bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

TURBOSPRĘŻARKI – nowe, po regeneracji, używane, odnowione – nowość - oryginalne Melett (sklep) - ceny

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Układy turbodoładowania są najwydajniejszym systemem wspomagania silników spalinowych, zarówno wysokoprężnych, jak i benzynowych, dzięki czemu znaleźć je można obecnie w zdecydowanej większości samochodów poruszających się miastami Europy.

Turbosprężarki na dobre zagościły w przemyśle motoryzacyjnym dopiero w drugiej połowie lat siedemdziesiątych, jednak stosowane były sporadycznie w autach ciężarowych już czterdzieści lat wcześniej. Obecnie są montowane do praktycznie każdej jednostki z zapłonem samoczynnym w samochodach osobowych i dostawczych, pojawiają się także coraz częściej przy silnikach z zapłonem iskrowym, a to za sprawą ich wielu zalet oraz miniaturyzacji silników spalinowych przez większość producentów na rynku. Dzięki turbosprężarkom zwiększa się znacząco wydajność spalania mieszanki paliwowo-powietrznej w jednostce napędowej, co przekłada się bezpośrednio na dużo lepsze osiągi danego silnika oraz zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, powstających na wskutek niedopalania mieszanki.

Warunki pracy turbosprężarki sprawiają, że do budowy urządzenia potrzebne jest wykorzystanie wysoce odpornych na temperatury, ścieranie i korozję materiałów, takich jak Inconel, MaRM247 czy tytan. Konstrukcja turbosprężarek nie jest nadmiernie skomplikowana, jednak wszystkie elementy muszą być wykonywane z mikroskopijną dokładnością tak, aby turbosprężarka działała prawidłowo przy olbrzymich prędkościach obrotowych rzędu 250 lub nawet trzystu tysięcy obrotów na minutę i temperaturach sięgających tysiąca stopni Celsjusza. Pomimo tak ciężkich warunków, turbosprężarki są w stanie wytrzymywać przebiegi liczone w setkach tysięcy kilometrów pod warunkiem, że pojazd wyposażony w taki układ doładowania jest właściwie eksploatowany przez większość czasu. Właściwa eksploatacja związana jest z niektórymi nawykami takimi jak odczekiwanie po rozruchu silnika przed startem, oraz przed jego zgaszeniem po zakończonej jeździe czy też unikanie gwałtownego zwiększania obrotów przez pierwsze dwie-trzy minuty od uruchomienia jednostki napędowej. Ważne jest także dbanie o odpowiednią ilość oraz czystość oleju silnikowego i stosowanie jedynie zalecanych do danej jednostki napędowej produktów, a także regularne wymienianie filtru powietrza oraz filtru oleju.

W przypadku niedostosowania się do tych kilku zasad, można spodziewać się rychłej wizyty u mechanika, ponieważ turbosprężarki pomimo swej wytrzymałości nie są urządzeniami niezniszczalnymi. Są one wrażliwe przede wszystkim na wszelkiej maści zanieczyszczenia mogące dostać się do wnętrza turbiny lub sprężarki, które skutecznie doprowadzają do poważnego uszkodzenia wirników, a także na niewłaściwe olejowanie, skutkujące przegrzewaniem się i zatarciem turbosprężarki. Niezależnie jednak od tego, czy do uszkodzenia doszło z powodu wyeksploatowania urządzenia czy jego niewłaściwego użytkowania, najlepszym rozwiązaniem problemu jest oddanie turbosprężarki do specjalistycznego warsztatu TURBOSERWIS MELETT zajmującego się regeneracją, sprzedażą (nowe turbosprężarki sklep - cennik) układów turbodoładowania, niemożliwą do wykonania bez odpowiedniej wiedzy technicznej i zaplecza maszynowego.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.