blog

Brak doładowania turbiny – silnik 1.9 TDI

29 października 2021

Mamy dla Ciebie dostępnych ponad 3000 turbosprężarek!
Regeneracja turbosprężarki
od 299 zł netto
Nowa turbosprężarka
od 899 zł netto
Stan
Dostępne
Turbina
od 500 zł
Gwarancja
2 lata, bez limitu km
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części
Udostępnij element
serwis regeneracji turbo

W naszej ofercie znajdziesz turbosprężarki:

  • nowe
  • regenerowane
  • używane z gwarancją

regeneruj
turbosprężarkę

Problem z prawidłową pracą turbo związany z brakiem doładowania wskazywać może, że doszło do uszkodzenia czujnika ciśnienia doładowania, ale to nie jedyna przyczyna powodująca pogorszoną pracę turbo. Nieszczelność, która powoduje zbyt niskie ciśnienie doładowania (1.9 TDI), może dotyczyć zarówno układu dolotowego – uszkodzony intercooler lub przewodu. Dziurawa gruszka turbiny, a co za tym idzie - nieszczelny aktuator również powoduje nieprawidłowe ciśnienie w obudowie turbosprężarki.

brak doladowania turbiny silnik 1.9TDI

Prawidłowe ciśnienie doładowania w przypadku turbosprężarek montowanych w pojazdach seryjnych waha się w granicach od 0.4 do 1.5 bara. W pojazdach przeznaczonych pod sporty motoryzacyjne granica ta przekracza 2.5 bara. To czy w Twoim pojeździe występuje prawidłowe ciśnienie doładowania turbo sprawdzić przy użyciu manometru.

1. Diesel - brak mocy podczas przyspieszania

Nie zawsze do awarii układu turbodoładowania jest powodem spadku osiągów pojazdu. Niemoc pojazdu spowodowana może być również zanieczyszczeniem filtra paliwa lub też zapowietrzeniem się układu paliwowego, a nawet mocnym zanieczyszczeniem filtra cząstek stałych czemu towarzyszyło również będzie szarpanie silnikiem. Awaria zaworu EGR, czyli zablokowanie się go w pozycji otwartej przez to przepuszczeniem spalin.

Zregenerowana, nowa turbina - brak mocy – co jest tego przyczyną?

Zregenerowana, nowa turbina - brak mocy – co jest tego przyczyną?

co jest przyczyną braku mocy

Niemoc pojazdu po zamontowaniu turbo może być również przyczyną niepoprawnego montażu turbosprężarki w układzie, jak i również nieprawidłowo dobraną turbosprężarką do jednostki napędowej Twojego samochodu. W takiej sytuacji należy jak najszybciej wymontować turbo i poddać je korekcie. Podróżowanie z niesprawnym układem turbodoładowania spowodować może poważne szkody nie tylko w silniku, jak i turbinie, ale również wśród innych komponentów pojazdu.

Oceń wpis Aktualna ocena:  5.00

Dodaj komentarz

Oceń wpis Aktualna ocena: 5.00
Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości

Komentarze

Michał
2023-01-12 14:44:53
Brak doładowania w silniku 1.9 TDI oznacza, że turbosprężarka nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniego ciśnienia do cylindrów silnika, co skutkuje zmniejszeniem mocy i wydajności silnika. Może być to spowodowane przez kilka głównych czynników, takich jak: uszkodzenie turbosprężarki, np. zatarty wałek turbo, uszkodzone łożyska lub zabrudzone kanały oleju, niedrożność kanałów dolotowych powietrza lub wydechowych, nieprawidłowa praca układu smarowania, uszkodzenie komputera sterującego, nieprawidłowe ciśnienie oleju. Aby dokładnie określić przyczynę braku doładowania, należy skonsultować się z mechanikiem lub specjalistą od silników TDI.

Dowiedz się więcej

O turbosprężarkach i ich naprawie

Bosch Diesel
Service Pawlik

Autoryzowana, specjalistyczna pracownia regeneracji i naprawy turbosprężarek. Regenerujemy turbosprężarki na terenie całego kraju

Autoryzowany warsztat Melett

Turbosprężarki Garrett, Melett, BorgWarner, IHI, Honeywell, Hitachi, Toyota, Holset, Mitsubishi