blog

Diagnostyka turbiny

17 Grudzień 2020

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
regeneracja turbosprezarki

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Diagnostyka turbiny jest bardzo istotna, jeżeli chcemy dowiedzieć się, w jakim stanie funkcjonowania jest układ turbodoładowania. Jeżeli zauważymy pierwsze objawy wskazujące na zaburzenie pracy turbiny, to pierwszym krokiem do rozwiązania naszego problemu z turbo jest właśnie szczegółowa diagnostyka turbosprężarki, którą należy zlecić tylko autoryzowanemu serwisowi Bosch Car Service w Stalowej Woli. Jeżeli borykasz się z gwiżdżącą turbiną, to konieczna będzie regeneracja turbin. Stalowa Wola i Bosch Car Service zaprasza do konsultacji. Obawiasz się efektu, jaki da regeneracja turbiny? Cena na pewno będzie adekwatna do jakości i zadowolenia z fachowości przeprowadzonej usługi. Przy wyborze punku moto, warto kierować się doświadczeniem specjalistów oraz wyposażeniem diagnostycznym serwisu. Tylko takie wytyczne pozwolą uzyskać pełnię zadowolenia z zakresu diagnostyki i naprawy turbosprężarki.

Odpowiadamy, jak sprawdzić, czy turbina jest sprawna?

Jeżeli nie posiadasz wiedzy z zakresu funkcjonowania turbosprężarki i całego układu turbodoładowania, to najlepszym rozwiązaniem dla każdego laika motoryzacyjnego jest opinia diagnostyczna w punkcie moto. Nie jesteś pewny, jak rozpoznać uszkodzoną turbinę w dieslu? Najłatwiejszym sposobem rozpoznania wadliwego turbo to dostrzeżenie objawów nienależytego działania turbo. Brak mocy silnika, nieznośne hałasy dobiegające spod maski naszego pojazdu (gwizdy, świsty, huczenie), jak również mocne kopcenie, to najpopularniejsze symptomy, które nie sposób pominąć. Zależy Ci na czasie i chcesz szybko przywrócić swój pojazd w power jazdy? Regeneracja turbosprężarek w serwisie Bosch Car Service to czas reaktywacji turbo w przeciągu jednego dnia roboczego.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Wiktor
2023-01-13 14:55:28
Diagnostyka turbosprężarki jest ważnym elementem utrzymania prawidłowego działania silnika. Pozwala to na zidentyfikowanie ewentualnych problemów związanych z układem doładowania, zanim one się pogorszą i doprowadzą do poważniejszych awarii. Aby przeprowadzić diagnostykę turbosprężarki, należy: Sprawdzić poziom oleju silnikowego i uzupełnić go, jeśli jest niski. Sprawdzić ciśnienie doładowania i upewnić się, że jest ono w granicach normy. Sprawdzić stan przewodów doładowania i upewnić się, że są one szczelne. Sprawdzić stan intercoolera i upewnić się, że jest on czysty. Skontrolować działanie zaworu N75 i upewnić się, że działa on prawidłowo. Sprawdzić stan turbosprężarki i upewnić się, że nie ma żadnych widocznych oznak uszkodzenia lub zużycia. Sprawdzić stan uszczelniaczy i upewnić się, że są one szczelne. Jeśli podczas diagnostyki zostaną wykryte jakiekolwiek problemy, należy skontaktować się z mechanikiem, aby przeprowadził on odpowiednią naprawę.
Leon
2021-07-08 10:06:48
To prawda, regularna diagnostyka turbo pozwala na unikniecie poważnych awarii w przyszłości

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi