blog

Czyszczenie turbosprężarki

17 Grudzień 2020

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50
Udostępnij element
serwis naprawy turbosprężarki

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Czyszczenie turbosprężarki jest procesem, który podlega regeneracji turbiny w serwisie samochodowym. Oczywiście, samodzielne czyszczenie turbiny bez rozbierania również jest opcją możliwą, aplikując własnoręcznie dodatek do paliwa czyszczący turbinę. W takim wypadku nasze działania ograniczają się tylko i wyłącznie do odmierzenia określonej dawki preparatu, uważając, żeby nie dostał się do filtra powietrza i wlaniu go do kolektora ssącego, pamiętając o wprowadzeniu auta w stan rozgrzania.

Czyszczenie geometrii turbiny

Czyszczenie turbosprężarki jest rzeczą konieczną w kwestii przywrócenia wszystkich funkcji, które zostały zachwiane, w wyniku awarii turbiny. Jeżeli zauważymy mocne dymienie z rury wydechowej, czy też niepokojące hałasy, które mogą przypominać huczenie sowy, czy też dźwięk karetki pogotowia to musimy być pewni, że obowiązkowa jest regeneracja turbiny, a może nawet czyszczenie turbiny. Cena takiego zabiegu w autoryzowanym serwie samochodowym jest określona w cenniku, jakim dysponuje każdy punkt. Jednak o dokładny koszt przeprowadzonej regeneracji części składowych turbiny należy zapytać podczas konsultacji ze specjalistami zakresu czyszczenia. Czyszczenie zmiennej geometrii turbiny 1.9 TDI czy też czyszczenie turbiny 2.0 TDI jest na tyle trudne i żmudne, z racji skomplikowanego schematu konstrukcji tego układu, więc cena również będzie mocno uwarunkowana od stopnia zabrudzenia i usterek, które doprowadziły do wad układu turbodoładowania. Wybrany przez nas serwis powinien dysponować świetnie wyposażoną pracownią, urządzeniami, które czyszczenie wykona bezbłędnie. Ważne jest, aby po procesie czyszczenia dokładnie przeanalizować rdzeń turbosprężarki i jego wyważenie. W przypadku czyszczenia turbiny ze zmienną geometrią obowiązkiem każdego specjalisty będzie odpowiednia regulacja kierownicy turbiny. Jeżeli zdarzy się, że po czyszczeniu turbiny brak mocy silnika jest zauważalny, to znak, że proces regeneracji został przeprowadzony nieprawidłowo i należy ponownie skontaktować się z serwisem, który zajmował się czyszczeniem naszego turbo.

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Tomasz
2023-01-13 14:55:15
Czyszczenie turbosprężarki jest ważnym elementem utrzymania prawidłowego działania silnika. Zanieczyszczenia i osady, które gromadzą się na turbosprężarce mogą prowadzić do jej uszkodzenia i spadku mocy silnika. Aby wyczyścić turbosprężarkę, należy: odłączyć turbosprężarkę od silnika., oczyścić turbosprężarkę z zanieczyszczeń i osadów, używając specjalnego rozpuszczalnika lub rozpuszczalnika chemicznego, sprawdzić stan turbosprężarki pod kątem uszkodzeń i zużycia, zmontować turbosprężarkę z powrotem do silnika, po uprzednim uzupełnieniu ewentualnie brakującego oleju. Czyszczenie turbosprężarki powinno być przeprowadzane przez wykwalifikowanego mechanika, który posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tego typu naprawach. Należy pamiętać, że nieprawidłowo przeprowadzone czyszczenie może prowadzić do uszkodzenia turbosprężarki.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi