bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

TURBO-SERWIS MELETT - Regeneracja turbosprężarek Częstochowa | naprawa turbiny w Częstochowie - TurboWarsztat

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Częstochowa jest dużym miastem znajdującym się na obszarze województwa śląskiego, położonym nad Wartą i będącym ważnym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym i religijnym, co wpływa na ilość jeżdżących po niej samochodów z turbosprężarkami.

Miasto to znajduje się na obszarze Wyżyny Śląsko-Krakowskiej i zajmuje 159,71km2, dzięki czemu Częstochowa zajmuje dwunaste miejsce wśród największych miast pod względem powierzchni w Polsce. Wraz z ościennymi gminami tworzy aglomerację częstochowską, zaś samodzielnie funkcjonuje jako największy ośrodek gospodarczy, administracyjny i przemysłowy w północnej części województwa śląskiego, zamieszkiwany przez około 231 115 osób. Nie zachował się żaden dokument z dokładną datą nadania Częstochowie praw miejskich, jednakże wydarzenie to miało miejsce między 1370 a 1377 rokiem. Dzięki swojej długiej historii miasto posiada wiele zabytków i atrakcji turystycznych, w tym tłumnie odwiedzany zespół klasztorny na Jasnej Górze, który jest także jednym z najważniejszych miejsc wyznaniowych i pielgrzymkowych w całej Europie.

Na terenie należącym do Częstochowy funkcjonuje obecnie około 26 tysięcy przedsiębiorstw, wśród których największe znaczenie ekonomiczne mają duże centra przemysłu metalurgicznego i samochodowego, takie jak ISD Huta Częstochowa, będąca największym dostawcą blachy okrętowej w kraju, CSF Poland, CGR Polska, Odlewnia Żeliwa Wulkan, Dospel, Koksownia Częstochowa Nowa, TRW Automotive czy należące do światowego lidera w produkcji układów hamulcowych do samochodów osobowych zakłady Brembo Poland. Częstochowa znajduje się na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 1(Gdańsk – Cieszyn-Boguszowice), 43(Wieluń-Częstochowa), 46(Kłodzko-Szczekociny) i 91(Gdańsk-Częstochowa), które połączone są z drogami o znaczeniu wojewódzkim, oznaczonymi numerami 483, 491, 494, 786 i 908.

Ważne położenie pod względem tranzytu, duże centra produkcyjne i kluczowe znaczenie religijne mają ogromny wpływ na ilość przemieszczających się po Częstochowie aut z turbosprężarkami, które pomagają im zwiększać wydajność jednostek napędowych, co przekłada się także na zwiększenie osiągów pojazdu. Dzięki turbosprężarkom różnice wysokości w Częstochowie i okolicach nie stanowią dla samochodów najmniejszej przeszkody, ponieważ posiadają one lepszy moment obrotowy i dzięki kompresji powietrza są mniej zależne od jego ciśnienia atmosferycznego. Dodatkowym atutem turbodoładowanych pojazdów poruszających się po Częstochowie jest fakt, że nie tylko mają mniejsze spalanie, ale też emitują mniej szkodliwych substancji do atmosfery.

Turbosprężarki nie są jednak urządzeniami idealnymi, ponieważ są wrażliwe na niewłaściwą eksploatację i nieszczelności układów i filtrów, przez które dostają się do turbosprężarki różne drobiny, mogące doprowadzić do poważnych uszkodzeń wewnątrz urządzenia. W takiej sytuacji bardzo ważne jest podjęcie natychmiastowych kroków celem diagnostyki i Turbo-serwisu MELETT, który często jest możliwy do wykonania poprzez regenerację rdzenia turbosprężarki.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.