blog

Ile gwarancji na regenerowane turbo? Nie zapominaj o tym!

14 listopada 2023

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element

Specjalistyczny warsztat, do którego oddaliśmy naszą turbosprężarkę do regeneracji, powinien udzielić nam gwarancji na taką usługę, gdzie z reguły jest to okres 2 lat. Uważaj na niektóre serwisy, ponieważ często zdarza się, że nakładają one limity kilometrów, jest to szczególnie istotne dla klientów, którzy intensywnie użytkują swój pojazd, np. dostawcy, przedstawicie handlowi. Porządny warsztat, który jest pewny dobrze wykonanej usługi, nie będzie tego robić. Zatem przed podjęciem decyzji, zawsze sprawdź, ile obejmuje gwarancja po regeneracji turbiny. Odpowiedni okres zapewni Ci spokój i pewność, że dokonujesz właściwego wyboru. Nie daj się naciągnąć!

Serwis samochodowy
Serwis samochodowy turbo

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Czy turbosprężarka jest ważnym elementem w pojeździe?

Turbosprężarki w pojazdach odgrywają kluczową rolę, umożliwiając precyzyjną regulację ilości wtłaczanego powietrza do komory spalania. To nie tylko technologia obecna w samochodach osobowych, ale także niezbędna w autobusach, ciągnikach siodłowych i maszynach rolniczych czy budowlanych. Wykorzystanie turbosprężarki przyczynia się do efektywnego zwiększenia mocy silnika, jednocześnie utrzymując mniejszą pojemność. Dodatkowo istotnym efektem jest wzrost momentu obrotowego, co wpływa na osiągi pojazdu. Mimo tych zalet turbosprężarki są elementami dość delikatnymi, co podkreśla potrzebę regularnej kontroli ich stanu. Istnieje ryzyko wycieku oleju, co może negatywnie wpłynąć na działanie i trwałość turbosprężarki. Dlatego zaleca się regularne sprawdzanie i konserwację, aby uniknąć nieprzyjemnych awarii. Odpowiednie użytkowanie turbosprężarki ma istotny wpływ na jej żywotność. Poprawne korzystanie z tego urządzenia nie tylko pozwala na optymalne wykorzystanie jego potencjału, ale również przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa oraz redukcji emisji spalin.

Serwis Turbo

Jak korzystać z pojazdu z turbosprężarką?

Korzystanie z pojazdu wyposażonego w turbosprężarkę wymaga pewnych środków ostrożności i właściwego podejścia, aby zagwarantować nie tylko efektywność silnika, ale także długotrwałą żywotność tego elementu. Do najważniejszych zaleceń zaliczamy rozgrzewania silnika, zanim się ruszymy, unikanie nagłego przyspieszania i hamowania, zaczęcie jazdy od niskich obrotów, zachowanie krótkiego okresu chłodzenia przed wyłączeniem silnika, regularne serwisy i kontrole, użytkowanie wysokiej jakości paliwa, unikanie długiego stania na wolnych obrotach.

Ila kosztuje turbosprężarka?

Nowa turbosprężarka to koszty rzędu od 2000,00 zł nawet do 15000,00 zł. Musimy jednocześnie pamiętać, że na tym koszty się nie kończą, ponieważ trzeba zapłacić mechanikowi za demontaż starego turbo i montaż nowego. Niekiedy, może się okazać, że konieczne będą również inne naprawy, dlatego tak istotne jest, aby wypracować sobie odpowiednie metody jazdy.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi