bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

Turboserwis | Turbo service | Turbo-serwis

Naprawa turbosprężarek - Melett

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Turbosprężarka to urządzenie montowane w wielu typach pojazdów – od osobowych, przez ciężarowe aż po specjalne.

Układy turbodoładowania to urządzenia wytwarzane z bardzo wytrzymałych materiałów, które przeważnie nie ulegają awarii na wskutek wyeksploatowania. Jednak warunki ich pracy i wysoka dokładność spasowania elementów celem zwiększenia wydajności sprawiają, że są one podatne na zanieczyszczenia oraz zatarcia. Zanieczyszczenia znajdować się mogą w oleju, jeżeli jest on zużyty lub słabej jakości, mogą także przedostać się przez zużyte czy uszkodzone filtry oleju i powietrza. Dodatkowo różne drobinki mogą przedostać się przez nieszczelności w układzie dolotowym. Zatarcia i przegrzanie spowodować może złe ciśnienie oleju silnikowego lub całkowity brak smarowania, a także wyżej wymienione zanieczyszczenia.

Chcąc uniknąć większości kosztownych uszkodzeń, a w konsekwencji naprawy lub regeneracji turbosprężarki należy przestrzegać podstawowych zasad eksploatacji pojazdu z turbodoładowaniem: często zmieniać olej silnikowy, filtr powietrza i filtr oleju, używając produktów z górnej półki. Dobrze jest też nie ruszać natychmiast po uruchomieniu silnika, oraz nie zatrzymywać jego pracy zaraz po zakończeniu jazdy, lecz odczekać kilkadziesiąt sekund, tak aby pozwolić na smarowanie, czy schłodzenie turbosprężarki. Zdecydowanie niepolecanym działaniem jest samodzielne podkręcanie osiągów posiadanego układu turbodoładowania bez odpowiedniej wiedzy, ponieważ może to doprowadzić do poważnego uszkodzenia zarówno turbo, jak i całej jednostki napędowej samochodu.

Kiedy tylko odkryjemy możliwość awarii naszej turbosprężarki, natychmiast powinniśmy oddać ją do Turbo serwisu celem diagnostyki. Może okazać się, że to wcale nie jest turbo, ponieważ większość objawów uszkodzenia systemu doładowania pokrywa się także z innymi awariami, jednak lepiej dmuchać na zimne, ponieważ pozwala to na uniknięcie większych kosztów. Jeśli okaże się, że jednak doszło do uszkodzenia turbosprężarki, najlepszym rozwiązaniem będzie regeneracja , która zwykle jest tańsza od zakupu nowego urządzenia i zdecydowanie bezpieczniejsza od zakupu niepewnych, używanych egzemplarzy.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.