blog

Ile kosztuje naprawa turbiny?

2 września 2022

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
Serwis Turbo

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Za regenerację prostej turbosprężarki przy typowych uszkodzeniach zwykle trzeba zapłacić około 500-600 złotych. Wszystkie naprawy turbin, zakres i ceny regeneracji powinny być uzgodnione z klientem. Pamiętajmy, że koszt regeneracji podzespołu jest zależny od stopnia uszkodzenia oraz zakresu elementów wymagających wymiany. Usługi takiej, jak regeneracja turbo serwisanci nie są w stanie wycenić bez demontażu na części pierwsze. Aby skorzystać z regeneracji, najlepiej jest pokierować się do serwisu dysponującego najnowocześniejszym sprzętem, gdzie fachowcy od ręki naprawią uszkodzony podzespół.

Cennik regeneracji turbosprężarki - Regeneracja turbiny 1.9 TDI cena

Koszt regeneracji turbiny uzależniony jest od przyczyny jej awarii. Wiadome jest to, że nie w każdym przypadku cena naprawy turbosprężarki będzie taka sama. Na jej ostateczny wynik składa się wiele czynników. Cena regeneracji, która wynosi około 500-600 złotych jest znacznie niższa od zakupu fabrycznie nowego podzespołu, które koszt zaczyna się od kilku tysięcy złotych. Z usług profesjonalnego serwisu warto skorzystać, ponieważ stacja diagnostyczna jest w stanie stwierdzić przyczynę usterki turbiny, którą niekoniecznie można wykryć bezpośrednio w turbosprężarce.

1. Regeneracja turbosprężarki – naprawa turbiny - Ile trwa regeneracja turbiny

Warto wiedzieć, że regeneracja turbiny wymaga ogromnej wiedzy mechanicznej i dostępu do odpowiedniego sprzętu. Proces regeneracji turbosprężarki to inaczej przywrócenie jej do stanu fabrycznego poprzez wymianę zniszczonych części lub ich naprawę – o ile jest możliwa. Biorąc pod uwagę to, że turbina składa się z wielu elementów, które mogą ulec uszkodzeniu, to zakres prac naprawy może być naprawdę spory. Najczęściej jednak proces ten przebiega bardzo podobnie, według konkretnego schematu. Regeneracja najczęściej trwa około 1-2 dni roboczych, w zależności od natłoku zamówień serwisu oraz od stopnia uszkodzenia podzespołu.

Regeneracja turbosprężarki – naprawa turbiny

2. Ile kosztuje regeneracja turbiny? - Regeneracja turbiny 2.0 TDI cena

Koszt regeneracji jest zależny od ceny części, marki samochodu oraz uszkodzeń turbiny. Jak już wiemy, jest wiele elementów, które mogą ulec uszkodzeniu. Pamiętamy, że do tych cen należy dołożyć koszt pracy specjalistów. Cenniki są także często uzależnione od popularności i renomy warsztatu. Jednakże cena regeneracji turbosprężarki zwykle waha się od 500 do 600 złotych. Oczywiście można znaleźć tańsze, ale też i sporo droższe oferty.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Mateusz
2022-12-30 10:54:24
Koszt naprawy turbiny zależy od rodzaju samochodu, marki i modelu turbiny oraz rodzaju uszkodzenia. W niektórych przypadkach naprawa turbiny może być prostsza i tańsza, np. jeśli wystarczy wymienić uszczelkę lub inny drobny element, natomiast w innych przypadkach może być konieczne wymienienie całej turbiny, co będzie bardziej kosztowne. W niektórych przypadkach koszt naprawy turbiny może wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od rodzaju samochodu i rodzaju uszkodzenia. Aby uzyskać dokładną wycenę, należy zwrócić się do specjalistycznego warsztatu lub serwisu, który może dokonać odpowiedniej diagnozy i określić koszt naprawy. Warto pamiętać, że naprawa turbiny może być kosztowna, dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan silnika i turbiny oraz w razie potrzeby szybko reagować na ewentualne awarie.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi