
W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:
- nowe
- regenerowane
- używane z gwarancją
regeneruj
turbosprężarkę

Sam proces wymiany turbiny nie zależy do skomplikowanych, jednakże wymaga wykonywania różnych działań, które zazwyczaj zajmują serwisantom około 1-2 dni roboczych. Teoretycznie wymianę turbosprężarki możemy wykonać samemu, jednakże będą nam potrzebne odpowiedni narzędzia, znajomość specyfikacji samochodu i silnika, a także informacje na temat poszczególnych kroków, jakie powinniśmy zrobić, aby wykonać wymianę. Podczas wymiany turbiny powinniśmy pamiętać o wymianie oleju wraz z filtrem oleju i powietrza. Pamiętajmy także o sprawdzeniu układu dolotowego i intercoolera, ponieważ tam mogą zalegać resztki oleju. I najważniejsze – przed zamontowaniem nowego podzespołu zbadajmy, co zepsuło poprzednią turbinę i usuńmy wszelkie skutki uszkodzenia.
Wymiana turbosprężarki krok po kroku - Docieranie turbiny po regeneracji
Montaż turbiny polega na dokręceniu i przymocowaniu naszego podzespołu, następnie dokręcamy kolektor do turbosprężarki, dokręcamy wspornik i spływ oleju. Następnie powinniśmy podłączyć przewody oraz filtr powietrza. Bardzo ważne jest to, aby przy montażu turbosprężarki wymienić olej silnikowy na świeży. Kolejnym ważnym etapem jest docieranie turbiny po regeneracji, które polega na pozwoleniu silnikowi, aby pracował na biegu jałowym przez około 30 minut. Pamiętajmy, aby nie zwiększać obrotów w trackie trwania procesu docierania turbo.
1. Wymiana turbosprężarki – prawidłowa technologia naprawy - Wymiana turbosprężarki krok po kroku
Prawidłowa technologia wymiany turbosprężarki zaczyna się jeszcze przed demontażem podzespołu. Najpierw powinniśmy dokładnie wypłukać cały układ smarowania i wymienić olej i filtr na świeży, następnie uruchomić silnik na kilkanaście minut. Po upłynięciu wskazanego czasu należy wylać olej, ponieważ służył nam on tylko do płukania i dopiero wtedy możemy zaczynać naprawę. Ważne jest to, aby przed montażem nowej turbiny zdiagnozować problem, który zepsuł poprzedni podzespół. W trakcie wymiany turbosprężarki koniecznością jest sprawdzenie ciśnienia oleju wraz z drożnością kanałów, w których płynie olej silnikowy, a także przewodu odpowietrzania.

2. Błędy przy wymianie turbosprężarki - Pierwsze odpalenie po wymianie turbiny
Najczęstszym błędem przy wymianie turbiny samochodowej jest tzw. suchy start. Jest to nic innego, jak uruchomienia jednostki z nowo zamontowaną turbosprężarką na niewystarczającej ilości oleju smarującego. Nawet najkrótsza przerwa w dostarczaniu oleju spowoduje natychmiastowe uszkodzenie ułożyskowania. Zapobiec temu zjawisku możemy poprzez obracanie wałem korbowym za pomocą rozrusznika przez około pół minuty przed zasadniczym uruchomieniem silnika. Istotną kwestią podczas wymiany podzespołu jest to, aby instalacja smarowania była dokładnie wyczyszczona, drożna i zalana świeżym olejem a pompa olejowa powinna być sprawna.
Dodaj komentarz
Dowiedz się więcej
O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch
Diesel
Service Pawlik
Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju
Autoryzowany warsztat Melett
Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi

Komentarze