Skup turbin - co zrobić z używaną turbiną ?
bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

Skup turbin - co zrobić z używaną turbiną ?

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Turbo już dawno znalazło swoje zastosowanie w silnikach wolnossących, a od dłuższego czasu jest już standardowym stosowanym przy produkcji rozwiązaniem. Z czym, wiąże się, powstanie dużej ilości zakładów, które zajmują się regeneracją, sprzedażą nowych, jak i zarazem używanych turbosprężarek oraz ich skupem. W artykule, poruszymy temat skupu turbin, na co trzeba zwracać uwagę oddając swoje turbo do takiego skupu, jak i również co powinniśmy wziąć pod uwagę, gdy zdecydujemy się na kupno turbo w takim skupie.Montaż Rdzenia turbiny w wyważarce
Montaż Rdzenia turbiny w wyważarce


Turbosprężarka

Turbosprężarka jest podstawowym zespołem odpowiadającym za napędzanie auta i przy okazji nadaje więcej mocy naszemu silnikowi. Każdy fan, jest świadomy tego, że z turbem w większości wypadków trzeba obchodzić się jak z jajkiem – zbyt szybkie wyłączenie silnika, niedostateczna ilość oleju lub nieodpowiednie dogrzanie auta, może spowodować znaczący spadek jej żywotności. Regeneracja turbo, w niektórych przypadkach, nie jest możliwa, wówczas musimy się zastanowić nad nowym turbo. Pojawia się jednak pytanie – Co zrobić ze starą, zużytą częścią która, w sumie, nie jest nam już potrzebna ? Czy ją wyrzucić ? Nie ! , nie trzeba jej wyrzucać. Na terenie polski jest bardzo dużo serwisów zajmujących się skupem turbin.

Skup turbin samochodowych

Skup Turbin możemy znaleźć w mniejszych miastach oraz w tych większych np. w Warszawie, Poznaniu, Kielcach, Wrocławiu lub Krakowie. Wystarczy zadzwonić do takiego serwisu, w większości wypadków, podczas rozmowy telefonicznej opisujemy model swojej turbosprężarki oraz przedstawiamy objawy uszkodzenia. Dzięki tym informacjom, serwisant jest wstanie zrobić wstępną wycenę oraz przedstawić klientowi ofertę. Gdy oferta będzie zachęcająca, kolejnym krokiem jest wysyłka turbo do takiego serwisu, gdzie mechanik wykona dokładne oględziny sprzętu i będzie wstanie przedstawić ostateczną cenę, za nasze turbo. Jeżeli będziemy zainteresowani takimi warunkami współpracy i cena będzie zadowalająca, pieniążki za zużyte turbo trafią na twoje konto. Dzięki takim usługom, możesz sprzedać wadliwy podzespół, z którym nie chcesz mieć nic wspólnego. Jednak sprzedaż uszkodzonej turbosprężarki będzie kroplą w morzu potrzeb finansowych związanych z zakupem nowej, ale musimy wziąć pod uwagę to że w sytuacjach awaryjnych każdy grosz może się przydać. Kupując turbosprężarkę w skupie, musimy zadać sobie pytanie czy jednak opłaca się szukać na rynku części używanych tego rodzaju ? Czy warto kupić turbinę np. na giełdzie lub zamówić nową ?Demontaż rdzenia turbiny z wyważarki
Demontaż rdzenia turbiny z wyważarki


Na te pytania można odpowiedzieć za pomocą następujących argumentów:


– Klient nie jest w stanie sprawdzić turbo przed zamontowaniem go w silniku.

– Turbosprężarka jest urządzeniem bardzo wrażliwym na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia które mogą dostać się do układu smarowania silnika.

– Na turbosprężarkę używaną, niewiadomego pochodzenia kupujący nie uzyska żadnej gwarancji. Tutaj głównie chodzi o giełde czy o prywatną osobę, ponieważ w większości przypadków skupy po regeneracji dają gwarancje na turbo.

– Nieprawidłowe parametry turbosprężarki. Takie turbo może nie działać prawidłowo po zamontowaniu i doprowadzić do awarii silnika.

Jak widać decydując się na zakup turbiny używanej, klient jest narażony na dość duże ryzyko zakupu towaru, który tylko pozornie może wydawać się atrakcyjny cenowo. Często jest to w konsekwencji dodatkowy wydatek i stracony czas.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.