Localizations image

Chorwacja (HR) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Chorwacji (Hrvatska) – cała Europa

Czas przeczytania tekstu: 12 minut
Ponad 3000 turbosprężarek dostępnych od 390zł!
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5

1. Regeneracja turbin na Chorwacji

Chorwacja to państwo turystyczne, które co roku jest odwiedzane przez wielu zwiedzających, a oni z kolei na swój środek transportu wybierają własny samochód, który jest wyposażony w turbosprężarkę. Jako że to element eksploatacyjne to co jakiś czas potrzebuje regeneracji lub naprawy, ponieważ jego części ulegają wyeksploatowaniu. To państwo leży na pograniczu Europy Środkowej i Południowej, a tym samym ma dostęp do Morza Adriatyckiego. Jego sąsiadami jest Czarnogóra, Serbia, Węgry, Słowenia oraz Bośnia i Hercegowina, a od 2013 roku jest członkiem Unii Europejskiej. Językiem urzędowym, jaki panuje w Chorwacji, jest chorwacki, a powierzchnia tego kraju wynosi 56 594 kilometrów kwadratowych. Mieszka w nim 4 miliony 149 tysięcy mieszkańców, co daje 76 osób na jeden kilometr kwadratowy. W tym państwie znajdują się obiekty, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa, a między innymi jest to zespół bazylikalny Eufrazjana, pałac Dioklecjana, Stare Miasto w Trogirze, katedra świętego Jakuba, Stare Miasto w Dubrowniku, krajobraz kulturowy wyspy Hvar, a także Park Narodowy Jeziora Plitvickie. Poniżej przedstawimy dziesięć większych miast, w których swoje usługi świadczy polska specjalistyczna pracownia trudniąca się procesem regeneracji turbosprężarek, a także kilka mniejszych miasteczek. Większe miasta to Zagrzeb (10000), Split (21000), Rijeka (51000), Osijek (31000), Zadar (23000), Slavonski Brod (35000), Pula (52100), Sesvete (10360), Szybenik (22000), Karlovac (47000). Należy jednak pamiętać, iż każda turbosprężarka wychodząca poza mury budynku tej specjalistycznej polskiej pracowni posiada roczną gwarancję bez limitu kilometrów.

Naprawiona turbina przed montażem w Chorwacji
Chorwacja (HR) – Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin w Chorwacji – cała Europa

2. Czyszczenie turbosprężarek w mieście Zagrzeb (kod pocztowy 10000)
Stolica Chorwacji przyciąga do siebie bardzo wielu turystów, którzy przyjeżdżają swoimi pojazdami mechanicznymi wyposażonymi w turbosprężarkę, która niestety niekiedy ulega wyeksploatowaniu, a w takim przypadku należy ją natychmiastowo poddać procesowi regeneracji. W takim wypadku turyści i mieszkańcy mogą skorzystać z usług, które świadczy na terenie tego miasta polska specjalistyczna pracownia trudniąca się procesem czyszczenia turbosprężarek. Zagrzeb (10000) leży nad rzeką Sawa u stóp Medvednicy. Stolica ma około 790 tysięcy mieszkańców, na terenie wynoszącym 641 kilometrów kwadratowych. Turyści przyjeżdżają tutaj, aby zobaczyć takie zabytki jak dzielnicę Gornji Grad, Kaptol i Dolac oraz Donji Grad, park Maksimir, cmentarz Mirogoj, plac świętego Marka, barokowy kościół świętej Katarzyny, synagogę, uniwersytet i wiele innych ciekawych i satysfakcjonujących atrakcji turystycznych. Zagrzeb posiada bardzo wiele klubów sportowych muzeów, bibliotek, galerii i teatrów.

Wyczyszczona turbina w mieście Zagrzeb gotowa do regeneracji
Czyszczenie turbosprężarek w mieście Zagrzeb (kod pocztowy 10000)

3. Demontaż turbin w miejscowości Split (kod pocztowy 21000)
Split to miasto mające 178 192 mieszkańców, którzy w większości posiadają samochód, w którego wyposażeniu znajdziemy turbosprężarkę, a ta z kolei co jakiś czas musi zostać zdemontowana i dokładnie wyczyszczona, aby nie ulega destrukcji. Taki proces w Split jest bardzo drogi, dlatego też wielu mieszkańców wybiera usługi polskiej profesjonalnej pracowni, której usługi są bardzo tanie, a czas oczekiwanie na zakończenie zlecenia krótki. Split (21000) leży nad Morzem Adriatyckim w Dalmacji, czyli historycznej krainie. Wielu ludzi przyjeżdża tutaj, aby zobaczyć takie zabytki jak plac cesarza Dioklecjana, podziemną część pałacu cesarza Dioklecjana, bramę pałacową Porta Aurea, oktagonalne mauzoleum Dioklecjana, świątynię Jupitera, perystyl, westybul, kościół świętego Franciszka, pozostałości akweduktu, a także zabytkowe kościoły poza murami z IX-XV wieku. To miasto współpracuje z takimi miastami jak Ankona, Antofagasta, Bet Szemesz, Cockburn, Dover, Gladsaxe, Los Angeles, Mostar, Odessa, Ostrawa, Pescara, Sztip, Trondheim, Velenje, Charlottenburg-Wilmersdorf oraz Rzeszów.

Turbo przed regeneracją w mieście Split
Demontaż turbin w miejscowości Split (kod pocztowy 21000)

4. Diagnostyka turbo w Rijece (kod pocztowy 51000)
Do Rijeki przyjeżdża wielu turystów swoimi samochodami wyposażonymi w turbosprężarkę, która niestety niekiedy odmawia posłuszeństw i musi przejść proces diagnostyki, który jest niezbędny do zbadania przyczyny ewentualnej awarii. Taki proces oferuje na terenie tego miasta największa i najnowocześniejsza polska specjalistyczny pracownia, której ceny są bardzo niskie, dlatego też przyciąga wielu klientów, którzy po skończonym procesie są bardzo zadowoleni z wykonanej rzetelnie i profesjonalnie pracy. Rijeka (51000) położona jest w północno-zachodniej części państwa nad Zatoką Rijecką Morza Adriatyckiego, a także na wzgórzach u podnóża masywu Risnjak. Jego powierzchnia wynosi zaledwie 44 kilometry kwadratowy, na których mieszka 128 735 ludzi. Współpracuje z miastem Bitola, Cetynia, Este, Faenza, Genua, Hiroszima, Jałta, Kawasaki, Kolonia, Lublana, Neuss oraz Rostock, Turyści przyjeżdżają do tej miejscowości zwiedzić średniowieczny kościół Najświętszej Maryi Panny, klasztor Augustianów z barokowym kościołem świętego Hieronima, ratusz, katedrę świętego Wita, cerkiew świętego Mikołaja, wieżę miejską, a także liczne budowle z XIX wieku i początku XX wieku. Jest to ważny ośrodek przemysłowy kraju, a także największy port chorwacki.

Turbina po diagnostyce dla klienta z Rijece
Diagnostyka turbo w Rijece (kod pocztowy 51000)

5. Koszt naprawy turbosprężarki w Osijeku (kod pocztowy 31000)
W miejscowości Osijek koszt naprawy turbosprężarki jest bardzo drogi, dlatego też mieszkańcy i turyści najczęściej korzystają z usług oferowanych przez polską specjalistyczną pracownię, której ceny są niskie. Naprawa turbiny to bardzo skomplikowany proces, który należy wykonać tylko na specjalnie przeznaczonych do tego procesu maszynach i przez wyspecjalizowanego serwisanta. Osijek (31000) leży na wschodzie Chorwacji w Slawonii, czyli historycznej krainie nad rzeką Drawą. W Osijeku istnieje wiele zakładów na przykład takich jak petrochemiczne, produkcji maszyn rolniczych, mebli, zapałek, materiałów budowlanych, a także duża cukrownia, znajduje się tutaj również węzeł kolejowy i drogowy, a od 1697 roku nieprzerwanie działa browar. Historia tego miasta rozpoczyna się w czasach rzymskich, kiedy to jeszcze istniała wojskowa osada nosząca nazwę Mursa. Miasto jest bardzo bogate w zabytki, a na przykład w między innymi takie jak kościół świętego Jakuba z klasztorem Kapucynów, kościół świętego Michała, kościół świętego Krzyża z klasztorem franciszkanów oraz neogotycka konkatedra świętego Piotra i Pawła. Osijek ma takie miasta partnerskie jak Lozanna, Maribor, Nitra, Pecz, Pforzheim, Ploeszti, Tuzla, Zemun, Vicenza, Częstochowa oraz Prizren.

Turbina po naprawie gotowa do wysyłki do Osijeku
Koszt naprawy turbosprężarki w Osijeku (kod pocztowy 31000)

6. Montaż turbosprężarek w Zadarze (kod pocztowy 23000)
Po każdym demontażu turbiny należy ją zamontować w jednostce napędowej, aczkolwiek niekiedy ten proces jest bardzo drogi, dlatego też ludzie korzystają z usług polskiej profesjonalnej pracowni regeneracji turbosprężarek, która posiada bardzo szeroką tanich usług. Zadar (23000) leży nad Morzem Adriatyckim w historycznej krainie noszącej nazwę Dalmacja i zamieszkuje go około 82 tysiące obywateli. Ta miejscowość to także stolica żupanii zadarskiej i jest tutaj port handlowy, rybacki, stocznia, a także port lotniczy. Wielu zwiedzających przyjeżdżających tutaj na wycieczkę pragnie zobaczyć takie zabytki jak rzymskie forum i ruiny budowli rzymski, kościół przedromański świętego Donata z dziewiątego wieku, romańska katedra świętego Anastazji z przełomu z XII wieku i XIII wieku, kościół świętej Marii z charakterystyczną dzwonnicą z 1105 roku, kościół gotycki świętej Tomy z XIV wieku, renesansowa loggia, budynek straży miejskiej z wieżą zegarową, brama Porta Terreferma, klasztor franciszkanów z XVI wieku, pałace barokowe, arsenał z XVIII wieku, ratusz, kościół świętego Szymona ze srebrnym sarkofagiem, a także klasztory świętego Michała i franciszkanów.

Turbosprężarka po regeneracji gotowa do montażu w Zadarze
Montaż turbosprężarek w Zadarze (kod pocztowy 23000)

7. Naprawa turbin w Slavonski Brod (kod pocztowy 35000)
Slavonski Brod to szóste co do liczby ludności miasto, w którym naprawa turbosprężarki jest droga, ceny za takową usługę są kolosalne, aczkolwiek z pomocą przychodzi polska specjalistyczna firma, której ceny są bardzo niskie. Należy pamiętać, że naprawa turbosprężarki jest bardzo skomplikowana i bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenie nie powinno się próbować samemu zregenerować turbiny, ponieważ może dojść do całkowitego uszkodzenia maszyny wirnikowej, a w następstwie jednostki napędowej. Slavonski Brod (35000) graniczy z Bośnią i Hercegowiną i leży nad rzeką Sawa we wschodniej części państwa. Rozwinął się tutaj przemysł drzewny, maszynowy, spożywczy, odzieżowy, skórzany i środków transportu. W latach 1244-1934 Slavonski Brod nosił nazwę Brod na Savi, a za czasów rzymskich Marsonia. Turyści przyjeżdżają tutaj zobaczyć kościoły świętej Trójcy z XVIII wieku, kościoły świętego Stefana z XVIII wieku oraz twierdzę z XVIII wieku, a do tego, co roku odbywa się tutaj festiwal folklorystyczny dla dzieci.

Zregenerowana turbosprężarka z Slavonski Brod
Naprawa turbin w Slavonski Brod (kod pocztowy 35000)

8. Remont turbo w miejscowości Pula (kod pocztowy 52100)

Remont turbosprężarki to skomplikowany proces, który powinien być przeprowadzany przez człowieka, który posiada bardzo duże doświadczenie, a także specjalistyczne maszyny przeznaczone do takowego procesu. Takowych serwisantów i maszyny posiada polska największa i najnowocześniejsza pracownia trudniąca się procesem regeneracji turbosprężarek już od kilkudziesięciu lat, przez co zdobyła ogromny szacunek i zaufanie ze strony klientów, a także cena regeneracji turbo jest bardzo niska, co przyciąga wielu nowych klientów. Chorwackie miasto, jakim jest Pula (52100), jest największe na półwyspie Istria i leży nad Morzem Adriatyckim, przez co jest często odwiedzane przez turystów przyjeżdżających odpocząć nad morzem i zwiedzić kilka zabytków takich jak na przykład Amfiteatr, forum, świątynie Augusta i Romy z pierwszego wieku, katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Pany, ratusz z XIII wieku, zamek z XVI wieku, kaplicę z XVI wieku, kaplicę Santa Maria Formosa, podwójną bramę z pierwszego wieku, bramę Herkulesa z pierwszego wieku, Łuk Sergiusza z pierwszego wieku, a także mały Teatr rzymski. Pula współpracuje z miastem Graz, Trewir, Imola, Werona, Kranj, Cabar, Varazdin, a także Częstochowa. Tę miejscowość zamieszkuje ponad 57 tysięcy ludzi, a jej powierzchnia wynosi ponad 51 tysięcy kilometrów kwadratowych.

Wyremontowane turbo z Puli
Remont turbo w miejscowości Pula (kod pocztowy 52100)

9. Serwis turbosprężarek w Sesvete (kod pocztowy 10360)
W Sesvete swoje usługi oferuje polski serwis turbosprężarek, z którego usług korzysta bardzo wielu obywateli i turystów przyjeżdżających do tej dzielnicy. Polski specjalistyczny serwis trudniący się regeneracją turbosprężarek posiada najnowocześniejsze maszyny przeznaczone do tego procesu, a także wykwalifikowaną kadrę serwisantów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w procesie regeneracji turbosprężarek. Każda turbosprężarka jest regenerowana na oryginalnych i rekomendowanych przez producenta częściach, dzięki czemu posiada roczną gwarancję bez limitu kilometrów, a to jest jeden z najważniejszych aspektów, na które zwraca uwagę klient wybierający profesjonalny serwis, który zregeneruje jego uszkodzoną bądź wyeksploatowaną turbosprężarkę. Sesvete (10360) to ośrodek handlowo-usługowy, w którym rozwinął się przemysł spożywczy, jest tutaj także węzeł drogowy i liczne muzea. Część zespołu miejskiego Zagrzebia ma prawie 60 tysięcy mieszkańców, a jego powierzchnia wynosi 165,25 kilometrów kwadratowych, co daje 358 osób mieszkających na jednym kilometrze kwadratowym.

Turbina z Sesvete po wizycie w serwisie
Serwis turbosprężarek w Sesvete (kod pocztowy 10360)

10. Wyważanie turbin w Szybeniku (kod pocztowy 22000)
Proces wyważanie turbosprężarki to jedna z najważniejszych procedur, od której zależy to, jak turbina będzie pracowała po zamontowaniu jej w jednostce napędowej danego pojazdu mechanicznego. Ten proces jest bardzo trwały i wymagający profesjonalizmu oraz doświadczenia, dlatego też nie jest tani, aczkolwiek polska specjalistyczna pracownia wykonuje go za połowę ceny rynkowej, dlatego też posiada bardzo wielu klientów. Szybenik (22000) to historyczne miasto położone w środkowej Dalmacji nad ujściem rzeki Krka do Morza Adriatyckiego. Liczba jego mieszkańców wynosi ponad 51 tysięcy ludzi. Pierwsze wzmianki o Szybeniku pojawiły się w 1066 roku, a prawa miejskie otrzymał w 1298 roku. Szybenik współpracuje z takimi miastami jak Civitanova Marche i San Benedetto del Tronto. Ta miejscowość jest polityczny, kulturalnym, turystycznym i komunikacyjnym centrum okręgu szybenicko-knińskiego, a to świadczy o tym, że przyjeżdża tutaj bardzo wielu turystów, aby zwiedzić najstarsze miasto na wschodnim wybrzeżu Adriatyku. Archeolodzy, którzy przeprowadzali prace w zamku świętej Anny, dowiedli, że ta miejscowość była zamieszkiwana jeszcze długo przed zamieszkaniem w niej Chorwatów.

Wyważone i zregenerowane turbo z Szybeniku
Wyważanie turbin w Szybeniku (kod pocztowy 22000)

11. Uszkodzona turbosprężarka w Karlovac (kod pocztowy 47000)
Wśród tylu tysięcy mieszkańców, którzy posiadają pojazd mechaniczny wyposażony w turbosprężarkę, niektórym z nich ulega ona wyeksploatowaniu bądź uszkodzeniu, a w takim przypadku, gdy nie zostanie ona natychmiastowo zregenerowana, może dojść do destrukcji jednostki napędowej, a wtedy koszt takiej naprawy nie zamknie się w kilkuset złotych, a będzie kosztował nawet kilka lub kilkanaście tysięcy. W Karlovac (47000) swoje usługi świadczy największa i najnowocześniejsza specjalistyczna pracownia trudniąca się procesem regeneracji turbosprężarek, posiadająca wykwalifikowanych serwisantów mających certyfikat, a także profesjonalne maszyny specjalnie przeznaczone do regeneracji, a każda turbina, którą regenerują, ma roczną gwarancję bez limitu kilometrów, a to dzięki temu, że do jej naprawy są przeznaczone oryginalne i rekomendowane przez producenta turbo części. Cena regeneracji turbosprężarki jest bardzo niska, co zachęca wielu klientów, a także czas realizacji zlecenia krótki. Ta miejscowość jest położona na południowy zachód od Zagrzebia nad rzeką Kupą, Koraną, Mreznicą, a także Dobrą. Jest dziesiąta co do liczby ludności, a ma ich około 50 tysięcy mieszkańców, a jej powierzchnia wynosi 402 kilometry kwadratowe, co daje 148 mieszkańców na jednym kilometrze kwadratowych. Karlovac współpracuje z takimi miastami jak Alessandria, Kansas City oraz Kragujevac. Miasto zostało założone w 1579 roku przez arcyksięcia austriackiego Karola jako twierdza, wchodząc w skład umocnień. W 1991 roku miały tu miejsce ciężkie walki między Serbią a Chorwacją, a było to podczas Wojny Ojczyźnianej.

Zregenerowana turbina po uszkodzeniu w Karlovac
Uszkodzona turbosprężarka w Karlovac (kod pocztowy 47000)


Gdzie jeszcze naprawić turbosprężarkę w Chorwacji?

Chorwacja pomimo tego, że nie jest największy państwem, to jest bardzo turystycznym krajem z pięknymi widokami i krajobrazami, a także posiada wiele zabytków, dla których przyjeżdżają tutaj swoimi własnymi pojazdami mechanicznymi wielu turystów, którym niestety niekiedy turbosprężarka odmawia posłuszeństwa i musi zostać oddana procesowi diagnostyki, czyszczenia, regeneracji i wyważania. W takim wypadku polska najnowocześniejsza specjalistyczna pracownia trudniąca się tymi procesami oferuje swoje usługi w takich miastach Chorwacji jak Losinj, Trogir, Hvar, Makarska, Dubrvnik, a także Rovinj. To państwo rocznie odwiedza średnio prawie czternaście milionów turystów, a to właśnie dzięki pięknym, malowniczym krainom i miastom, dla których warto wybrać się na wycieczkę do Chorwacji.

Serwisowana turbina w Chorwacji
Gdzie jeszcze naprawić turbosprężarkę w Chorwacji?

Komentarze

Jarek 2020-03-04 10:24:13

Często jadę w te strony, ale już bez obawy, że gdyby coś się działo z autem, to europejskie ceny mnie przestraszą

Micha 2019-08-28 12:26:56

Fajnie, że działacie w Chorwacji, właśnie tam jadę, jak cokolwiek mi się przydarzy z turbo już wiem gdzie je odeśle

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Zadane ciśnienie doładowania 10 lutego 2021

Zadane ciśnienie doładowania

Zastanawiałeś się pewnie, czym jest zadane ciśnienie doładowania turbiny? Wartość zadane...

Ile wytrzymuje turbina po regeneracji w autoryzowanym serwisie? 29 listopada 2020

Ile wytrzymuje turbina po regeneracji w autoryzowanym serwisie?

Ile wytrzymuje turbina po regeneracji w autoryzowanym serwisie samochodowym? Jak...

Turbo późno wstaje - regulacja sztangi 04 lutego 2021

Turbo późno wstaje - regulacja sztangi

Jednym z objawów świadczących o tym, że została źle ustawiona gruszka turbiny po re...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 707 060
Call icon

Zadzwoń do nas:

+48609707060
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności. RODO