blog

Czego unikać przy regeneracji turbosprężarki? - musisz to wiedzieć!

23 maja 2024

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element

Regeneracja turbosprężarki jest złożonym procesem, który wymaga precyzji i specjalistycznej wiedzy. Aby zapewnić długotrwałe i bezawaryjne działanie turbiny, warto unikać poniższych błędów:

1. Niewłaściwa diagnostyka- upewnij się, że właściwie zdiagnozowano problem z turbosprężarką. Błędy w diagnozie mogą prowadzić do niepotrzebnej regeneracji lub pominięcia innych uszkodzeń w silniku.
2. Niedostateczne czyszczenie- zanieczyszczenia mogą powodować uszkodzenia podczas ponownego montażu. Wszystkie części muszą być dokładnie oczyszczone z oleju i innych osadów.
3. Niewłaściwe części zamienne- korzystanie z tanich, niskiej jakości zamienników może skrócić żywotność turbosprężarki. Wybieraj oryginalne części lub sprawdzone zamienniki renomowanych producentów.
4. Brak precyzji w montażu- turbosprężarka musi być zmontowana z dokładnością. Nawet drobne odchylenia mogą prowadzić do jej niewłaściwego działania lub przedwczesnego uszkodzenia.
5. Nieprawidłowe wyregulowanie- turbina musi być odpowiednio ustawiona po regeneracji. Niewłaściwe ustawienia mogą prowadzić do nadmiernego zużycia paliwa, spadku mocy i uszkodzeń silnika.
6. Pomijanie testów- po naprawie część powinna przejść szczegółowe testy, aby upewnić się, że działa poprawnie.
7. Nieprofesjonalne warsztaty- unikaj serwisów bez odpowiednich certyfikatów i doświadczenia w regeneracji turbosprężarek. Wybieraj tylko sprawdzone i renomowane serwisy.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, należy skontaktować się z fachowcami w profesjonalnym serwisie. Specjaliści wiedzą najlepiej jak przeprowadzić diagnostykę i regenerację turbo, a także doradzą, co należy zrobić po wymianie / naprawie turbiny.

Naprawiana turbosprężarka
Regeneracja turbiny

5 sygnałów, że Twoja turbosprężarka potrzebuje regeneracji

Przedstawiamy 5 sygnałów awarii turbosprężarki:

1. Spadek mocy silnika- jeśli zauważysz, że Twój pojazd nie przyspiesza tak szybko, jak wcześniej, a jego ogólna moc jest niższa, może to być oznaka problemów z turbosprężarką.
2. Niebieski lub czarny dym z wydechu- zauważenie nadmiernego kopcenia wskazuje na spalanie oleju, co często jest związane z uszkodzeniem uszczelnień tubo. Czarny dym natomiast może wskazywać na problem z mieszanką paliwowo-powietrzną.
3. Głośne, nietypowe dźwięki- gwizdy, świsty lub metaliczne hałasy pochodzące z komory silnika mogą sugerować zużycie lub uszkodzenie łożysk turbiny.
4. Nadmierne zużycie oleju- jeśli zauważysz, że Twój pojazd zużywa więcej oleju silnikowego niż zwykle, może to być spowodowane nieszczelnościami w turbosprężarce, co wymaga natychmiastowej interwencji.
5. Kontrolka "Check Engine"- włączenie się kontrolki błędu silnika na desce rozdzielczej może być związane z problemami w turbosprężarce, zwłaszcza jeśli towarzyszą jej inne objawy z tej listy.

Czy po wymianie turbiny trzeba robić adaptację?

Turbosprężarka

Tak, po wymianie turbiny w wielu nowoczesnych samochodach zaleca się przeprowadzenie adaptacji. Proces adaptacji jest istotny, ponieważ pozwala na dostosowanie nowych parametrów turbosprężarki do systemów sterujących silnikiem i zapewnia optymalną pracę całego układu. Adaptacja turbiny może być przeprowadzona za pomocą specjalistycznego oprogramowania diagnostycznego, które umożliwia komunikację z ECU pojazdu. W niektórych przypadkach może to być skomplikowany proces, wymagający wiedzy technicznej i doświadczenia.

Ile trwa regeneracja turbo?

Regeneracja turbosprężarki trwa zazwyczaj od 1 do 2 dni roboczych. Dokładny czas usługi zależy od kilku czynników:

1. Stopień uszkodzenia- im poważniejsze usterki, tym dłuższy proces regeneracji.
2. Typ turbosprężarki- Single Turbo są zwykle łatwiejsze do naprawy niż Twin Turbo.
3. Doświadczenie serwisu- bardziej doświadczony serwis może przeprowadzić regenerację szybciej.
4. Dostępność zamienników- czas oczekiwania na dostawę części może wydłużyć usługę.

Aby uzyskać dokładne informacje na temat czasu regeneracji w Twoim przypadku, warto skonsultować się z profesjonalnym serwisem specjalizującym się w tego typu naprawach.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi