W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:
- nowe
- regenerowane
- używane z gwarancją
regeneruj
turbosprężarkę
Wymieniając uszkodzoną turbinę na sprawną nie tylko należy wymienić stary olej na świeży, ale również w pierwszej kolejności należy zlokalizować i usunąć źródło usterki. W przeciwnym razie dojść może do ponownej awarii turbiny. Przed wlaniem oleju do miski należy także sprawdzić szczelność przewodów smarnych, a także oczyścić je z opiłków metalu oraz innych zanieczyszczeń, które mogą utrudniać swobodny przepływ oleju w przewodach oraz doprowadzić mogą nie tylko do awarii turbo, ale również i do usterki jednostki napędowej.
Regeneracja turbiny a wymiana oleju, Ford Kuga wymiana turbiny
Dlaczego wymiana oleju po regeneracji turbiny jest tak ważna? Po pierwsze w starym oleju znajdować się mogą zanieczyszczenia, które po przedostaniu się do silnika, jak i do turbiny mogą je uszkodzić. Co więcej, olej posiada nie tylko właściwości smarne, ale również odprowadza nadmiar ciepła i chroni przed korozją. W trakcie swojej pracy właściwości te ulegają rozpadowi, dlatego warto nie tylko w przypadku wymiany turbiny wymieniać olej, ale również trzymać się zaleceń producenta. Olej również odpowiada za utrzymanie czystości jednostki napędowej.
Zalecenia montażowe turbosprężarek i turbin, wymiana oleju a turbina
Głównym zalecenie montażowym, które należy wykonać w pierwszej kolejności, jest wyczyszczenie układu dolotowego oraz układu turbodoładowania, a także układu wydechowego. Następnie należy wymienić wszystkie nieszczelne i zużyte przewody oraz inne elementy. Kolejna czynność to wymiana oleju oraz filtrów – należy zwrócić uwagę na właściwości oleju oraz jakość filtrów. W przypadku wymiany oleju należy przestrzegać zaleceń producenta co do jego ilości. Zanim dojdzie do montażu turbosprężarki, trzeba zalać turbinę świeżym olejem – uchroni ją to przed tzw. suchym startem. Nie wolno zapominać o uszczelkach, karygodne jest stosowanie silikonów oraz past uszczelniających – po oderwaniu się doprowadzić mogą do zablokowania przewodów, a co gorsze spowodować mogą poważną usterkę silnika.
Warto zwrócić uwagę, czy nie występują nieszczelności, wycieki oleju lub przedmuchy silnika.
Wymiana turbosprężarki - co należy zrobić po wymianie turbiny, jak jeździć po wymianie turbiny?
Wymiana oleju oraz filtrów po wymianie turbosprężarki jest rzeczą świętą. Czynnością, która ma duży wpływ na dalszą pracę układu turbodoładowania, jest także docieranie turbiny po regeneracji. Nie wolno zapominać również o przestrzeganiu zasad związanych z użytkowaniem pojazdu turbodoładowanego.
Jeżeli chodzi o styl jazdy, to odradzamy poruszania się pojazdem wyłącznie po mieście, warto raz na jakiś czas zafundować sobie dłuższą podróż. Istotne dla turbosprężarki jest odpalanie i gaszenie pojazdu. Po odpaleniu pojazdu nie należy jeździć na wysokich obrotach, kiedy silnik oraz olej nie są dostatecznie rozgrzane, natomiast w przypadku gaszenia auta po podróży należy schłodzić turbinę przed wyłączeniem jednostki napędowej.
Błędy przy wymianie turbosprężarki - wymiana oleju po regeneracji turbiny
Częstym błędem jest zbyt duża ilość oleju w misce, powodować to może przedostawanie się go poza układ turbodoładowania, nawet do dolotu. Kolejnym błędem przy wymianie turbosprężarki jest z pewnością niezastosowanie się do wymagań montażowych. Zdarza się również, że niewystarczająca wiedza doprowadzić może do niepoprawnego montażu turbosprężarki lub błędnego podłączenia przewodów w układzie. Wspomniany wyżej suchy stary również jest typowym błędem popełnianym podczas wymiany turbosprężarki.
Dodaj komentarz
Dowiedz się więcej
O turbosprężarkach i ich naprawie
Bosch
Diesel
Service Pawlik
Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju
Autoryzowany warsztat Melett
Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi
Komentarze