blog

Dźwięk uszkodzonej turbiny

17 listopada 2020

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
serwis regeneracji turbosprężarki

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Dźwięk uszkodzonej turbiny jest sytuacją, która w dużej mierze oznacza, że coś jest na rzeczy. Wszelkie podejrzane hałasy wydobywające się spod maski samochodu osobowego mówią wyraźnie, że trzeba przyjrzeć się działaniu turbosprężarki. Warto uważnie wsłuchiwać się w sposób funkcjonowania swojego pojazdu, aby jak najszybciej móc zaradzić awarii turbiny.

Dźwięk uszkodzonej turbiny

Jazda z uszkodzoną turbiną – czym możemy ryzykować?

Wszyscy specjaliści są zgodni co do faktu, że prowadzenie samochodu podczas awarii turbosprężarki jest bardzo ryzykowne. Najlepszym zachowaniem będzie po prostu zakończenie podróży, gasząc silnik auta i skontaktowanie się z naszym autoryzowanym serwisem Boscha w Stalowej Woli. Konsultacje z mechanikami, którzy posiadają wyspecjalizowane urządzenia, pozwolą naprawić usterkę w sposób profesjonalny. Nie musimy się martwić o oryginalność części zamiennych turbosprężarek. Bosch Car Service posiada w swoim asortymencie najlepszej klasy turbosprężarki oraz ich części składowe. Warsztat Melett znajdujący się w naszym serwisie to przede wszystkim fachowa obsługa oraz regeneracja turbosprężarek najwyższej klasy. Teraz przyszła kolej na odpowiedź na zasadnicze pytanie: jak sprawdzić, czy turbina jest sprawna? Jeżeli pojawią się objawy uszkodzonej turbiny 1.9 TDI, jak również w innych silnikach aut osobowych takie, jak: obniżenie mocy silnika, specyficzny hałas, zmniejszenie obrotów silnika, czy też kopcenie, to już możemy się domyśleć, że chodzi o defekt turbosprężarki. Może dojść również do zupełnego unieruchomienia auta, czego wynikiem może być zatarta turbina. Objawy wyżej opisane jak najbardziej świadczą o poważnym stanie maszyny wirnikowej. Posiadacze aut osobowych powinni mieć na uwadze, że wymienione symptomy, które nie zostaną w odpowiednim czasie zażegnane, mogą doprowadzić do degradacji silnika samochodowego, a co za tym idzie, do sporych kosztów. Podczas szczegółowej diagnostyki naszego pojazdu może okazać się, że wystąpiło rozszczelnienie turbiny. Objawy o tym mówiące to właśnie nic innego jak dymienie. Kolor niebieski dymu, intensywny czarny ton wydobywający się z układu wydechowego może oznaczać, że olej napędowy przedostał się przez nieszczelne uszczelki zaworowe.

Jazda z uszkodzoną turbiną – czym możemy ryzykować?

Świszcząca turbina – czy nas słuch nie myli?

Dochodzące nas niepokojące odgłosy spod maski naszego samochodu mówią nam o tym, że turbosprężarka potrzebuje naszej pomocy. Powinniśmy jak najszybciej skorzystać z konsultacji serwisu samochodowego, jeżeli chcemy zminimalizować koszty naprawy, jak również stopień defektu turbosprężarki. Gwizd turbiny, świst turbiny przy przyspieszaniu, a nawet wycie turbiny jak karetka pogotowia są tonami nieprzyjemnymi dla naszego ucha, dlatego czym prędzej niepokojące hałasy powinny zostać w odpowiedni sposób zdiagnozowane. Zdarzają się sytuacje, w których niedoświadczeni kierowcy mogą nie usłyszeć niczego niepokojącego w działaniu swojego auta, choćby poprzez słuchanie głośnej muzyki i nie tylko. Jednakże, gdy dźwięk jest już bardzo donośny, to powinniśmy mieć na uwadze, że takie sygnały mogą wskazywać na nieszczelność układu wydechowego, czy też uszkodzenie koła kompresji poprzez niezidentyfikowane ciało obce.

Świszcząca turbina – czy nas słuch nie myli?
Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Paweł
2023-01-16 10:45:47
Uszkodzenie turbosprężarki może objawiać się różnymi dźwiękami, które mogą być trudne do zidentyfikowania. Jednym z najczęstszych objawów uszkodzonej turbosprężarki jest szum lub turkot, który pojawia się podczas pracy silnika. Może on być słyszalny zarówno podczas jazdy, jak i podczas pracy na biegu jałowym. Innym objawem uszkodzonej turbosprężarki jest dźwięk metalicznego stukania, który pojawia się podczas przyspieszania lub zmiany biegów. Może on wskazywać na uszkodzenie łożyska lub wałka turbosprężarki. Jeśli silnik po odpaleniu od razu traci moc, lub dymi na biało, może to również świadczyć o problemach z turbosprężarką. Jeśli słyszysz jakiekolwiek niepokojące dźwięki podczas pracy silnika, należy skontaktować się z mechanikiem specjalistą, który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę i określi przyczynę problemów. W przypadku uszkodzenia turbosprężarki, konieczna będzie jej wymiana lub naprawa.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi

Zadzwoń +48 609 70 70 60