Turbinę najlepiej oddać profesjonalistom do autoryzowanego warsztatu, w którym specjalizują się w regeneracji i naprawie turbosprężarek, gdzie posiadają odpowiedni sprzęt i wiedzę do wykonania tego rodzaju usługi. Turbosprężarka to skomplikowane urządzenie, którego regeneracja może się różnić w zależności od modelu samochodu, dlatego ważne jest, aby wybrać zaufane miejsce, w które oddamy swoją turbinę. Wybór gdzie zregenerować turbosprężarkę to trudne zadanie, zwróć uwagę przede wszystkim na wiedzę posiadaną przez mechanika, nowoczesne narzędzia i sprzęt diagnostyczny jaki znajduje się w serwisie, certyfikaty potwierdzające jakość wykonywanych usług – np. protokół z wyważenia wysokoobrotowego z wyważarki, czy protokół z ustawienia zmiennej geometrii.
W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:
- nowe
- regenerowane
- używane z gwarancją
regeneruj
turbosprężarkę
Czy da się samemu zregenerować turbinę?
Teoretycznie można spróbować samodzielnie zregenerować turbosprężarkę, jednak należy mieć na względzie:
1. Złożoność techniczną – turbiny składają się z precyzyjnych części, proces ich rozłożenia i złożenia jest skomplikowany i czasochłonny, musisz mieć wiedzę na temat konstrukcji danej turbiny i zasad jej działania.
2. Wymagane narzędzia/maszyny – regeneracja turbo wymaga specjalistycznych narzędzi i maszyn, które są bardzo drogie i trudno dostępne dla osób niezwiązanych z branżą motoryzacyjną.
3. Wystąpienie ryzyka uszkodzeń – niewłaściwe złożenie turbosprężarki może spowodować jej uszkodzenie, działanie powyżej/poniżej standardów, co może doprowadzić do mniejszej wydajności silnika lub konieczności wykonania kolejnych kosztownych napraw.
4. Brak wiedzy technicznej – cały proces regeneracji wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej, np. dot. geometrii łopatek, uszczelnień, łożysk i innych komponentów.
5. Bezpieczeństwo – turbosprężarki w naszych pojazdach pracują pod dużym ciśnieniem i wysoką temperaturą, nieprawidłowa regeneracja może prowadzić do niebezpiecznych wycieków lub uszkodzeń.
Samodzielna próba regeneracji może zatem prowadzić do dalszych problemów i kolejnych napraw, które będą wiązały się z wysokimi wydatkami.
Ile kosztuje naprawa turbiny?
Niestety, ale trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje naprawa turbosprężarki. Koszty regeneracji to: części zamienne (łożyska, łopatki wirnika, uszczelki, wałki itp.), robocizna (czas i wiedza specjalistów), diagnoza i testy (określenie zakresu uszkodzeń, wykrycie potencjalnych problemów), inne dodatkowe elementy (np. koszt transportu, demontażu, montażu itp.).
Czy regeneracja turbiny ma sens?
Regeneracja i naprawa turbiny samochodowej oczywiście ma sens, przywraca turbosprężarce pełną wydajność i sprawność, co przekłada się na lepszą moc silnika i oszczędność paliwa. Jest to również bardziej ekonomiczna opcja niż zakup nowego turbo (nowa turbina to czasami koszt nawet kilku tysięcy złotych, a dla samochodów luksusowych nawet kilkanaście tysięcy). Regeneracja turbosprężarki to także lepszy wybór ekologiczny. Ponadto regeneracja turbo pozwala zachować oryginalny komponent pojazdu. Profesjonalnie zregenerowana turbosprężarka działa jak zupełnie nowa, a nasze auto odzyskuje swoją pierwotną moc.
Dodaj komentarz
Dowiedz się więcej
O turbosprężarkach i ich naprawie
Bosch
Diesel
Service Pawlik
Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju
Autoryzowany warsztat Melett
Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi
Komentarze