W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:
- nowe
- regenerowane
- używane z gwarancją
regeneruj
turbosprężarkę
Zakup samochodu z turbosprężarką jest warty rozważenia, jednak po uprzednim sprawdzaniu jej stanu – jeżeli chodzi o auta używane. Kierowcy, którzy chcą kupić pojazd z turbodoładowaniem, liczą głównie na to, że dzięki urządzeniu będą mogli cieszyć się większą mocą silnika – tak się stanie. Oczywiście pod jednym warunkiem – turbosprężarka zamontowana w danym samochodzie będzie w dobrym stanie, jeżeli jest to jednostka używana. Dlatego, jeżeli zdecydujemy się na zakup samochodu, który posiada turbodoładowanie, idealnym wyjściem jest zakup pojazdu w salonie, ponieważ wtedy mamy pewność, że urządzenie nie jest uszkodzone nieodpowiednią eksploatacją poprzedniego właściciela. Jednakże, jeżeli nie stać nas na zakupienie samochodu prosto z salonu, warto przed zakupem używanego auta sprawdzić stan turbosprężarki.
Auto z turbiną – czy warto kupić? - Turbina w samochodzie
Wbrew pozorom zakup samochodu nie należy do najprostszych decyzji w naszym życiu. Niektórzy kierowcy myślą również nad tym, czy warto zainwestować w auto z turbodoładowaniem czy bez. Głównie liczą na to, że dzięki urządzeniu turbo będą mogli cieszyć się większą mocą silnika. Jeżeli kierowca zdecyduje się na zakup pojazdu z turbosprężarką, idealnym wyjściem byłoby zakupić takie auto w salonie. Tylko w tym wypadku możemy być pewni o niezawodności urządzenia turbo.
1. Używane auta z turbo - Warto, czy wręcz przeciwnie? - Za co odpowiada turbina w samochodzie
Warto wiedzieć, że przed zakupem klient nie jest w stanie sprawdzić dokładnego stanu turbosprężarki bez użycia specjalistycznych urządzeń. Kierowca powinien pamiętać, że urządzenie turbo jest bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju, najdrobniejsze zanieczyszczenia oraz wilgoć. Alternatywną opcją do zakupu nowego urządzenia turbo jest turbosprężarka po fabrycznej regeneracji. Regeneracja turbosprężarki to inaczej jej naprawa przy wykorzystaniu nowych części, a starsze poddaje się wyczyszczeniu.
Jak już wiemy, unikniemy wszelkich komplikacji, jeżeli zdecydujemy się na zakup fabrycznie nowego samochodu wspomaganego turbodoładowaniem. W takiej sytuacji awaria urządzenia turbo w większości przypadków nie interesuje kierowcy, ponieważ producenci usuwają usterki w ramach gwarancji. Znacznie gorsze problemy mogą czekać na użytkowników, którzy posiadają samochód z rynku wtórnego. Osoby, które kupują samochód, najczęściej przywiązują wagę do wnikliwej kontroli karoserii pod kątem wypadkowej przeszłości, zapominając o sprawdzeniu turbosprężarki. Mimo wszystko zweryfikowanie stanu turbiny poza stacją mechaniczną jest bardzo trudne, ponieważ zwykły kierowca nie będzie w stanie wyłapać ewentualnych awarii.
3. Turbo w samochodzie - Więcej mocy, ale i kłopotów - Kiedy włącza się turbina w samochodzie
Liczba samochodów, które są wyposażone w turbosprężarkę, stale rośnie. Zadaniem urządzenia turbo jest wpompowanie jak największej, dodatkowej ilości powietrza do komory spalania silnika, co po zmieszaniu z paliwem poskutkuje zwiększeniem mocy oraz poprawieniem sprawności. Dzięki turbinie uzyskujemy wyższy moment obrotowy przy niższych obrotach, co sprawia, że silnik jest bardziej dynamiczny.
Turbosprężarka z jednej strony nie obciąża silnika, ponieważ napędzają ją spaliny, jednak przez sposób działania jest narażona na spore obciążenia wywołane przez pracę w wysokich temperaturach. Właśnie z tego powodu kierowca samochodu wyposażonego w turbinę powinien stosować podstawowe zasady eksploatacji, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do różnego rodzaju uszkodzeń.
Dodaj komentarz
Dowiedz się więcej
O turbosprężarkach i ich naprawie
Bosch
Diesel
Service Pawlik
Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju
Autoryzowany warsztat Melett
Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi
Komentarze