blog

Czy warto kupić regenerowana turbosprężarkę?

27 czerwca 2022

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
naprawa turbosrpężarek

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Proces regeneracji turbosprężarki pozwala na przywrócenie jej sprawności, kompleksowo oraz prawidłowo przeprowadzona regeneracja powoduje, że parametry turbiny po regeneracji w porównaniu z parametrami fabryczne nowego podzespołu nie różnią się praktyczni niczym. Zakup i montaż zregenerowanego podzespołu jest zwykle najtańszym sposobem naprawy awarii układu turbodoładowania. Na wielu portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych ofert sprzedaży naprawionych turbosprężarek są setki tysięcy i widać, że ruch w interesie nie jest mały. Przyczyna tego zjawiska jest oczywista, turbina z drugiej ręki nie tylko kosztuje z reguły ułamek ceny nowego urządzenia turbo, ale najczęściej bywa też tańsza od profesjonalnie wykonanej usługi zużytej turbosprężarki.

Turbosprężarka – nowa czy regenerowana? - Turbina regenerowana

Jeżeli Twoje urządzenie turbo uległo uszkodzeniu i musisz wymienić go na nowy, to masz dwa wyjścia. Możesz wybrać zamiennik renomowanej marki, który jest drogim rozwiązaniem, ale przynajmniej będziesz mieć pewność o wysokiej jakości elementu. Możesz również postawić na tańszy zamiennik, jednakże tutaj istnieje ryzyko, że taka turbina po kilku miesiącach znowu zacznie sprawiać problemy. Alternatywą do zakupu nowej turbosprężarki jest regeneracja starego urządzenia turbo.

"Wymieniona turbosprężarka" - uważaj na to hasło - Na taniej naprawie można się przejechać - TURBINA regeneracja cena

Bardzo często z ogłoszeń czy nawet z rozmowy telefonicznej dowiadujemy się, że samochód używany, którym się interesowaliśmy, miał wymienianą turbosprężarkę. Dobra wiadomość, bo jedna droga naprawa z głowy, jednakże nie zawsze tak jest i może to być dopiero początek kłopotów. Zakup auta po wymianie turbiny jest dość ryzykowny, ponieważ nie wiemy, w jaki sposób tak poważna naprawa została przeprowadzona. O ile sama wymiana części dla zwykłego mechanika nie jest żadnym wyzwaniem, o tyle problem pojawia się, gdy trzeba ustalić przyczynę uszkodzenia i ją usunąć. Cena regeneracji prostej turbiny waha się w przedziale od 700 do 900 zł.

Zalety i wady regeneracji turbosprężarki - Turbina nowa czy regenerowana

Szukając alternatywy zakupu nowej turbosprężarki, warto zastanowić się nad regeneracją starego podzespołu. Znajdziemy dwie główne zalety z tym związane. Po pierwsze regeneracja jest od dwóch do nawet czterech razy tańsza niż zakup nowej turbiny. Po drugie co ważne, turbosprężarka poddana regeneracji pracuje równie efektywnie, jak nowy podzespół, a więc nie zaobserwujemy negatywnych zmian w dynamice silnika. Największą wadą regeneracji turbiny jest niepewność wynikająca z braku wiedzy dotyczącej zakresu przeprowadzonych prac w ramach naprawy podzespołu oraz jakości zastosowanych części naprawczych.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.38

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.38
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Michał
2022-12-30 14:51:22
Jeśli masz na myśli turbosprężarkę, która została poddana procesowi regeneracji, to warto rozważyć taką opcję. Proces regeneracji polega na naprawie lub wymianie uszkodzonych lub zużytych części turbosprężarki, co może przywrócić jej sprawność i zwiększyć jej trwałość. Istnieją jednak pewne ryzyka związane z zakupem regenerowanej turbosprężarki. Może się okazać, że nie została ona prawidłowo zregenerowana lub że użyte do tego celu części są niskiej jakości. W takim przypadku mogą wystąpić awarie lub inne problemy związane z działaniem turbosprężarki. Dlatego ważne jest, aby kupować regenerowane turbosprężarki od sprawdzonych i renomowanych dostawców, którzy mogą zapewnić odpowiednią jakość i niezawodność. Ogólnie rzecz biorąc, zakup regenerowanej turbosprężarki może być dobrą opcją, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze w porównaniu do zakupu nowej turbosprężarki, ale ważne jest, aby dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw oraz upewnić się, że kupujesz od sprawdzonego dostawcy.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi