blog

Czujnik doładowania - objawy

14 grudnia 2020

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
regeneracja turbosprężarki

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Posiadasz wadliwy czujnik ciśnienia doładowania? Objawy o tym mówiące to przede wszystkim wątpliwa praca silnika. Jeżeli taki stan jednostki napędowej wystąpi w naszym przypadku, to możemy szukać problemu w czujniku. Co może być spowodowane jego nieprawidłowym funkcjonowaniem? Jak każde urządzenie, czujnik ciśnienia doładowanie nie lubi wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Zanieczyszczony, z widoczną skazą czujnik ciśnienia doładowania? Czyszczenie będzie obowiązkowe, jeżeli choć niewielka ilość sadzy pokrywa czujnik. Wiedząc już, czym jest czujnik ciśnienia doładowania, za co odpowiada, na co jest mocno wrażliwy, jak samodzielnie sprawdzić czujnik doładowania TDI?

MAP sensor – objawy wady urządzenia

MAP sensor tak, jak każdy czujnik ciśnienia jest bardzo podatny na zanieczyszczenia. Jeżeli szczelność układu dolotowego została zachowana wraz z prawidłową wymianą filtra, to stan faktyczny czujnika ciśnienia bezwzględnego, nie powinien budzić żadnych zastrzeżeń. Nie jesteś pewien, czy posiadasz uszkodzony MAP sensor? Objawy (Fiat-jako stary typ auta) będą takie same jak w przypadku pozostałych marek aut osobowych. Jeżeli w naszym pojeździe zaobserwujemy gwałtowny spadek mocy silnika, czy też szarpanie to możemy zacząć podejrzewać problem z funkcjonowaniem czujnika MAP sensor. Wadliwość tego urządzenia głównie występuje w samochodach starszego typu, w których kolektory dolotowe są pod wątpliwym stanem funkcjonalności. Patrząc pod kątem kosztu zakupu czujnika ciśnienia bezwzględnego oraz łatwości jego montażu, warto postawić na jego wymianę. Kontrola działania MAP sensor powinna być cykliczna, jeżeli nie chcemy przegapić wady czujnika.

Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Tomek
2023-01-16 10:00:16
Czujnik doładowania (MAP) jest odpowiedzialny za mierzenie ciśnienia doładowania w układzie dolotowym silnika. Jeśli czujnik jest uszkodzony lub nie działa prawidłowo, mogą pojawić się następujące objawy: słaba moc silnika lub brak mocy, skoki obrotów silnika podczas przyspieszania, problemy z odpalaniem silnika, wysokie spalanie paliwa, czy też błąd czujnika doładowania w komputerze pokładowym Jeśli wystąpił jeden lub więcej z tych objawów, należy skontaktować się z mechanikiem, aby sprawdzić czujnik doładowania i ewentualnie go wymienić.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi