blog

Czego należy unikać po regeneracji turbosprężarki? - wiedziałeś o tym?

24 maja 2024

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element

Po regeneracji turbosprężarki istotne jest zachowanie odpowiedniej ostrożności i dbałość o pewne czynniki, aby zapewnić jej długotrwałą sprawność. Oto kilka rzeczy, których należy unikać:

1. Przeciążenia silnika- po naprawie turbo zalecamy unikać nagłych przeciążeń silnika, szczególnie podczas rozgrzewania się nowo. Nadmierne obciążenia mogą doprowadzić do uszkodzenia sprężarki lub innych podzespołów.
2. Nadmierne przyspieszanie- unikaj gwałtownego przyspieszania zaraz po regeneracji. Pozwól turbinie na stopniowe osiąganie pełnej mocy i obrotów, aby umożliwić odpowiednie rozgrzanie się i rozłożenie obciążenia.
4. Brak okresowego serwisu- po naprawie ważne jest regularne sprawdzanie i konserwacja turbosprężarki. Upewnij się, że olej silnikowy jest regularnie wymieniany według zaleceń.
5. Niewłaściwa konserwacja- unikaj stosowania nieodpowiednich olejów lub płynów chłodniczych, które mogą szkodzić podzespołowi. Stosuj jedynie substancje zalecane przez producenta.

A więc, co należy zrobić po wymianie turbiny? - aby zapewnić długotrwałą wydajność turbosprężarki po wymianie, kluczowe jest odpowiednie jej dostosowanie już od pierwszych chwil użytkowania. Podczas adaptacji nowej części, należy unikać wysokich obrotów i pozwolić jej pracować w spokojnym tempie przez około 30-45 minut.

Turbosprężarka
Olej silnikowy

Czy jakość paliwa ma wpływ na pracę turbosprężarki?

Tak, jakość paliwa jest kluczowa dla sprawnej pracy turbosprężarki. Poniżej przedstawiono kilka powodów:

1. Czystość paliwa- zanieczyszczenia w oleju napędowym mogą uszkodzić elementy turbiny, co prowadzi do zwiększonego zużycia i uszkodzeń.
2. Parametry paliwa- olej napędowy złej jakości, np. o niskiej liczbie cetanowej, może spowodować nieprawidłowe spalanie i uszkodzenia wewnętrznych części turbosprężarki.
3. Obecność wody- woda w paliwie może skutkować korozją wewnątrz turbiny, co prowadzi do jej uszkodzenia i spadku wydajności.

Docieranie turbiny po regeneracji – co to znaczy?

Turbosprężarka

Docieranie turbiny po regeneracji to proces, w którym nowa lub zregenerowana turbosprężarka jest dostosowywana do pracy silnika poprzez stopniowe zwiększanie obciążenia i temperatury. Ma to na celu wyeliminowanie ewentualnych niedoskonałości powstałych podczas naprawy oraz zapewnienie optymalnej wydajności i trwałości turbiny. Jest to istotny krok, który pomaga w zapobieganiu uszkodzeniom i przedłuża żywotność komponentu.

Czy po wymianie turbiny trzeba robić adaptację?

Tak, po wymianie turbiny zaleca się przeprowadzenie adaptacji. Proces ten polega na odpowiednim dostosowaniu nowej turbosprężarki do pracy silnika. Jest to istotne, aby zapewnić optymalne parametry pracy i wydajność turbiny oraz uniknąć ewentualnych problemów związanych z niewłaściwym działaniem po wymianie.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.83

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.83
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi