blog

Co jest potrzebne do regeneracji turbiny?

22 września 2022

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
serwis regeneracji turbosprężarki

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

regeneracja turbiny

Do regeneracji turbiny potrzebne są specjalistyczne maszyny, a także wykwalifikowany i doświadczony personel. Z punktu widzenia wykonywanej regeneracji ważna jest również jakość części zamiennych, a także precyzja wyważania wirników oraz całego rdzenia i ustawienie zmiennej geometrii. Wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej jest oddać turbosprężarkę do regeneracji. Jednakże ciężko jest określić dokładną ilość kilometrów, po jakiej powinniśmy się zgłosić w celu wykonania tego procesu. Żywotność turbiny samochodowej jest uzależniona od tego, w jaki sposób kierowca dba o turbodoładowany pojazd.

Maszyny do regeneracji turbosprężarek, turbin - Maszyna do regeneracji turbin

W regeneracji turbin samochodowych kluczowe są dwie wyważarki – niskoobrotowa używana do wyważania wałka z turbiną i koła kompresji oraz wysokoobrotowa do wyważania rdzeni. Poza wyważarkami potrzebny jest konieczne kompresor powietrza. Co więcej, elementy rozmontowanego podzespołu muszą zostać wypiaskowane i umyte – tutaj jest rekomendowane zakup dwóch piaskarek i dwóch myjek, które zostały zaprojektowane specjalnie do takich zadań. W czasach, w których jest coraz więcej konkurencji w branży regeneracjo turbosprężarek, wchodząc w ten biznes, powinniśmy zainwestować w najwyższej klasy urządzenia renomowanego producenta oraz zaufać firmie, która ma największe doświadczenie w wyważaniu i dostarcza klientowi kompleksowe rozwiązania i wsparcie na każdym etapie projektu.

1. Regeneracja turbosprężarki – zrób ją sam w garażu! - Regeneracja turbosprężarek na czym polega

W procesie regeneracji turbiny samochodowej do czynienia mamy z jej całkowitym rozebraniem, wyczyszczeniem każdego z elementów z powstałych zabrudzeń oraz smarów. Co więcej, w kolejnej czynności dokonuje się oględzin każdego z elementów turbiny i wymienia się te elementy, które wymagają wymiany. Teoretycznie możemy zregenerować turbosprężarkę samemu, jednakże lepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Pamiętajmy, że regeneracja przeprowadzona profesjonalnie pozwala na ponowne osiągnięcie pełnej sprawności całego podzespołu. A to z kolei wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, precyzji, a także dostępu do niezbędnych narzędzi, urządzeń i wysokiej jakości materiałów.

co jest potrzebne do regeneracji turbiny

2. Profesjonalna regeneracja turbosprężarki – jak to zrobić i jakich środków użyć? - Regeneracja turbin

Profesjonalna regeneracja turbosprężarki jest po prostu najlepszym sposobem na jej przywrócenie pełnej sprawności. Koszt regeneracji zależny jest od tego, ile elementów zostanie wymienionych. Proces ten powinniśmy przeprowadzić w wyspecjalizowanym serwisie, ponieważ ten podzespół wymaga odpowiedniego wyważenia, a także właściwego montażu i nasmarowania. W innym wypadku możemy turbinę łatwo uszkodzić – zatrzeć od razu po zamontowaniu. Pamiętajmy, że turbosprężarka jest drogim podzespołem, jednakże regeneracja pozwala na przywrócenie jej pełnej sprawności. Najważniejsze jest ustalenie przyczyny uszkodzenia lub zabrudzenia elementów turbiny, a następnie ich wyeliminowanie.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.84

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.84
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Cezary
2022-12-30 08:20:01
Proces regeneracji turbiny wymaga specjalistycznego sprzętu i narzędzi oraz wiedzy i doświadczenia. W zależności od stopnia uszkodzenia turbiny i rodzaju silnika, proces regeneracji może wymagać różnych elementów i narzędzi. Oto lista niektórych z elementów, które mogą być potrzebne do regeneracji turbiny: Specjalistyczne narzędzia do demontażu i montażu turbiny, takie jak klucze dynamometryczne, klucze nasadowe, ściągacze łożysk i inne. Specjalistyczny sprzęt do czyszczenia i naprawy elementów turbiny, takie jak myjki ciśnieniowe, przecinarki do koła kompresji, frezy i inne. Specjalistyczne narzędzia do sprawdzania stanu elementów turbiny, takie jak mierniki grubości łożysk, mikrometry, lupy i inne. Regeneracja turbiny wymaga również odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, ponieważ niektóre elementy turbiny mogą być bardzo delikatne i wymagają odpowiedniej ostrożności podczas demontażu i montażu. Dlatego też ważne jest, aby zlecić regenerację turbiny w sprawdzonym serwisie samochodowym, który posiada odpowiednie narzędzia i doświadczenie w tego typu naprawach.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi