blog

Estonia (EST) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Estonii (Eesti) – cała Europa

12 kwietnia 2019

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
Turbo Regeneracja

1. Naprawa i regeneracja turbin w Estonii   

Powstałe po pierwszej wojnie światowej państwo noszące nazwę Estonia jest członkiem Unii Europejskiej i NATO, a także na jego terenie największa i najnowocześniejsza polska specjalistyczna pracownia regeneracji turbosprężarek świadczy swoje usługi, a to jest diagnostyka, naprawa, czyszczenie, remont, wyważanie, regeneracja, montaż, demontaż, a także wymiana. Atutem tej pracowni jest to, że każda turbosprężarka zregenerowana przez nią posiada roczną gwarancję bez limitu kilometrów. Estonia to kraj położony nad Morzem Bałtyckim na północy Europu i graniczy z Łotwą, Rosją, Finlandią przez Zatokę Fińską. Nazwa tego kraju wywodzi się ze słowa Aestii, którą nadali starożytni Germanie ludom zamieszkującym tamtejsze tereny, aczkolwiek rzymskim historyk Tacyt pierwszy raz pisał o ludach Aestii w 98 roku naszej ery. Estonię zamieszkuje milion 309 tysięcy osób, którzy osiedlili się na powierzchni wynoszącej 45 339 kilometrów kwadratowych. Oficjalnym językiem używanym w Estonii jest estoński, jest to kraj również turystyczny z malowniczym krajobrazem, dla którego przyjeżdża wiele osób, aby go podziwiać. W 2015 roku do Estonii przyjechało prawie trzy miliony turytów. Głównym turystycznym miastem jest Tallinn ze Starym Miastem. Poniżej przedstawimy i opiszemy dziewięć miast, w których polska specjalistyczna pracownia regeneracji turbosprężarek świadczy swoje usługi, a tymi miastami są Tallinn (15199), Tartu (50089), Narva (20103), Parnawa (80010), Kohtla-Jarve (30222), Maardu (74111), Viljandi (71020), Rakvere (44306) oraz Sillamae (44306). Te dziewięć miast jest najchętniej odwiedzanych przez turystów, a także w kolejności największych miast Estonii.

Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Estonii

2. Diagnostyka turbosprężarki w Tallinn (kod pocztowy 15199)

W stolicy Estonii istnieje możliwość wykonania procesu diagnostyki turbosprężarki, który jest jedną z najważniejszych procedur wykonywanych przed rozpoczęcie regeneracji, ponieważ to dzięki diagnostyce turbiny możemy sprawdzić, jakie elementy zostały uszkodzone i co było tego przyczyną. Tallin (15199) to największe miasto Estonii i zarazem jej stolica, którą zamieszkuje 439 705 ludzi, a jej powierzchnia wynosi 159,2 kilometrów kwadratowych. Na liście najbardziej inteligentnych miast świata Tallinn zajmuje siódme miejsce, a współpracuje z takimi państwami jak Dartford, Gandawa, Gdańsk, Gdynia, Gotenborg, Groningen, Kilonia, Los Gatos, Łomża, Malmo, Petersburg, Ryga, Schwerin oraz Wilno. Turyści przyjeżdżają tutaj, aby zobaczyć takie zabytki i atrakcje turystyczne jak Tallińskie Stare Miasto, sobór świętego Aleksandra Newskiego, muzeum sztuki Kadriorg, Toompea, zamek Toompea, kościół świętego Olafa, kościół świętego Mikołaja, katedrę Najświętszej Maryi Panny.

Diagnostyka turbosprężarki w Tallinn (kod pocztowy 15199)

3. Czyszczenie turbiny w Tartu (kod pocztowy 50089)

Tartu to drugie co do wielkości miasto pod względem ludności w Estonii, które jest odwiedzane przez dużą ilość turystów, a oni z kolei przyjeżdżają własnymi pojazdami mechanicznymi wyposażonymi w turbosprężarkę, która jako element eksploatacyjny co jakiś czas potrzebuje przejść proces czyszczenia, który może zostać wykonany na dwa sposoby, jeden t bez potrzeby wymontowaniu turbiny z jednostki napędowej, a drugi to wymontowanie turbiny z silnika i poddaniu jej czyszczeniu myjką ultradźwiękową, piaskowaniu bądź myciu wodą pod ciśnieniem, w której skład wchodzą silne chemikalia. Tartu (50089) jest uznawane za intelektualną i kulturalną miejscowość państwa, a w 1828 powstawała w tym mieście najstarsza polska korporacja akademicka nosząca nazwę Konwent Polonia. Wielu zwiedzających turystów przyjeżdża do tej miejscowości, aby zobaczyć takie zabytki jak najstarszy estoński browar noszący nazwę A. Le. Coq, uniwersytet, fontannę studenckiego pocałunku, centrum nauki, muzeum zabawek, ratusz z 1789 roku, sobór Zaśnięcia Matki Bożej, cerkiew świętego Jerzego, ogród botaniczny, pomnik Michała Barclaya de Tolly, estońskie Muzeum Narodowe, luterański kościół świętego Jana, a także wiele innych satysfakcjonujących i ciekawych budowli.

Czyszczenie turbiny w Tartu (kod pocztowy 50089)

4. Demontaż turbo w Narvie (kod pocztowy 20103)

Taki proces, jakim jest demontaż turbo, oferuje polska profesjonalna pracownia regeneracji turbosprężarek, która swoje usługi świadczy na terenie tej miejscowości dzięki możliwości wysyłki, ceny jej usług są bardzo niskie, a czas realizacji zlecenie bardzo krótki, ponieważ trwa od jednego dnia do maksymalnie dwóch dni, największym atutem tej specjalistycznej pracowni jest fakt, że każda turbosprężarka ma roczną gwarancję bez limitu kilometrów, dzięki regeneracji jej na oryginalnych częściach rekomendowanych przez producenta danej marki turbosprężarki. Narva (20103) jest położona na północno-wschodniej części państwa nad rzeką Narwą i niedaleko ujścia rzeki Narwa do Zatoki Fińskiej, czyli Morza Bałtyckiego. Po drugiej stronie tej rzeki leży miasto noszące nazwę Iwangorod, które kiedy należało do Estonii, a miało to miejsce w latach 1920-1944. Ta miejscowość współpracuje z takimi miastami jak Donieck, Gmina Tinglev, Karlskoga oraz Elbląg. Niestety jej położenie spowodowało, że w okolicach Narvy toczyło się wiele konfliktów bojowych, a między innymi takie jak wojny inflanckie w 1558 roku i 1581 roku, III wojna północna stoczona w 1700 roku, wojna estońsko-bolszewicka, bitwa o Narwę w 1918 roku oraz druga wojna światowa stoczona w 1944 roku.

Demontaż turbo w Narvie (kod pocztowy 20103)

5. Naprawa turbosprężarki w Parnawie (kod pocztowy 80010)

Procedura naprawy turbosprężarki powinna być wykonany tylko i wyłącznie przez wyspecjalizowanego serwisanta, który posiada bardzo duże doświadczenie w tej dziedzinie, a także na profesjonalnych maszynach specjalnie przeznaczonych do tego procesu. Taki proces wykonuje bardzo tanio polska specjalistyczna pracownia w swojej siedzibie, która znajduje się w Polsce, a na terenie tej miejscowości świadczy swoje usługi dzięki możliwości wysyłki. Parnawa (80010) leży w południowej Estonii nad Morzem Bałtyckim i jest stolicą prowincji Parnu, jej liczba ludności wynosi 44 tysiące mieszkańców, a powierzchnia to ponad 32 kilometry kwadratowe. Przez tę miejscowość przepływa rzeka o nazwie Parnawa. Parnawa jest głównym ośrodkiem turystycznym w Estonii, ponieważ do przyjazdu turystów zachęcają duże piaszczyste plaże i bardzo atrakcyjne położenie a brzegu zatoki morskie. Kurort ten oferuje także kąpiele borowinowe, a jego turystyczne walory zostały wykorzystywane już w połowie dziewiętnastego wieku. Do zabytków, jakie można zaliczyć do satysfakcjonujących i wartych zobaczenia w tym mieście to fragmenty murów obronnych z XV-XVI wieku, kościoły z XVII-XIX wieku oraz liczne budynki powstałe w XIX wieku, a także na początku dwudziestego wieku. Ta miejscowość współpracuje z Siófok i Soczi.

Naprawa turbosprężarki w Parnawie (kod pocztowy 80010)

6. Regeneracji turbiny w Kohtla-Jarve (kod pocztowy 30222)

Czynność regeneracji turbosprężarki może zostać wykonana w Kohtla-Jarve, dzięki usługom świadczonym przez polską profesjonalną pracownię trudniącą się tym procesem od kilkudziesięciu lat, a to daje jej gigantyczny szacunek i zaufanie ze strony klientów, którzy bardzo chętnie wracają zlecić inne czynności związane z ich uszkodzoną turbosprężarką. Kohtla-Jarve (30222) to miasto przemysłowe, ośrodek eksploatacji i chemicznej obróbki łupków bitumicznych, a także przemysł materiałów budowlanych i mebli. Położone w prowincji Virumaa Wschodnia na północno-wschodniej części kraju jest czwartym pod względem ludności miastem Estonii. Turyści bardzo chętnie przyjeżdżają do tej miejscowości, aby zobaczyć takie zabytki jak Aleja centralna Keskallee, plac Virula, pałac kultury, stare miasto, pałac polarny Kurkuse w dzielnicy Kurkuse, budynki i ulice w Starym Ahtme, Muzeum łupków bitumicznych oraz cerkiew Przemienienia Pańskiego Ta miejscowość posiada takie miasta partnerskie jak Korosteszów i Wyszków.

Regeneracji turbiny w Kohtla-Jarve (kod pocztowy 30222)

7. Remont turbosprężarki w Maardu (kod pocztowy 74111)

Turbosprężarka dzieli się na stronę gorącą, czyli turbinę i stronę chłodną, czyli sprężarkę, których wirniki są sztywno połączone wałkiem turbosprężarki, tak prosta budowa posiada bardzo skomplikowany proces remontu, ponieważ turbina musi zostać rozebrana na części pierwsze i dokładnie zbadana wyważona wyczyszczona i złożona, jeżeli to zostanie zaniedbane, turbosprężarka ulegnie ponownemu uszkodzeniu, a w najgorszym przypadku może dojść do destrukcji jednostki napędowej danego pojazdu mechanicznego. Na terenie Maardu wykonanie takie procesu oferuje polska specjalistyczna pracownie regeneracji turbosprężarek, która jest największa i najnowocześniejsza w Polsce. Ceny za jej usługę są bardzo niskie, a taką usługę może wykonać przy pomocy możliwości wysyłki. Maardu (74111) leży w prowincji Harjumaa w obszarze metropolitalnym Tallinna. Zamieszkuje go prawie 20 tysięcy osób, a jego powierzchnia wynosi 22,6 kilometrów kwadratowych. Ta miejscowość est ściśle związywana z Polską przez umowę partnerską, a dokładnie z miastem leżącym w powiecie białogrodzkim w województwie zachodniopomorskim, noszące nazwę Białogard. Poza Białogardem współpracuje także z miastem o nazwie Wielkie Łuki, które leży w Rosji.

Remont turbosprężarki w Maardu (kod pocztowy 74111)

8. Wyważanie turbosprężarki w Viljandi (kod pocztowy 71020)

Precyzyjne i dynamiczne wyważanie poszczególnych wirujących elementów turbosprężarki to najważniejszy proces podczas regeneracji turbosprężarki, ponieważ to od niego zależy, jak turbosprężarka będzie pracowała po zamontowaniu jej w jednostce napędowej danego pojazdu mechanicznego. Taki proces wykonuje najlepiej i najrzetelniej specjalistyczna pracownia regeneracji turbin w Polsce, która swoje usługo świadczy także na terenie tej miejscowości dzięki usłudze wysyłki. Vijlandi (71020) jest położone na południu Estonii nad jeziorem, które nosi podobną nazwę jak swoje miasto, a mianowicie Vijlandi. Pierwsze wzmianki o tej miejscowości miały miejsce w 1211 roku, a prawa miejsce nabyło w 1283 roku przez wielkiego mistrza zakonu kawalerów miechowych Villekinusa de Endorpe, który był członkiem Hanzy. Miast powstało na miejscu grodu Estów. Turyści przejeżdżający do tego miasta mogą zobaczyć takie zabytki jak ruiny zamku z końca trzynastego wieku, zachowanego fragmenty dekoracji rzeź, klasycystyczne domy, a także budowle użyteczności publicznej z lat dwudziestych dwudziestego wieku. Zamek powstały na końcu trzynastego wieku został zniszczony na przełomie XVII wieku i XVIII wieku. Vijlandi współpracuje z miastem Porvoo, Eslov, Valmiera, Ahrensburg, Harnosand, Frostburg oraz Kretynga.

Wyważanie turbosprężarki

9. Wymiana turbiny w Rakvere (kod pocztowy 44306)

Wymiana turbosprężarki to bardzo ważna czynność, dzięki której możemy zachować odpowiednią kondycję jednostki napędowej i nie doprowadzimy do destrukcji silnika. Proces wymiany turbosprężarki jest bardzo drogi w mieście Rakvere, aczkolwiek z pomocą przychodzi polska specjalistyczna pracownia, która swoje usługi ma bardzo w atrakcyjnych cenach i szybkim czasie realizacji. Rakvere (44306) to miasto, które zamieszkuje 17 tysięcy osób na terenie 10,64 kilometrów kwadratowych. Ciekawostką jest fakt, że w 1907 roku w tej miejscowości urodził się polski historyk, profesor Uniwersytetu Warszawskiego i prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego Stanisław Herbst. W 1602-1605 miejscowy zamek został opanowany przez polską załogę, a pod tym miastem stoczyła się bitwa o Rakvere, w której to Jan Karol Chodkiewicz odniósł zwycięstwo w walce ze Szwedami. Turyści przyjeżdżający do tego miasta mogą zobaczyć zabytkową cerkiew z dziewiętnastego wieku. Rakvere współpracuje z miastem Nurmo, Lappeenranta, Lapua, Senaki, Lutjenburg, Sigtuna oraz Poniewież.

Wymiana turbiny w Rakvere (kod pocztowy 44306)

Uszkodzone turbosprężarki w Sillamae (kod pocztowy 44306)

Sillamae to miejscowość turystyczna, do której przyjeżdża wielu turystów, którzy na swój środek transportu wybierają własny pojazd mechaniczny wyposażony w turbosprężarkę, aczkolwiek klimat panujący w Sillamae nie sprzyja pracy turbosprężarki i często dochodzi do jej uszkodzenia, bądź nawet destrukcji. Sillamae (44603) jest położone w północno-wschodniej części kraju w prowincji Virumaa Wschodnia i bardzo blisko granicy z Rosją, a także leży na południowym wybrzeżu Zatoki Fińskiej. Zamieszkuje go około 17 tysięcy osób, a jego powierzchnia wynosi 10,54 kilometry kwadratowe. Za czasów sowieckich rządów w państwie noszącym nazwę Estonia ta miejscowość była miastem zamkniętym, a głównie z tego powodu, że znajdowała się tam fabryka chemiczna produkująca pręty paliwowe i materiały nuklearne dla radziecki elektrowni atomowych i do produkcji boni jądrowej. Ciekawostką jest fakt, że na początku uran był wydobywany na miejscu, a później był sprowadzany z całego bloku wschodnie, a przede wszystkim z Czechosłowacji. Turystów przyciąga do tej miejscowości plażą i uzdrowisko wodne, które podczas ery sowietów było używane tylko i wyłącznie przez członków i przywódców partii komunistycznej. Dopiero, aż w 2005 roku wybudowany tutaj port, a na przełomie 2006 roku i 2007 roku istniało już regularne połączenie promowe, aczkolwiek firma, która obsługiwała firmę Narva Line zrezygnowała z przedsięwzięcia. W tej miejscowości został założony klub sportowy piłki nożnej o nazwie Sillamae Kalev.

Wymiana turbiny w Rakvere (kod pocztowy 44306)
Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Szymon
2023-01-23 15:18:40
Regeneracja turbiny w aucie polega na przywróceniu jej do stanu pierwotnego poprzez naprawę, wymianę lub odnawianie poszczególnych elementów. Regeneracja może obejmować naprawę, wymianę lub odnawianie wałków, łożysk, uszczelniaczy, a także przeprowadzenie procesu czyszczenia i regeneracji układu kompresji. W Estonii istnieje wiele firm specjalizujących się w regeneracji turbin w samochodach, oferują one usługi diagnostyki, naprawy, wymiany części, a także czyszczenia i konserwacji. Przed wyborem firmy warto dokonać odpowiedniego researchu, przejrzeć opinie i porównać ceny, aby mieć pewność, że wybrana firma będzie w stanie zapewnić najwyższą jakość usług i przywrócić turbinę do stanu pierwotnego.
Alek
2020-03-04 15:39:02
Sąsiedzi za granicą mają dobrze, że świadczycie tam również swoje usługi, regeneracja turbosprężarek tylko do polecenia!
Stonka
2019-08-28 13:47:25
Estonia to piękny kraj i pięknie opisany w tym artykule :)

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi