blog

Ile kosztuje sprawdzenie turbo? - mamy dobre informacje!

20 listopada 2023

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element

Koszt sprawdzenia turbosprężarki wynosi między 50 a 100 złotych przez rozbiórkę. Dokładna cena sprawdzenia turbiny zależy od jej typu czy rodzaju przeprowadzanego badania. Warto jednak pamiętać, że koszt usługi może być często zmienny przez specjalistów. Dlatego, aby uzyskać precyzyjną odpowiedź, ile kosztuje sprawdzenie turbiny konkretnie dla naszego samochodu, zalecamy skontaktować się z profesjonalnym serwisem, gdzie turbo przejdzie specjalistyczną diagnostykę.

Należy pamiętać, że w niektórych serwisach, takich jak np. Bosch Car Service, koszt sprawdzenia turbo jest bezpłatny, jeżeli klient decyduje się na naprawę podzespołu po sprawdzeniu.

Kierownica samochodowa
Turbosprężarka

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Czy warto regenerować turbinę?

Tak, jak najbardziej warto regenerować turbinę 2.0 TDI czy 1.9 TDI w dieslu. Regeneracja jest znacznie tańszą opcją niż zakup nowego podzespołu. W zależności od modelu samochodu i rodzaju turbo, koszt naprawy może wynosić od kilkuset złotych. Natomiast w przypadku zakupu nowej części cena może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Regeneracja turbiny 1.6 TDI pozwala przywrócić jej sprawność i wydłużyć jej żywotność o następny okres użytkowania. Ponadto po naprawie podzespół powinien pracować bezproblemowo przez następne nawet 200 tys. kilometrów jazdy.

Sprawdzenie turbosprężarki - gdzie szukać profesjonalnej pomocy?

Sprawdzanie turbo

W przypadku awarii turbosprężarki pomocy najlepiej szukać w profesjonalnym serwisie zajmującym się silnikami diesla. Turbo jest złożonym urządzeniem, który wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności do jej prawidłowej obsługi. Dlatego też, jeśli podejrzewasz, że Twoja turbina może być uszkodzona, należy zgłosić się do profesjonalistów. Warto postawić mechaników z doświadczeniem, aby mieć pewność, że usługa zostanie szybko i prawidłowo zrobiona.

Wybierając warsztat do naprawy turbo, zalecamy wziąć pod uwagę parę czynników, takich jak: doświadczenie, sprzęt i gwarancja na wykonaną usługę.

Diagnoza turbosprężarki - kluczowe kroki w identyfikacji usterek

Diagnoza turbosprężarki to proces, który pozwala określić stan techniczny podzespołu oraz wykryć ewentualne usterki. Diagnostyka jest kluczowym krokiem, który pomaga postawić prawidłową diagnozę, aby móc podjąć kroki naprawcze. Jeśli podczas badania mechanik stwierdzi uszkodzenie naszego turbo, konieczne jest usunięcie awarii. Zepsuty podzespół powoduje wiele problemów m.in. spadek mocy silnika, zwiększone zużycie paliwa czy wibracje jednostki napędowej. Dlatego, jeśli turbina w Twoim aucie jest uszkodzona, zalecamy jak najszybszą naprawę lub wymianę na nową fabrycznie część.

Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi