blog

Co daje czyszczenie turbiny?

30 sierpnia 2022

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
Regeneracja Turbo

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Co daje czyszczenie turbiny?

Czyszczenie turbiny rozwiązuje problemy z zaworem EGR, nierówną pracą silnika i przepustnicą. Skutecznie rozpuszcza także zanieczyszczenia oleju, które powstały w układzie. Po wyczyszczeniu turbiny silnik zacznie otrzymywać optymalną porcję paliwa, dzięki czemu proces spalania będzie czysty. Większość warsztatów samochodowych podejmuje się czyszczenia turbiny, jednakże będzie się to wiązało z kosztami. Istnienie także możliwość wyczyszczenia turbiny bez demontażu, a na całość kosztów składać się będzie jedynie zakup specjalistycznego preparatu.

Czyszczenie turbosprężarki bez demontażu - Czy to ma sens? - Czyszczenie turbiny 1.9 TDI bez rozbierania

Czyszczenie turbiny bez demontażu ma sens, ale przy niewielkich zabrudzeniach. Preparat nie wyczyści zapchanych i zapieczonych elementów turbosprężarki. W takim wypadku bez rozbierania turbo się nie obejdzie. Czyszczenie turbiny bez demontażu poleca się głównie w ramach profilaktyki. Szczególnie ważne jest to przy silnikach Diesla, kiedy turbodoładowany samochód używany jest głównie w jeździe miejskiej, ale także stosowane jest kiepskiej jakości paliwo.

1. Czyszczenie turbiny koszt, proces i ciekawostki - Czyszczenie turbiny cena

Tę usługę najlepiej oddać w ręce specjalistów, ponieważ wymaga ona przede wszystkim wiedzy, skrupulatności, zaangażowania i dokładności. Demontaż, czyszczenie, a także ponowny montaż turbosprężarki to koszt około 300-400 złotych, w zależności od serwisu. Proces czyszczenia turbiny zaczyna się od rozebrania podzespołu na części. Następnie usuwa się osady zapieczone na bazie oleju z wykorzystaniem rozpuszczalnika organicznego. Z pozostałymi zanieczyszczeniami doskonale poradzą sobie płuczki ultradźwiękowe. Bardzo ważne jest to, że łopatki kierownicy zmiennej geometrii czyści się do pełnej swobody ruchu. Nie wolno posługiwać się nawet najdrobniejszym papierem ściernym.

Czyszczenie turbiny koszt, proces i ciekawostki

2. Profesjonalna regeneracja turbosprężarki - Preparat do czyszczenia turbiny DIESEL

Proces regeneracji turbiny obejmuje m.in. czyszczenie wszystkich elementów, ocenę zakresu uszkodzeń, wymianę zużytych na nowe, a także wymianie kompletu uszczelnień. Z reguły obudowę turbosprężarki się czyści, ewentualnie piaskuje, dzięki czemu wygląda ona jak nowa, a pozostałe elementy podzespołu wystarczy odpowiednio wyczyścić, stosując skuteczny środek, przeznaczony właśnie do czyszczenia turbosprężarki. Możemy też wyczyścić turbinę bez demontażu. W tym wypadku do kosztów usługi zalicza się wyłącznie cenę zakupu preparatu. Nie musimy tutaj doliczać wydatku związanego z robocizną, ponieważ każdą czynność da się wykonać samodzielnie.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.75

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.75
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Modest
2022-12-30 13:05:15
Czyszczenie turbiny może przywrócić jej sprawność i zwiększyć jej wydajność. Proces czyszczenia polega na usunięciu zanieczyszczeń, takich jak pył, brud lub osady, które mogą gromadzić się wewnątrz turbiny i prowadzić do jej uszkodzenia lub obniżenia wydajności. Czyszczenie turbiny może pomóc usunąć nagromadzone zanieczyszczenia i przywrócić jej sprawność oraz zapewnić lepsze przyspieszenie i większą moc silnika. Warto pamiętać, że czyszczenie turbiny nie jest rozwiązaniem dla wszystkich problemów związanych z turbiną. Jeśli turbina jest uszkodzona lub ma inne awarie, konieczna może być jej wymiana. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan turbiny i konsultować się z mechanikiem w razie potrzeby.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi