bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

Serwis turbin

SERWIS TURBIN | Innowacyjne, nowatorskie, pionierskie, progresywne technologie zastosowane w regeneracji turbosprężarek - Autoryzowany Melett Serwis - Pawlik

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Turbiny są nieodłącznym elementem najpowszechniej stosowanego układu doładowania wśród samochodów osobowych i ciężarowych – turbosprężarek, za których napęd są bezpośrednio odpowiedzialne.

Dzięki turbosprężarkom pojazdy w nie wyposażone są zdolne do działania z większą sprawnością przy trudniejszych warunkach otoczenia, emitują także mniej szkodliwych substancji z układu wydechowego. Układy turbodoładowania pracują w bardzo ciężkich warunkach, rdzeń turbosprężarki osiąga prędkość obrotową rzędu stu do nawet trzystu tysięcy obrotów nami nutę, co wraz z gorącymi spalinami przekłada się na osiągane przez turbinę temperatury dochodzące do 1000 stopni Celsjusza. Tak ekstremalne warunki wymagają użycia odpowiednio wytrzymałych materiałów przy produkcji urządzeń, dlatego kadłuby turbin odlewane zostają ze stopu o nazwie Ni-Resist, zawierającego od 11 do 16% niklu, do 8% miedzi, do 4% chromu, do 2% manganu oraz 2,5 procenta krzemu. Wirniki z kolei mogą być wytwarzane z trzech różnych materiałów: czystego tytanu, MaRM247(19% chromu, 9% żelaza, 5% niobu, 3% molibdenu, 0,9% tytanu, 0,6% aluminium, 0,05% węgla) lub Inconel(36-65% niklu, poza tym chrom, żelazo i kobalt). Korpusy sprężarek producenci tworzą przy użyciu aluminium, wałki turbosprężarek ze stali chromowo-niklowo-wolframowej, a łożyska z brązu B102.

Takie materiały zapewniają wysoką żaroodporność oraz niską podatność na korozję czy ścieranie, jednak nie zapewniają całkowitej niezniszczalności. Słabym punktem turbosprężarek, w szczególności tych wyposażonych w technologię zmiennej geometrii kierownic turbiny(VNT, VGT, VTG), jest nadwrażliwość na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, drobiny materiałów, niewłaściwe użytkowanie pojazdów w nie wyposażonych i problemy z olejowaniem(zbyt niskie ciśnienie, słaba jakość lub wyeksploatowany olej). Ulegają przez to awariom, często kosztownym w likwidacji. Zdarzają się sytuacje, gdy wymiana uszkodzonej turbosprężarki na nową jest niemożliwa ze względu na rynkowy brak dostępności nieużywanych egzemplarzy, a w pozostałych przypadkach jest bardzo kosztowna. Z tego powodu ludzie często szukają używanych urządzeń, które mogą okazać się ogromną pułapką finansową, ponieważ nie zawsze są one sprawdzane pod kątem defektów po wymontowaniu z poprzedniego pojazdu i mogą odmówić posłuszeństwa po przebyciu dystansu kilkudziesięciu kilometrów, doprowadzając nierzadko do uszkodzenia jednostki napędowej, której naprawa wiąże się zazwyczaj z ogromnymi kosztami.

Istnieje jednak jeszcze jedno wyjście z takiej sytuacji, w którym z pomocą przychodzą Turboserwisy Melett Bosch Diesel Service - Pawlik wyspecjalizowane w regeneracji turbosprężarek. Są one bowiem wyposażone we wszystkie wymagane do przeprowadzenia solidnej naprawy układu turbodoładowania narzędzia i maszyny, a ich pracownicy posiadają bezcenną w takich przypadkach wiedzę. Pozwala to na rozebranie i wyczyszczenie wszystkich części, a także wypiaskowanie głównych komponentów i sprawdzenie każdego elementu pod kątem mikroskopijnych mankamentów z osobna. Następnie pracownicy warsztatu Melett - serwisu turbin wymieniają każdy element posiadający najmniejsze nawet odchyły od normy, dokonując także wymiany części eksploatacyjnych, takich jak łożyska, czy pierścienie uszczelniające, które znajdują się w centralnym korpusie turbosprężarki (Melett części CHRA). Dokładnie przeprowadzony serwis turbiny oraz innych podzespołów układu turbodoładowania gwarantuje ich długą żywotność, mierzoną w setkach tysięcy kilometrów.

Naprawa turbosprężarki to teraz najprostsze i pewne rozwiązanie problemu w razie awarii turbo. Oryginalne części Melett świetnie się komponują podczas regeneracji, co daje możliwość udzielania długich gwarancji, Zadzwoń na telefon 609707060 i zapytaj o szczegóły.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.