
W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:
- nowe
- regenerowane
- używane z gwarancją
regeneruj
turbosprężarkę
Urządzenie mechaniczne, jakim jest turbosprężarka, napędzane jest spalinami, jest ona montowana po to, aby nie tylko zwiększyć moc jednostki napędowej, ale również obniżyć spalanie. Co więcej, turbosprężarka również zwiększa sprawność silnika, a co najważniejsze, nie obciąża go. Kolejną zaletą turbosprężarki jest to, że wpływa ona na obniżenie szkodliwych cząstek chemicznych, które przedostają się do atmosfery. Turbosprężarka jest również powodem do dumy zwłaszcza w sportowych samochodach. Jeżeli posiadasz turbodoładowane auto i zastanawiasz się, gdzie znajduje się turbina w Twoim samochodzie, to powinieneś ją znaleźć w okolicach silnika.
Jak działa turbosprężarka i po co jest w samochodzie? - Ile kosztuje turbina do samochodu
Jak już zostało wspomniane, turbo podnosi osiągi pojazdu. Zasada działania jest prosta – spaliny silnika napędzają wirnik turbiny, który osadzony jest na tym samym wale, co koło kompresji. Druga część turbosprężarki to sprężarka, jej zadaniem jest sprężanie powietrza, które następnie trafia do silnika. Cena turbiny uzależniona jest od jej rodzaju, najdroższe są fabrycznie nowe turbiny, ale można skorzystać z usługi, jaką jest regeneracja turbosprężarki – jest on znacznie tańsza.

Turbosprężarka - działanie, wady i zalety - Co daje turbosprężarka
Turbosprężarka napędzana jest spalinami z silnika, jej zalety to nie tylko pozytywny wpływ na osiągi pojazdu – wzrost mocy następuje już przy niskich obrotach. W porównaniu z silnikiem wolnossącym turbodoładowana jednostka jest znacznie oszczędniejsza. Natomiast co do wad, to występują one jedynie w przypadku nieprzestrzegania zasad eksploatacyjnych turbodoładowanych silników. Niski poziom oleju silnikowego, brak cyklicznej wymiany filtrów oraz jazda wyłącznie po mieście doprowadzić mogą do szybkiej awarii turbosprężarki.
Turbo w samochodzie, więcej mocy, ale i kłopotów - Ile koni daje turbosprężarka
Właściwe obchodzenie się z pojazdem wyposażony w turbosprężarkę wpływa na jej bezawaryjność, jednak ze względu na jej pracę w ciężkich warunkach usterki turbo są nieuniknione. Niestety nie mamy wpływu na przedostawanie się ciał obcych do układu turbodoładowanego. Tak więc, w przypadku wystąpienia pierwszych objawów sugerujących awarię turbo, należy jak najszybciej udać się do serwisu w celu naprawy. Niesprawne turbo nie tylko obniża komfort jazdy, ale również doprowadzić może do poważnych i nieodwracalnych usterek jednostki napędowej.

Turbosprężarka - jak działa i jak się z nią obchodzić? - Czy turbo jest legalne
Najważniejsze w przypadku użytkowania turbo jest zapewnienie odpowiedniego smarowania – należy często kontrolować poziom oleju, a w przypadku jego uzupełniania trzeba zachować ilość zalecaną przez producenta. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, aby przed wyłączeniem silnika odczekać 1-2 minuty w celu schłodzenia turbo, nie wolno zapominać o tym, aby nie obciążać wysokimi prędkościami zimnego silnika. Warto zadbać również o systematyczną diagnostykę układu turbodoładowania, unikniesz w ten sposób niespodziewanych awarii. Turbosprężarka jest legalnym elementem układu turbodoładowania.
Dodaj komentarz
Dowiedz się więcej
O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch
Diesel
Service Pawlik
Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju
Autoryzowany warsztat Melett
Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi

Komentarze