W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:
- nowe
- regenerowane
- używane z gwarancją
regeneruj
turbosprężarkę
Czy uszkodzona turbina zwiększa spalanie?
Tak, uszkodzona turbina zwiększa spalanie. Dzieje się tak, ponieważ uszkodzona turbosprężarka jest sporym obciążeniem dla silnika, który przez to pobiera większą ilość oleju napędowego, aby mieć wystarczająco do dalszej, ale ograniczonej pracy. Jeżeli nie doszło do poważnych uszkodzeń jednostki napędowe, to przechodzi ona w tryb pracy awaryjnej. Innymi objawami, które wskazują na awarię turbiny, są pogorszone osiągi, a także czarne lub białe kłęby dymu wydobywające się z rury wydechowej. Co więcej, objawami uszkodzonej turbosprężarki są również jej głośna praca, zapach palonego oleju wewnątrz auta oraz znaczny ubytek środka smarującego.
Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? - Uszkodzona turbina czy można jechać
Turbina samochodowa ma wpływ na spalanie – jeżeli ten podzespół jest sprawny, to samochód zużywać będzie mniej paliwa w porównaniu z silnikiem o identycznej mocy, a wykorzystana energia wylotu spalin przyczynia się do podniesienia sprawności silnika. Z tego powodu, że zmniejszona zostaje pojemność skokowa, to straty ciepła i tarcia są mniejsze. Co więcej, wydajność turbodoładowanego samochodu na wysokich obrotach jest znacznie lepsza. Pamiętajmy, że z uszkodzoną turbiną nie powinniśmy jeździć, oczywiście, możemy, jednakże jest to niekomfortowe i bardzo ryzykowne, gdyż może prowadzać do dalszych uszkodzeń. Dlatego, jeżeli zauważysz, że twoja turbina nie działa poprawnie, jak najszybciej udaj się do sprawdzonego serwisu samochodowego.
Uszkodzona turbosprężarka – objawy - Jak rozpoznać awarię turbiny? - Objawy uszkodzonej turbiny w silniku benzynowym
Objawami uszkodzonej turbosprężarki są przede wszystkim spadki mocy, a także głośna praca jednostki. Często z układu wydechowego wydobywać się będą gęste i ciemne kłęby dymu. Nie powinniśmy bagatelizować także widocznego ubytku oleju silnikowego, który wskazywać może na jego wycieki. Warto wiedzieć, że nagłe, zwiększone zużycie paliwa może sugerować, że z samochodem dzieje się coś podejrzanego. Inną oznaką uszkodzenia turbiny jest wyczuwalna woń palonego oleju, w szczególności w środku pojazdu. Oprócz tych wymienionych typowych objawów awarii turbosprężarki, kierowca może się spotkać także ze świstem, a nawet pogwizdywaniem podzespołu podczas przyspieszenia.
Jakie są objawy uszkodzenia turbosprężarki? - Uszkodzona turbina a odpalanie
Uszkodzona turbina samochodowa generuje charakterystyczne objawy, należy do nich między innymi hałas – uszkodzony podzespół piszczy w bardzo specyficzny sposób, co jest wręcz niemożliwe do zbagatelizowania. W trakcie jazdy samochodem z uszkodzoną turbiną odczujemy wyraźny spadek mocy, a także zauważymy gęsty i ciemny dym, który wydobywać się będzie z układu wydechowego. Z kolei w środku auta wyczujemy zapach spalonego oleju. Innym objawem, który świadczy o uszkodzonej turbosprężarce, jest zauważalny ubytek oleju silnikowego.
Dodaj komentarz
Dowiedz się więcej
O turbosprężarkach i ich naprawie
Bosch
Diesel
Service Pawlik
Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju
Autoryzowany warsztat Melett
Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi
Komentarze