bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

Serwis Turbin – Bosch Serwis

Naprawa turbosprężarki krok po kroku

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Turbodoładowanie od 1938 r. znalazło zastosowanie w samochodach cieżarowych, zaś od 1973 w samochodach osobowych. W dzisiejszych czasach ciężko spotkać samochód bez turbo, wiąże się z tym otwarcie dużej ilości serwisów które specjalizują się w serwisie turbosprężarek . Turbosprężarki są dość delikatnym elementem jednostki napędowej, jednak powinny nam służyć przez długi okres czasu. Jednak czasami wygląda to inaczej awaria turbo może nas zaskoczyć. Są to czasami awarie które występują z powodu błędu konstrukcji, jednak pamiętajmy to że mamy największy wpływ na kondycje naszej turbosprężarki. Poniżej przedstawie niektóre z przyczyn awarii turbo:
- Brak smarowania
- Zanieczyszczony olej
- Wyciek oleju z turbosprężarki
- Uszkodzenia przez ciała obce


Czyszczenie elementów turbosprężarki w piaskarce
Czyszczenie elementów turbosprężarki w piaskarceGdy nasze turbo ulegnie zniszczeniu, jesteśmu zmuszeniu zgłosić się do serwisu który posiada wykwalifikowanych pracowników. Gdy w okoli brakuje takich zakładów, możemy skorzystać z internetu I znaleźć taki zakład. Wpisujemy hasło serwis turbin lub regeneracja turbosprężarek. Twoim oczom ukażą się mechanicy z różnych miast takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Jaworzno, Radlin, Bielsko Biała, Nowa Wieś Ełcka, Mielec, Rzeszów, Krosno, Nowa Dęba, Jarosław, Lublin, Iława, Poznań, Chorzów, Józefów, Suchedniów, Starachowice, Częstochowa, Łódź, Swadzim, Oleśnica, Białystok, Tychy, Sosnowiec, Katowice, Nowy Sącz, Zakopane, Łowicz, Mirków, Pruszków, Radom, Elbląg, Gdańsk, Lubań itd. którzy zajmują się regeneracją, naprawą oraz testowaniem turbin. Zachęcam do skorzystania z usług naszego serwisu BOSCH SERWIS w Stalowej Woli, spotkaliśmy się z wieloma przypadkami awarii turbosprężarek oraz posiadamy wykwalifikowanych mechaników. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego klientów z całego województwa Podkarpackiego i miast ościennych. W artykule poruszę temat serwis turbin krok po kroku. Pierwszym krokiem jest demontaż turbo z silnika, po czym przechodzimy do rozłożenia turbo na części pierwsze w celu sprawdzenia uszkodzeń jak I również ich przyczyn. Drugim krokiem jest czyszczenie elementów. Wszystkie elementy obowiązkowo czyścimy ze starego oleju i innych nieczystości, do pomocy używamy dwóch myjek: ultradźwiękowej i ciśnieniowej. Kolejnym etapem w serwisie turbo jest Szkiełkowanie. Wszystkie elementy myciu zostają wyszkiełkowane, aby pozbyć się reszty zanieczyszczeń z którymi nie poradziły sobie myjki ( rdza i silne zabrudzenia). Krok 4 to toczenie obudowy łożyskowań. Elementy , które uległy zniszczeniu są dokładnie mierzone i obrabiane na tokarce w celu uzyskania wymiarów nominalnych. Po wykonaniu tych czynności, następuje skręcanie rdzenia turbosprężarki. Części rdzenia takie jak wirnik turbosprężarki, koło kompresji, talerz aluminiowy, łożyska i wszystkie uszczelnienia podlegają wymianie na nowe.


Demontaż turbosprężarki na części pierwsze
Demontaż turbosprężarki na części pierwszeW BOSCH SERWIS w Stalowej Woli gwarantujemy że używamy oryginalnych części prosto od producenta. Bardzo ważnym etapem w serwisie turbo jest jej wyważenie. Niedoważenie turbiny prowadzi do jej poważnego uszkodzenia. W naszym serwisie BOSCH SERWIS – PAWLIK w Stalowej Woli wyważanie odbywa się na urządzeniach marki Schenck, która jest światowym przywódcą w tej dziedzinie. Regeneracja turbosprężarek jest zawsze przeprowadzana w ściśle określonych warunkach laboratoryjnych, dzięki której wyważanie odbywa się w warunkach przybliżonych do warunków jakie panują w silniku : temperatura i ciśnienie oleju oraz obroty turbiny sięgające do 220 tyś. obr/min. Następnie następuje Skręcanie turbosprężarki polega to na tym że do rdzenia turbiny przykręcamy kolektor wraz z przeczyszczoną wcześniej zmienną geometrią, ślimak plus zawór. Po wykonaniu wszystkich czynnośći następuje ustawianie zaworu turbosprężarki i zmiennej geometrii za pomocą specjalnego urządzenia. Urządzen za pomocą danych kalibracyjnych podpowie nam jak ustawić turbosprężarkę tak, aby podczas pracy silnika turbina pracowała prawidłowo.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.