Localizations image
Strona główna / Aktualności / Blisko Ciebie - REGENERACJA TURBOSPRĘŻAREK – CZYSZCZENIE, NAPRAWA TURBINY

Blisko Ciebie - REGENERACJA TURBOSPRĘŻAREK – CZYSZCZENIE, NAPRAWA TURBINY

Blisko Ciebie - REGENERACJA TURBOSPRĘŻAREK – CZYSZCZENIE, NAPRAWA TURBINY

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.plKażdy fanatyk motoryzacji jest świadomy tego, że silnik z turbo, czyli turbosprężarką to duży skok w motoryzacji . Turbosprężarka to nic innego, jak dodatkowa moc i poprawniejsza wydajność silnika. Turbo w dzisiejszych czasach montowane jest nie tylko w większych samochodach lecz także w miejskich autach oraz w przemyśle lotniczym tak aby zapewnić kierowcy najwyższą jakość oraz frajdę z jazdy.

Zalety:

- wzrost sprawności silnika, poprzez wykorzystanie energii gazów wydechowych
- wzrost wysilenia, przez co silnik o określonej mocy ma mniejsze rozmiary i masę
- Niższe obroty maksymalnego momentu obrotowego
- lepsze opłukanie cylindra ze spalin
- Większa wysokość pracy silnika


Wady:

- podczas pracy w szybkozmiennych obciążeniach wydatek turbosprężarki nie zawsze jest dobrany optymalnie do obciążenia (z tego powodu stosuje się układy regulowanych kierownic w sprężarce, zawory upustowe, układy bi-turbo)
- większa jest złożoność silnika, więcej miejsca wymaga zabudowanie takiego silnika.
- szybsze zużycie podzespołów silnika
- w starszych konstrukcjach występuje zjawisko turbo-dziury.

Jednak więcej zalet sprawia, że niemal wszystkie obecnie produkowane silniki wysokoprężne są silnikami z turbo, a część z nich posiada intercooler. Należy wziąć pod uwagę że turbiny są bardzo wrażliwe, jest to jeden z podzespołów, jakie ulegają awarii oraz wymagają regeneracji. Po uruchomieniu silnika kierowcy nie powinni dociskać pedału gazu do podłogi, ponieważ nierozgrzana turbina wybitnie szybko ulega awarii, również gdy pragniemy zgasić rozgrzany motor należy chwilę odczekać ponieważ turbina potrzebuje czasu na aby ostygnąć. Brak wiedzy na temat zasad działania oraz brak okresowej kontroli naszej turbosprężarki prowadzi do istotnych awarii silnika, w takim wypadku cena za regenerację może nas zaskoczyć. Gdy nasz samochód nie posiada mocy, gaśnie lub przerywa podczas jazdy należy zastanowić się nad regeneracją naszej turbosprężarki. Wtedy należałoby zgłosić się do mechanika. Jeżeli w naszej okolicy nie ma serwisów zajmujących się takimi rzeczami, wystarczy jedynie że wpiszemy zapytanie Regeneracja turbosprężarek w swojej przeglądarce internetowej. Twoim oczom ukażą się mechanicy z różnych miast takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Jaworzno, Radlin, Bielsko Biała, Nowa Wieś Ełcka, Mielec, Rzeszów, Krosno, Nowa Dęba, Jarosław, Lublin, Iława, Poznań, Chorzów, Józefów, Suchedniów, Starachowice, Częstochowa, Łódź, Swadzim, Oleśnica, Białystok, Tychy, Sosnowiec, Katowice, Nowy Sącz, Zakopane, Łowicz, Mirków, Pruszków, Radom, Elbląg, Gdańsk, Lubań itd. którzy zajmują się regeneracją, naprawą oraz testowaniem turbin. W ogólnoświatowym trendzie ważne miejsce zajmuje proces regeneracji turbosprężarki. Technologie tego procesu zostały opracowane a następnie udostępnione przez producentów turbosprężarek. W skład ich wchodzi dokumentacja, jak i specjalne zastawy naprawcze oraz części zamienne. Podczas regeneracji wymieniane są jedynie elementy zużywające się podczas eksploatacji i są one zastąpione nowymi, identycznymi częściami które stosowane są przy produkcji. Podczas regeneracji obowiązują te same standardy, jak przy seryjnej produkcji. Dzięki tym standardom mamy pewność że po regeneracji nasze turbo jest porównywalne z fabrycznie nowym oryginałem.

Pierwszym etapem w procesie naprawy turbo jest jej demontaż na części i podzespoły, kolejnym krokiem jest mycie oraz czyszczenie elementów. Po ukończeniu tych czynności przechodzimy do kontroli i oceny wymiarów określonych w instrukcji producenta. Następnie wymieniamy części, potem przechodzimy do wyważenia wałka z kołem kompresji turbo.

Wyważarka rejestruje niewyważenie w zakresie np. od 0 nawet do 200 000 obr/min, dzięki czemu możliwa jest obserwacja drgań . Tak dokładny pomiar pozwala na precyzyjne doważenie wirujących elementów. Każdorazowo sporządzany jest wykres doważenia z zadaną tolerancją, a jego wydruk dołączany do sprawdzonej naprawionej turbosprężarki. Następnie przechodzimy do Komputerowego ustawienia regulatora podciśnieniowego, nadciśnieniowego lub nastawnika sterowanego elektrycznie, Końcowym etapem jest konserwacja turbosprężarki po naprawie oraz przygotowanie do montażu w samochodzie.

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Geometria turbiny 02 października 2018

Geometria turbiny

Geometria turbiny GEOMETRIA TURBINY | Forum Turbosprężarek – naprawy, regeneracje,...

Jaki jest koszt regeneracji turbosprężarki? 02 października 2018

Jaki jest koszt regeneracji turbosprężarki?

Jaki jest koszt regeneracji turbosprężarki? Wymagania, jakie musi spełniać konstrukcja...

Regeneracja turbosprężarek Kielce 02 października 2018

Regeneracja turbosprężarek Kielce

Świętokrzyskie Centrum Serwisowe Melett – Naprawa Turboserwis (Suchedniów,...

Phone icon
Zadzwoń i sprawdź +48 609 70 70 60
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 609 70 70 60
lub

Zostaw nam swój numer

Nr loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.