bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

TRUDNY WYBÓR SMAROWANIE TURBOSPRĘŻARKI – TURBINA AUDI A3 – TURBINA DO BENZYNY, DIESLA problem jaką wybrać, nową, czy profesjonalna regeneracja?

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Regenerowana, czy nowa turbina? Porównanie – to bardzo częste pytanie, które sobie stawiamy.
Awaria turbosprężarki należy do tych bardziej kłopotliwych oraz kosztownych. Wszak usunięcie takiej awarii to nie tylko demontaż i montaż innej turbiny, lecz również wymiana oleju, filtrów, czyszczenie chłodnicy powietrza doładowanego (intercooler), przewodów dolotowych oraz miski olejowej. Zaleca się również wymianę przewodu odprowadzającego olej z turbosprężarki oraz sprawdzenie wydatku pompy olejowej. Prawidłowe smarowanie turbosprężarki to najważniejszy czynnik wpływający na jej długi i bezawaryjny przebieg. A koszt wykonania takich czynności tylko podnosi rachunek całej naprawy, regeneracji. Niektóre warsztaty nawet nie proponują swoim klientom czyszczenia intercoolera i innych czynności, tylko ograniczają się do wymiany oleju oraz filtrów. Koszt wtedy jest względnie niski, ale czy tak wykonana usługa montażu turbiny jest bezpieczna? Na pewno wzrasta ryzyko uszkodzenia świeżej turbosprężarki.


turbosprężarki

Część klientów decyduje się na kupno fabrycznie nowej turbosprężarki, mając nadzieję na całkowite wyeliminowanie problemu na długie lata. Wiadomo, że fabrycznie nowa turbosprężarka to gwarancja producenta oraz zaporowa cena, sięgająca kwoty nawet kilkunastu tysięcy złotych! A problem uszkodzenia starej turbosprężarki może leżeć w silniku.. a wtedy nie ważne czy nowa, czy regenerowana turbina, obie ulegną awarii. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Regenerowana turbina audi a3, czy innych marek samochodów w odróżnieniu od fabrycznie nowej, różni się ceną oraz… no właśnie, czym jeszcze się różni regenerowana turbina od fabrycznie nowej? Praktycznie już niczym. Pod warunkiem, że została przeprowadzona prawidłowo, przez specjalistów, z użyciem dobrych jakościowo części a co najważniejsze, została dokładnie wyważona. Wiele słyszy się o stosowaniu chińskich części oraz maszyn, które nie są w stanie zagwarantować poprawnego wyważania.
Niewątpliwą zaletą wyboru regeneracji własnej turbosprężarki jest znacznie niższa cena w porównaniu do fabrycznie nowej oraz świadomość tego, że wiemy co mamy. Specjalistyczne pracownie, takie jak nasza, posiadają wyważarki gwarantujące wyważanie zespołów wirujących nawet lepiej od norm fabrycznie nowych turbosprężarek.


turbina do benzyny

Co więc wybrać?
Patrząc na silnik turbina do benzyny, czy turbosprężarka do diesla działają tak samo.
Bez wątpienia regenerowana turbosprężarka jest najlepszym wyborem w aspekcie ceny do jakości. Profesjonalnie zajmujące się serwisy regenerują turbosprężarki na bardzo dobrych jakościowo częściach, więc finalnie taka turbosprężarka nie odbiega jakościowo od nowej. Oczywiście, dla innych wydatek 1000 złotych to wciąż będzie za dużo... ale jeśli kupimy używaną, a za chwilę okaże się, że miała luzy na wirniku i uległa awarii? to wtedy jesteśmy do tyłu finansowo o zakup takiej turbosprężarki.
Nam pozostaje polecić naszą specjalistyczną pracownię ASO Bosch Service SERWIS TURBO, która korzysta z najlepszych na rynku wyważarek niemieckiej firmy Schenck, gwarantujące dokładność wyważania na poziomie fabryk.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.