Localizations image

Grecja (GR) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Grecji (Ελλάδα) – cała Europa

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

1.  Regeneracja turbo w Grecji   

Turbosprężarka Regeneracja

Najnowocześniejsza i największa polska specjalistyczna pracownia regeneracji turbosprężarek i napraw turbin świadczy swoje usługi na terenie Grecji dzięki możliwości wysyłki. Ceny za usługi takie jak demontaż, diagnostyka, czyszczenie, naprawa, remont, regeneracja, wyważanie, montaż i inne są bardzo niskie, a czas realizacji bardzo krótki. Grecja leży na południowo-wschodniej części Europy i na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego, jej sąsiadami jest Albania, Macedonia północna, Bułgaria i Turcja. To państwo ma dostęp do czterech mórz, takich jak Egejskie, Kreteńskie, Jońskie i Śródziemne. Do Grecji należy również 2500 wysp, a 165 jest zamieszkałe, do najważniejszych należy Kreta, Dodekanez, Cyklady, a także Wyspy Jońskie. Językiem urzędowym Grecji jest nowogrecki, a powierzchnia jej terenu wynosi 131 957 kilometrów kwadratowych, liczba ludności to 10 milionów 768 tysięcy mieszkańców. Należy zaznaczyć, że Mitikas w masywie Olimpu jest najwyższym szczytem, a jego wysokość to 2918 metrów nad poziomem morza. Poniżej przedstawimy i opiszemy dziesięć największych miast, takich jak Ateny (16304), Saloniki (54250), Patras (26225), Larisa (41222), Wolos (38222), Acharnes (13641), Chania (73100), Janina (45000) oraz Chalkida (34100), a także kilka mniejszych, w których swoje usługi dotyczące turbosprężarek świadczy polska specjalistyczna pracownia. Historia Grecji jest bardzo długa oraz posiada bardzo dużo dziedzictwo kulturowe. Nowożytna Grecja jest uważana za spadkobierczynię starożytnej Grecji, a świadczy o tym 17 obiektów dziedzictwa kulturowego wpisanych na listę UNESCO. To państwo jest uważane za kolebkę narodzin demokracji, filozofii, igrzysk olimpijskich, twierdzeń naukowych, zachodniej kultury, historiografii, politologii i teatru. Grecja przyjęła walutę euro, rezygnując z własnej waluty i stała się rozwiniętym krajem, który ma wysoki wskaźnik rozwoju społecznego.

Uszkodzona turbosprężarka w Atenach (kod pocztowy 16304)

2. Uszkodzona turbosprężarka w Atenach (kod pocztowy 16304)

Do uszkodzenia turbosprężarki przyczynia się bardzo wiele czynników, na przykład takich jak ciała obce, które mogą uszkodzić łopatki koła kompresji lub turbiny, a także niedoświadczenie właściciela na temat zasad użytkowania pojazdu mechanicznego wyposażonego w turbosprężarkę, który doprowadza ją do na przykład przegrzania. Ateny (16304) są stolicą i zarazem największym miastem państwa noszącego nazwę Grecja. To państwo ma jeden z największych i najważniejszych ośrodków turystycznych istniejących w Europie, bardzo wielu turystów przyjeżdża tutaj, aby zobaczyć takie zabytki jak Propyleje, Erechtejon, Apteros, czyli świątynie Nike, Parteon, Teatr Dionizosa, Łuk Hadriana, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Odeon Herodosa Akropolu, kościół świętych Apostołów, wieżę wiatraków, a także muzea akie jak Narodowe Muzeum Archeologiczne, Muzeum Bizantyńskie, a także Muzeum Benakisa. Ta miejscowość współpracuje z takimi miastami jak Athens, Barcelona, Bejrut, Belgrad, Betlejem, Bukareszt, Cali, Chicago, Cruzco, Erywań, Los Angeles, Lublana, Moskwa, Nikozja, Neapol, Paryż, Pekin, Seul, Stambuł, Tirana oraz Waszyngton. Liczba ludności wynosi 664 046 mieszkańców, a jego powierzchnia 412 kilometrów kwadratowych.

Uszkodzona turbosprężarka w Atenach

3. Demontaż turbiny w Salonikach (kod pocztowy 54250)

Wymontowanie turbosprężarki z samochodu to niekiedy proces wymagający dość dużego doświadczenia, ponieważ każda jednostka napędowa jest inaczej skonstruowana i turbosprężarka jest gdzie indziej zamontowana. Demontaż turbiny jest potrzebny do, chociażby procesu diagnostyki, czyszczenia, regeneracji lub innych procedur. Saloniki (54250) położone są w północnej Grecji nad Zatoką Salonicką, która znajduje się na Morzu Egejskim. Nazwa tej miejscowości według greckiego języka to liczba pojedyncza, rodzaju żeńskie i pochodzi od imienia księżniczki noszącej imię Tessaloniki. Jest to siedziba administracji Macedonia-Tracja i jednolity zespół, który składa się z bardzo wielu gmin, a te z koli stanowią formalnie oddzielne jednostki administracyjne. To miasto posiada takie miasta partnerskie jak Hartford, Płowdiw, Melbourne, Limassol, Lipsk, Bolonia, Bratysława, Kolonia, Konstanca, San Francisco, Nicea, Aleksandria, Tel Awiw-Jafa, Tiencin, Kolkata oraz Korcza. Turyści przyjeżdżający do tej miejscowości chętnie zwiedzając Łuk I Mauzoleum Galeriusza, bazylikę świętego Dymitra, Białą wieżę, pomnik Aleksandra Wielkiego i wiele innych fascynujących i ciekawych atrakcji turystycznych.

Demontaż turbiny w Salonikach (kod pocztowy 54250)

4. Diagnostyka turbo w Patras (kod pocztowy 26225)

Specjalistyczna polska pracownia rozpoczyna regenerację turbosprężarki, zaczynając od procedury diagnostyki turbiny. Polega ona na rozebraniu turbo na poszczególne części i zweryfikowanie jej elementów. Dzięki tej procedurze serwisant może zbadać ewentualną przyczynę destrukcji lub wyeksploatowania turbo, a także elementy, które zostały uszkodzone. Patras (26225) został założony w czternastym roku przed naszą erą i jest położone nad Zatoką Patraską, a także ma drugi co do wielkości port morski w państwie. Ta miejscowość współpracuje z takimi miastami jak Ankona, Banja Luka, Bari, Bydgoszcz, Canterbury, Famagusta, Gjirokastra, Kiszyniów, Krajowa, Limassol, Reggio di Calabria oraz Saint-Etienne. Wielu turystów przyjeżdża tutaj ze względu na ciszę, spokój i malownicze krajobrazy, które można zobaczyć na przykład ze schodów ulicy świętego Mikołaja i z twierdzy, a także można zwiedzić takie zabytki jak rzymski odeon, teatr miejski, latarnię morską, piwnicę cesarską, piwnicę Danielisa, archikatedrę, w której znajdują się relikwie świętego Andrzeja. Do rozrywek należy karnawał w Patras oraz Molo świętego Mikołaja, które przechodzi w ulicę Aghiou Nikolaou.

Diagnostyka turbo w Patras (kod pocztowy 26225)

5. Naprawa turbosprężarki w Larisie (kod pocztowy 41222)

Dzięki możliwości wysyłki profesjonalna pracownia regeneracja turbosprężarek posiadająca swoją siedzibę w Polsce może świadczyć usługę naprawy turbosprężarki na terenie miejscowości Larisa. Ten proces wymaga wieloletniego doświadczenia, rzetelności i profesjonalizmu, ponieważ tylko wtedy turbina będzie dokładnie naprawiona, w innym przypadku może dojść nawet do uszkodzenia jednostki napędowej, gdy zostanie zamontowana źle zregenerowana turbosprężarka. W polskiej specjalistycznej pracowni ten proces jest wykonywany sumiennie i z pełnym profesjonalizmem, ponieważ serwisanci, którzy to wykonują, posiadają odpowiednie szkolenia, specjalizację, a także wieloletnie doświadczenie, a każda turbosprężarka wychodząca poza mury tej pracowni ma roczną gwarancję bez limitu kilometrów. Larisa (41222) leży w środkowej części Grecji nad rzeką Pinios na Nizinie Tesalskiej, a także jest siedzibą administracji Tesalia-Grecja Środkowa. Według danych z 2011 roku liczba ludności w tym mieście wynosiła 144 651 mieszkańców, a także należy wspomnieć, że na terenie Larisy znajduje się jeden z największych antycznych teatrów greckich. Larisa współpracuje z takimi miastami jak Rybnik, Knoxville, Bańska Bystrzyca, Bielce, Stara Zagora i Urgup.

Naprawa turbosprężarki w Larisie (kod pocztowy 41222)

6. Remont turbiny w Wolosie (kod pocztowy 38222)

Regeneracja, czy też naprawa turbosprężarki to jest ten sam proces co remont turbiny, który powinien wykonywać tylko wyspecjalizowany i doświadczony serwisant. Takich ludzi ma specjalistyczna polska pracownia, która na rynku istnieje już od kilkudziesięciu lat. Wolos (38222) leży nad zatoką Morza Egejskiego i jest siedzibą gminy Wolos. Tę miejscowość bardzo często nawiedzają trzęsienia ziemi, aczkolwiek najgroźniejsze z nich wystąpiło w latach 1954 – 1955, a następnie w 2006 roku miasto zostało zalane przez powódź. Wolos jest bardzo dużym producentem stali i cementu, a także jest trzecim pod względem wielkości portem greckim. Ta miejscowość ma takie miasta partnerskie jak Le Mans, Rostów nad Donem, Soczi, Plewen, Smederevo, a także Antofagasta. Powierzchnia terenu Wolos wynosi 27 678 kilometrów kwadratowych, a zamieszkuje go 86 046 ludzi. Ciekawostką jest fakt, że ta miejscowość jest położona na terenie ruin starożytnych miast takich jak Demetrias, Pagasae oraz Jolkos.

Remont turbiny w Wolosie (kod pocztowy 38222)

7. Czyszczenie turbo w Acharnes (kod pocztowy 13641)

Przed rozpoczęciem procesu regeneracji, naprawy, diagnostyki, czy remontu należy wykonać proces czyszczenia turbo, za pomocą myjki ultradźwiękowej, piaskowania bądź wody pod ciśnienie, w której w skład wchodzą silne chemikalia, a te z kolei mają za zadanie usuwać nagromadzone w konstrukcji turbosprężarki złogi tłustego nagaru. Acharnes (13641) to miasto, które sąsiaduje z Atenami, położone jest w administracji zdecentralizowanej Attyka w regionie Attyka oraz w jednostce regionalnej Attyka Wschodnia. Według danych z 2011 roku miasto liczyło około 100 tysięcy mieszkańców, aczkolwiek w 1999 roku miasto zostało w dużej części zniszczone przez trzęsienie ziemi. W tej miejscowości istnieje klub piłki nożnej, który został założony w 1953 roku i nosi nazwę Acharnaikos F.C. Nazwa tego miasta pochodzi od nazwy imienia Acharnae. Dramatopisarz Arystofanes pochodzący z Aten określić ludzi mieszkających w Acharnae jako chłopów w jego sztuce pod tytułem Achranianie.

Czyszczenie turbo w Acharnes (kod pocztowy 13641)

8. Wyważanie turbosprężarki w miejscowości Chania (kod pocztowy 73100)

Najważniejszym procesem jest wyważanie turbosprężarki, ponieważ to od niego zależy, jak ona będzie pracowała po zamontowaniu jej w jednostce napędowej danego pojazdu mechanicznego. Ten proces polega na dynamicznym wyważeniu wszystkich elementów wirujących turbosprężarki. Chania (73100) leży na północno-zachodnim wybrzeżu Krety i jest siedzibą gminy Chania. Według danych z roku 2011 w mieście Chania mieszkało 53 910 osób. Założycielami tej miejscowości byli Wenecjanie, którzy zbudowali je na miejscu starożytnego miasta, które istniało już od 3400 roku przed naszą erą. Charakteryzuje się wenecką zabudową i nabrzeżną dzielnicą portową. Wielu turystów przyjeżdża do tej miejscowości, aby zobaczyć takie zabytki jak Port Wenecki, Stare Miasto, Loggia Wenecka, Hala targowa, park miejski, muzeum archeologiczne, a także muzeum folkloru z okresu osiemnastego – dwudziestego wieku. Jej miastami partnerskimi jest Żylina i Wellington. W czwartym tysiącleciu przed naszą erą założono minojską osadę Kydonia przez Kydona, który był synem Akalle i boga Hermesa.

 Wyważanie turbosprężarki w miejscowości Chania (kod pocztowy 73100)

9. Montaż turbiny w Janinie (kod pocztowy 45000)

Janina to dziewiąta miejscowość według naszej listy pod względem liczby ludności, w której polska specjalistyczna pracownia świadczy swoje tanie usługi, dzięki możliwości wysyłki. Montaż turbiny to ostatni etap podczas regeneracji turbosprężarki. Jest on niekiedy bardzo wymagający i potrzebujący sporego doświadczenia, ponieważ każda jednostka napędowa ma inną konstrukcję i jest inaczej zamontowana turbosprężarka. Janina (45000) jest położona w północno-zachodniej Grecji, w Epirze i na zachodnim brzegu jeziora Janina, jest to także siedziba administracyjna jednostki Epir-Macedonia Zachodnia. Została założona w czasach bizantyńskich i tę datę szacuje się na dziesiąty wiek. Ta miejscowość to ośrodek przemysłowy i handlowy Epiru, a rozwinął się tutaj przemysł skórzany, obuwniczy, wyrób dywanów, rzemiosło artystyczne, jubilerskie, a także uniwersytet założony w 1966 roku oraz port lotniczy. Janina miała bardzo bogatą historię, w której była bardzo często podbija, aczkolwiek dopiero w 1913 roku podczas pierwszej wojny światowej została przyłączona do Grecji. Turystów przyciągają tutaj takie atrakcje i zabytki jak twierdza, mury obronne, meczet Aslan Aga z 1619 roku oraz rezerwat geologiczny. Ta miejscowość współpracuje z takimi miastami jak Korcza, Himara, Ajia Napa, a także Limassol.

Montaż turbiny w Janinie (kod pocztowy 45000)

10. Awaria turbosprężarki w miejscowości Chalkida (kod pocztowy 34100)

Do awarii turbiny przyczynia się bardzo wiele aspektów, a są to między innymi ciała obce, które niszczą łopatki koła kompresji lub turbiny, przegrzanie, źle dobrany olej, przerwy w dostarczaniu oleju, złe ciśnienie oleju bądź jego brak, a także niedoświadczenie kierowcy na temat zasad użytkowania pojazdu mechanicznego wyposażonego w turbosprężarkę. Gdy dojdzie do awarii turbiny, należy ją natychmiastowo poddać procesowi diagnostyki i regeneracji, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do destrukcji jednostki napędowej, a wtedy koszty wzrosną z kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Chalkida (34100) leży nad cieśniną Ewripos Morza Egejskiego na wyspie Eubea i jest siedzibą gminy Chalkida. Miasto liczy 59 125 mieszkańców. Ciekawostką jest fakt, że ta miejscowość była wspominana w Iliadzie, a w starożytności prowadziło aktywną akcję kolonizacyjną. Ciekawymi i satysfakcjonującymi miejscami i zabytkami w tym mieście jest zamek, stary ratusz, kościół i centrum miasta.

Awaria turbosprężarki w miejscowości Chalkida (kod pocztowy 34100)

Gdzie jeszcze regenerować turbo w Grecji?

Turbosprężarka to bardzo wrażliwy i delikatny element eksploatacyjne łatwo podlegający awariom, uszkodzeniom, czy też destrukcji. Podczas wycieczki do dalekiego kraju niestety nierzadko potrafi dojść do właśnie wyeksploatowania maszyny wirnikowej, dlatego też teraz przedstawimy jeszcze kilka greckich mniejszych miast, w których polska specjalistyczna pracownia świadczy swoje usługi, a między innymi jest to Kalamaria, Acharnes, Ilio, Kieratsini, Ewosmos, Nea Smirni, Wolos, Chalandri, Iliupoli, a także Amarusi. Mimo tego, że te miasta są dużo mniejsze, aczkolwiek bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, którzy na swój środek transportu wybrali własny pojazd mechaniczny, który w swoim wyposażeniu posiada turbosprężarkę.

Gdzie jeszcze regenerować turbo w Grecji?

Komentarze

Jakub 2023-01-23 15:17:42

W Grecji istnieje wiele firm specjalizujących się w regeneracji i naprawie turbosprężarek oraz turbin. Te firmy oferują szeroki zakres usług, takich jak diagnostyka, naprawa, regeneracja i wymiana turbosprężarek oraz turbin. Mogą one również dostarczać nowe lub używane części zamienne. W przypadku potrzeby naprawy lub regeneracji turbosprężarki lub turbiny ważne jest, aby wybrać odpowiednią firmę, która posiada odpowiednie doświadczenie i specjalistyczne narzędzia. Przed wyborem firmy warto dokonać odpowiedniego researchu, przejrzeć opinie i porównać ceny. W ten sposób można mieć pewność, że wybrana firma będzie w stanie zapewnić najwyższą jakość usług i zagwarantuje, że pojazd znowu będzie działał prawidłowo.

Wiktor 2020-03-04 15:38:08

Długo szukałem, aby znaleźć regeneracje turbosprężarek Garrett. Polecam!

urlopowicz 2019-08-28 13:48:12

Długi i szczegółowy artykuł, po prosty świetny

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.

Filmy

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 707 060
Call icon

Zadzwoń do nas:

+48609707060
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności w celach niezbędnych do przeprowadzenia kontaktu i realizacji wybranej usługi. Wysyłając formularz kontaktowy Klient wyraża wolę kontaktu firmy z jego osobą. Niezbędne do tego dane są wykorzystywane jednorazowo, nie są przechowywane, udostępniane, przetwarzane ani odsprzedawane jakimkolwiek podmiotom. Do momentu kontaktu administratorem danych pozostaje BSDP.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności. RODO