blog

Ciśnienie doładowania

10 grudnia 2020

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
turbosprężarka - serwis naprawy

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Ciśnienie doładowania turbosprężarki to nic innego, jak powietrze wtłaczane do jednostki napędowej w samochodzie osobowym za pomocą układu turbo lub mechanicznego kompresora. Dzięki zastosowaniu czujnika ciśnienia możliwe jest osiągnięcie pomiaru ciśnienia doładowania jednostki napędowej. Problematyczna praca sterowania maszyny wirnikowej to statystycznie jedna z najpopularniejszych przyczyn występujących trudności w układzie doładowania, dlatego diagnostyka tego układu jest bardzo istotną czynnością w procesie naprawczym. Regeneracja turbosprężarek powinna być zlecana w serwisie, który jest wyposażony w specjalistyczną pracownię oraz zespół doświadczonych specjalistów, ze względu na dość złożony schemat układu sterowania.

Jak sprawdzić ciśnienie doładowania w Twojej turbinie?

Za prawidłowy pomiar doładowania odpowiada przede wszystkim czujnik ciśnienia doładowania. Dostępne czujniki ciśnienia można podzielić na czujniki pomiaru bezpośredniego oraz pośredniego. Skąd taki podział? Wartość ciśnienia doładowania o mniejszej wartości jest badany przez czujnik pomiaru pośredniego, natomiast pomiar bezpośredni obejmuje tylko i wyłącznie bardzo wysokie ciśnienie. W jaki sposób działa czujnik? Wszelkie dane o posiadanym doładowaniu, ciśnienia powietrza przekazywane są do komputera sterującego działaniem jednostki napędowej. Po otrzymaniu wszystkich informacji następuje dobór mieszanki paliwowo-powietrznej, która ma na celu zmaksymalizowanie wydajności silnika. W autoryzowanym serwisie specjaliści posługują się manometrem, więc takiego pomiaru nie dokonasz sam w swoim garażu. Określone parametry przez manometr są niezwykle istotne. Znajomość tego urządzenia, podobnie jak posiadanie czujnika ciśnienia będzie na pewno bardzo przydatne, jeżeli napotkamy problem z poziomem ciśnienia w pojeździe. Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie doładowania turbiny? Przede wszystkim takie, jakie wyznaczy sterownik. Czy wiesz, jak zwiększyć ciśnienie doładowania? Wszelkie zmiany, które są wprowadzane w mechanizmie turbiny, są oparte na licznych modyfikacjach. Możemy pokusić się o większe koło kompresji, które odpowiada przede wszystkim za sprężanie powietrza przekierowywanego w kierunku dolotu silnika spalinowego.

Oceń wpis Aktualna ocena:  4.50

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 4.50
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Aleks
2023-01-16 10:02:22
Ciśnienie doładowania turbosprężarki to siła, z jaką powietrze jest wtłaczane do silnika samochodowego. Jest to mierzone w jednostkach ciśnienia, takich jak psi lub bar. Wysokie ciśnienie doładowania oznacza więcej powietrza w silniku, co może zwiększać moc i efektywność. Niskie ciśnienie doładowania może oznaczać problem z turbosprężarką i wymagać naprawy.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi