bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

Serwis turbosprężarek Warszawa

SERWIS TURBIN WARSZAWA – MELETT Turbiny Serwis | Turbo-serwis Mazowieckie

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Obecnie życie w stolicy Polski jest nierozłącznie związane z wykorzystywaniem samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Warszawa w chwili założenia na przełomie XII i XIII wieku była niewielką osadą rybacką, jednak jej szybki jak na owe czasy rozwój sprawił, iż w 1413 roku stała się stolicą Księstwa Mazowieckiego, które zostało wcielone w granice Korony Królestwa Polskiego w 1526 roku. Aktualnie miasto jest stolicą Polski i siedzibą władz województwa mazowieckiego, mieszczącą około 1 735 440 osób żyjących na powierzchni 517,24km2, co sprawia, iż Warszawa jest także największą metropolią w kraju, obejmującą aż 4,5% jego ludności. Miejscowość znajduje się w rejonie Niziny Środkowomazowieckiej i rozlega się wzdłuż brzegów centralnego odcinka Wisły.

Miasto stołeczne Warszawa jest bardzo cennym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, usługowym i logistycznym nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Prężnie rozwijają się tu też różne gałęzie przemysłu, znajduje się tu 1/12 siedzib należących do przedsiębiorstw z zarejestrowaną w kraju działalnością. W mieście działa ponad 370 tysięcy podmiotów gospodarczych, zaś największe zakłady produkcyjne należą do takich spółek i firm jak ArcelorMittal, Wedel, Polfa Tarchomin czy Procter & Gamble.

Jak widać jest to bardzo rozbudowany ośrodek przemysłowy, wymagający odpowiedniego zaplecza logistycznego. Dlatego też Warszawa stanowi największy węzeł komunikacji osobowej i jeden z największych węzłów transportowych w Polsce, na co składają się trzy drogi ekspresowe, 6 dróg krajowych, 14 dróg wojewódzkich i dwa międzynarodowe porty lotnicze, czyli Lotnisko imienia Chopina Warszawa-Okęcie oraz port lotniczy Warszawa-Modlin. Tak ogromne skupisko ludzi i przedsiębiorstw powoduje, iż przez Warszawę codziennie przejeżdżają tysiące samochodów, z których znaczną część wyposażono w układy turbodoładowania. Są to urządzenia, których pomoc w przypadku silników wysokoprężnych i nowych jednostek z zapłonem iskrowym jest wręcz nieoceniona, ponieważ znacząco zwiększają one wydajność silnika nie przesilając go i zmniejszając jednocześnie emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Turbosprężarki są szczególnie przydatne w przypadku pojazdów dostawczych i ciężarowych, a także przy dużych wysokościach, gdzie niższa zawartość tlenu doprowadza do utraty nawet połowy mocy jednostek wolnossących. Układy turbodoładowania nie ulegają zbyt często wyeksploatowaniu dzięki materiałom, z jakich są one wytwarzane, takich jak MaRM247, Inconel, Ni-Resist i tytan, sprawiającym, że są to urządzenia wykazujące się szczególną odpornością na wysokie temperatury, ścieranie czy korozję.

Turbosprężarki mają jednak swoje wady polegające na nadwrażliwości na problemy z olejowaniem, czy drobiny materiałów i zanieczyszczenia mogące dostać się do wnętrza turbiny i poważnie uszkodzić cały układ, a niekiedy nawet jednostkę napędową, dlatego tak ważne są regularne wymiany oleju i filtrów oraz znajomość i przestrzeganie podstaw eksploatacji pojazdu z turbodoładowaniem. Kiedy jednak dojdzie do uszkodzenia, dobrym wyborem jest kontakt z wyspecjalizowanym serwisem turbosprężarek w Warszawie (MELETT Warsztat, Bosch Diesel Service - Pawlik), zajmującym się ich czyszczeniem i profesjonalną regeneracją. Naprawa turbosprężarki jest bardzo często najlepszym możliwym wyborem, ponieważ zdarza się, iż zakup danego egzemplarza nie jest możliwy nie tylko ze względu na koszty, ale i dostępność urządzenia na rynku detalicznym. Z kolei zakup używanego turbodoładowania jest bardzo ryzykowny i może okazać się, że zakupiona turbosprężarka odmówi posłuszeństwa po przejechaniu zaledwie kilkunastu kilometrów od jej zamontowania. Dobrze wykonana regeneracja turbiny w odpowiednio do tego przystosowanym Turboserwisie gwarantuje jej sprawność porównywalną do nowego urządzenia i nie wymaga, aż tak zasobnego portfela, dzięki czemu jest najbardziej przystępnym rozwiązaniem awarii układu turbodoładowania.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.