blog

Czy turbo zmniejsza zużycie paliwa?

11 sierpnia 2022

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
Regeneracja turbosprężarek

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Czy turbo zmniejsza zużycie paliwa?

Zadaniem turbiny samochodowej jest zwiększenie sprawności silnika, co przekłada się na wzrost mocy i obniżenie zużycia paliwa. Turbiny zyskały na swej popularności w ekspresowym tempie. Przez wiele lat były ulepszane i w dalszym ciągu są unowocześniane, aby sprostać wymaganiom wszystkich użytkowników turbodoładowanych aut. Przede wszystkim, aby zastosować możliwie najlepsze rozwiązania i dążyć do doskonałości w kwestii turbodoładowania. Zaletą tego podzespołu jest z całą pewnością dynamizm jazdy, wartość momentu obrotowego czy też oszczędność w eksploatacji paliwa. Popularność turbin samochodowych na stale rozgościła się w naszych pojazdach i cieszy kierowców komfortem oraz szybkością jazdy.

Korzyści z turbodoładowania - Turbosprężarka

Turbodoładowanie samochodu jest możliwe dzięki urządzeniu zwanym turbosprężarką, która służy do zwiększania sprawności silnika poprzez zwiększenie jego mocy, przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa. Turbina samochodowa pozwala uzyskać wyższy moment obrotowy przy niższych obrotach, porównując do jednostek wolnossących, dzięki czemu silnik jest bardziej dynamiczny. Co więcej, warto wspomnieć, że turbina nie obciąża silnika, ponieważ jest napędzana energią spalin. Przy okazji turbosprężarka obniża znacząco emisję szkodliwych substancji do atmosfery, co czyni samochody bardziej przyjaznymi dla środowiska. Dzięki turbinie samochodowej możemy podnieść moc pojazdu nawet o 40%, jednakże nie jesteśmy w stanie określić dokładnej ilości koi mechanicznych, jaką dzięki niej zyskujemy.

Benzyna z turbo czy bez? - Kiedy turbina do regeneracji

Dzisiejsze turbodoładowane silnika raczej nie dają szans silnikowi wolnossącym, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę dane fabryczne. Prosta konstrukcja samochodu bez doładowania to zaleta, ale głównie na dalszym etapie eksploatacji, gdy przestanie obowiązywać fabryczna gwarancja. Jednakże, większość osób przy zakupie nowego samochodu stawia na turbodoładowaną jednostkę. Trudno jest określić dokładną ilość pokonanych kilometrów, po których należy regenerować turbosprężarkę. Uzależnione jest to bowiem od tego, w jaki sposób kierowca auta o niego dba

Turbosprężarka — czym jest i do czego służy? - Uszkodzona turbina czy można jechać

Ze względu na stale rosnące oczekiwania użytkowników samochodów, do sprzedaży wprowadzona została turbosprężarka. Jest to podzespół, który szybko zyskuje coraz większą popularność. Turbina samochodowa pozwala zwiększyć ciśnienie powietrza wpadającego do silnika poprzez wykorzystanie energii wydalanych spalin. Dzięki temu kierowca może odczuć znaczące korzyści. Pamiętajmy, że z uszkodzoną turbosprężarką nie powinno się jeździć, oczywiście, można, jednakże jest to niekomfortowe i bardzo ryzykowne, gdyż może prowadzać do dalszych uszkodzeń. Dlatego, jeżeli zauważysz, że twoja turbina nie działa poprawnie, jak najszybciej udaj się do sprawdzonego serwisu samochodowego.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Szymon
2022-12-30 13:05:54
Turbina może pomóc zmniejszyć zużycie paliwa w niektórych sytuacjach. Turbina pozwala na osiągnięcie większej mocy przy mniejszym zużyciu paliwa, co może przyczynić się do obniżenia kosztów eksploatacji pojazdu. W przypadku silników wysokoprężnych turbina jest szczególnie przydatna, ponieważ pozwala na osiągnięcie dużej mocy przy niskim zużyciu paliwa. Należy jednak pamiętać, że turbina nie zawsze prowadzi do zmniejszenia zużycia paliwa. W niektórych przypadkach może ona wręcz przyczynić się do wzrostu zużycia paliwa, na przykład w przypadku uszkodzenia lub niedostatecznej konserwacji. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan turbiny i konsultować się z mechanikiem w razie potrzeby.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi