Cały proces czyszczenia turbosprężarki trwa zazwyczaj około jednego dnia, jednak czas ten może ulec zmianie ze względu na stopień uszkodzenia oraz rodzaj turbosprężarki. Dodatkowo miejsce, w którym dokonujemy czyszczenia, ma tu istotne znaczenie, ponieważ wiedza mechaników oraz odpowiedni sprzęt usprawnia całą procedurę, jednocześnie dając gwarancję jakości wykonanych usług.
W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:
- nowe
- regenerowane
- używane z gwarancją
regeneruj
turbosprężarkę

Jak długo trwa regeneracja turbiny?
Czas trwania regeneracji turbiny zależny jest od stopnia jej zanieczyszczenia i zużycia, niekiedy samo rozebranie turbo i przygotowanie do wstępnej weryfikacji może trwać nawet 3 godziny. Bardzo zanieczyszczona turbosprężarka z zapieczonymi śrubami, nosząca na sobie znaczne piętno korozji może wymagać od mechaników poświęcenia dużo uwagi/czasu. Najszybciej regenerowane są turbosprężarki, które utrzymane są w dobrym stanie, nie są bardzo zanieczyszczone, na którym brak jest śladów rdzy i mają znikome uszkodzenia mechaniczne.
Jakie są objawy kończącej się turbiny?
Objawy nieuszkodzonej turbosprężarki to przede wszystkim:
- zmniejszenie się mocy silnika w samochodzie;
- pokazujące się na desce rozdzielczej błędy diagnostyczne;
- zwiększone średnie zużycie paliwa;
- awaria nagrzewnicy powietrza w pojeździe;
- nietypowe/niecodzienne dźwięki pochodzące z okolic silnika;
- skoki ciśnienia oleju;
- pojawiające się niepokojące spaliny z rury wydechowej;
- widoczne osady oleju na obudowie silnika;
- niskie bądź niekiedy nawet brak ciśnienia doładowania;
- dający się wyczuć w kabinie kierowcy zapach spalonego oleju;
- nierównomierna praca silnika przy przyspieszaniu;
- pojawiający się dym w okolicy turbosprężarki.

Ile czekać na ostudzenie turbiny?
Należy odczekać około 60-90 sekund, utrzymując pracę na biegu jałowym, aby wirnik turbosprężarki wytracił swoją prędkość, a przy tym pracujący olej obniżył temperaturę urządzenia, zanim wyłączymy jednostkę. Warto również docierając do celu naszej podróży (bądź przystanku) obniżać stopniowo tempo jazdy, tak aby silnik mógł pracować na coraz niższych obrotach i z niedużym obciążeniem, wówczas nie będzie konieczne długie studzenie silnika po dotarciu do miejsca docelowego. Najlepiej zaparkować, odpiąć pasy, zabrać wszystkie niezbędne rzeczy z pojazdu, pozostawić auto w stanie gotowości do kolejnej jazdy i dopiero wówczas wyłączyć silnik – zwykle będzie to trwało dokładnie tyle, ile potrzebne jest do wystudzenia turbosprężarki.
Należy dbać o swoją turbosprężarkę z uwagi na fakt, że kupno nowej może okazać się bardzo kosztowne i sięgnąć nawet kilkunastu tysięcy złotych. Możemy również zdecydować się na regenerację turbosprężarki, jest to opcja bardziej opłacalna i ekologiczna, a jeżeli zostanie ona przeprowadzona w profesjonalny sposób, turbo będzie spisywać się bardzo dobrze, a osiągi będą się utrzymywać na poziomie sprzed awarii. Regenerowana turbosprężarka uzyskuje przebiegi bardzo zbliżone do nowego turbo.
Dodaj komentarz
Dowiedz się więcej
O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch
Diesel
Service Pawlik
Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju
Autoryzowany warsztat Melett
Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi

Komentarze