blog

Ile kosztuje uturbienie silnika?

19 września 2022

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
serwis regeneracji turbosprężarki

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

cena uturbienia

Koszt uturbienia silnika zaczyna się od około 7 tysięcy złotych, a do tego dochodzą koszty robocizny. Kwestię montażu turbosprężarki w silniku, który pierwotnie nie był doładowany, powinniśmy powierzyć specjalistom w tej dziedzinie, ponieważ montaż podzespołu powinien zostać uzupełniony wieloma dodatkowymi wymianami, aby silnik był w stanie podołać generowaniu większej mocy. Teoretycznie turbosprężarkę możemy zamontować w każdym samochodzie, jednakże w praktyce nie zawsze tak pięknie to wygląda. Może okazać się, że dany silnik zostanie uszkodzony podczas uturbiania i nie chodzi tu już tylko o nieprawidłowo przeprowadzony proces, ale również o to, że najzwyczajniej silnik może nie podołać takiemu obciążeniu. Dlatego, jeśli chodzi o uturbinie jednostki napędowej firma, która podejmuje się tej czynności, w pierwszej kolejności powinna przeprowadzić dokładną diagnostykę silnika.

Turbo do silnika wolnossącego - Ile to kosztuje? - Montaż turbo do silnika benzynowego cena

Jeżeli chodzi o montaż turbosprężarki, koszt to nie tylko zakup samego podzespołu. Jeśli decydujemy się na uturbienie swojego silnika, nie tylko powinniśmy dokładnie sprawdzić stan silnika, ale także warto mieć świadomość tego, że wymagane będą także tłoki i korbowody. To są jedynie nieliczne części wymagane w przypadku uturbiania samochodu. Podsumowując całkowity koszt uturbienia silnika benzynowego, może się okazać, że w tych samych pieniądzach kupimy całkiem fajne auto z turbodoładowanie.

1. TURBO - co potrzeba i ile kosztuje? - Montaż turbo krok po kroku

W celu uturbienia silnika obowiązkowo będzie nam potrzeba turbosprężarka, której koszt fabrycznie nowego podzespołu zaczyna się od około 2 tysięcy złotych, jednakże pamiętajmy, że turbinę możemy kupić również regenerowaną lub używaną. Co więcej, powinniśmy kupić i zamontować intercooler, kolektor pod turbo, orurowanie. Przydatne okażą się także wydajniejsze wtryski oraz pompa paliwa. To jedynie część tego, co jest potrzebne, aby uturbić nasz silnik. Podsumowując wszystkie koszty, możemy zapłacić za to minimum 7 tysięcy złotych plus oczywiście koszty robocizny.

ile kosztuje uturbienie

2. Turbo dla każdego? - Turbosprężarka

Większa część nowoczesnych diesli doładowywanych jest turbosprężarką, co jest efektem niemal samych zalet przy zastosowaniu ich w tych jednostkach. Turbiny możemy spotkać także w samochodach osobowych z zapłonem iskrowym, zwłaszcza przeznaczonych do wszelkiego rodzaju rajdów i wyścigów. Zwiększa się także zainteresowanie tym podzespołem przez producentów seryjnych benzyniaków, ponieważ poza zwiększeniem mocy silnika, turbina przyczynia się do poprawy czystości emitowanych spalin. Mimo tego, że teoretycznie turbosprężarkę możemy zamontować do każdego silnika, to jednak niektórym może nie wyjść to na zdrowie.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.81

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.81
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Michał
2022-12-30 08:50:40
Koszt uturbienia silnika może się znacznie różnić w zależności od wielu czynników, takich jak marka i model samochodu, rodzaj silnika, a także lokalizacja i ceny części zamiennych. W przypadku niektórych samochodów koszt uturbienia silnika może wynosić od kilku tysięcy złotych do nawet kilkunastu tysięcy złotych lub więcej, w zależności od rodzaju i mocy turbosprężarki oraz innych elementów, które trzeba zainstalować. W przypadku starszych samochodów lub mniej popularnych modeli może być trudniej znaleźć odpowiednie części, co może prowadzić do wyższych kosztów. Jeśli chcesz uturbić swój samochód, najlepiej skontaktować się z mechanikiem lub specjalistą, który może dokładnie dobrać podzespół i kosztorys do Twojego samochodu.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi