blog

Czy regeneracja turbosprężarki to inwestycja w przyszłość pojazdu? Powinieneś o tym wiedzieć!

10 listopada 2023

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50
Udostępnij element

Tak, zdecydowanie regeneracja turbosprężarki może być rozważana jako inwestycja w przyszłość pojazdu z kilku powodów, np. zaoszczędzonych kosztów. Regeneracja turbiny w porównaniu z zakupem nowej jednostki. Koszty regeneracji, która obejmuje naprawę i wymianę zużytych elementów, są znacząco niższe niż zakup całkowicie nowego podzespołu. Poprawnie przeprowadzona regeneracja pozwala przywrócić turbosprężarce pełną sprawność, co z kolei może znacząco przedłużyć żywotność całego układu napędowego. Bardzo istotny jest również fakt, że naprawa turbiny przywraca jej pierwotne parametry, co oznacza, że po regeneracji będzie odpowiadać zamierzeniom konstrukcyjnym producenta. To kluczowe, aby utrzymać optymalne osiągi silnika i efektywne zużycie paliwa. Regeneracja turbosprężarki zamiast zakupu nowego podzespołu wpisuje się również w idee zrównoważonego rozwoju i troski o środowisko. Unikanie przedwczesnej utylizacji elementów mechanicznych przyczynia się do ograniczenia odpadów.

pracownia regeneracji turbo

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

model turbosprężarki

Wpływ turbosprężarki na inne komponenty pojazdu.

Wpływ turbosprężarki na inne komponenty pojazdu jest istotnym aspektem, który może zarówno korzystnie wpływać na osiągi pojazdu, jak i wymagać dodatkowej uwagi podczas utrzymania i konserwacji. Zaczynając od silnika: turbosprężarka zwiększa ilość sprężanego powietrza, co umożliwia silnikowi osiąganie wyższych mocy i momentów obrotowych. Również dzięki lepszemu nasyceniu tlenu w komorze spalania, turbina poprawia efektywność spalania paliwa.
Turbosprężarka wpływa również na układ chłodzenia, ponieważ generuje dodatkowe ciepło w wyniku sprężania powietrza. Dlatego konieczne jest odpowiednie chłodzenie, aby utrzymać optymalną temperaturę silnika.

Turbosprężarka jako czynnik poprawiający wydajność paliwową.

Turbosprężarka zwiększa ilość sprężanego powietrza dostarczanego do komory spalania. To z kolei umożliwia bardziej kompletne i efektywne spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej. Lepsze nasycenie tlenu przekłada się również na pełniejsze spalanie paliwa, co z kolei zwiększa wydajność silnika. Turbosprężarka zwiększa też moc silnika, co pozwala na uzyskanie wyższych prędkości przy niższym zużyciu paliwa. Silnik osiąga wyższą sprawność, gdy może pracować na niższych obrotach, co jest korzystne z punktu widzenia ekonomii paliwowej.

model turbiny

Trwałość turbosprężarki w pojeździe: kluczowe aspekty i porady.

1. Regularna konserwacja: konieczną praktyką w dbaniu o trwałość turbosprężarki jest regularna konserwacja. Należy regularnie sprawdzać stan oleju silnikowego, a także dbać o czystość i wydajność filtrów powietrza i oleju.
2. Zastosowanie właściwego oleju: używanie właściwego oleju silnikowego, zgodnego z zaleceniami producenta, ma kluczowe znaczenie dla trwałości turbosprężarki. Olej pełni nie tylko funkcję smarowania, ale także chłodzenia i ochrony przed zanieczyszczeniami.
3. Unikanie nadmiernego obciążania silnika i turbosprężarki, zwłaszcza podczas intensywnej jazdy. Ciągła praca na granicy możliwości silnika może skrócić żywotność turbosprężarki.

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi