bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

Regeneracja turbin Zgierz

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


REGENERACJA TURBIN ZGIERZ | Łódzkie Centrum Turbo – Naprawa turbosprężarek w Zgierzu (Warsztat ASO Melett i Bosch Diesel Service – Pawlik)

Zgierz jest średnim miastem leżącym nad Bzurą i wchodzącym w skład aglomeracji łódzkiej, posiadającym wspólną granicę z Łodzią.

Pierwsze pisane wzmianki o mieście pochodzą z 1231 roku, nie wiadomo kiedy dokładnie Zgierz otrzymał prawa miejskie, jednak nastąpiło to jeszcze przed 1288 rokiem, zaś ich potwierdzenie w 1420r. W czasie zaborów miasto stało się ważnym ośrodkiem przemysłu włókienniczego, zaś w 1831 największym centrum produkcji sukienniczej w kraju. Aktualnie miasto zajmuje 42,33km2 powierzchni, na której mieszka około 58 tysięcy ludzi, jednakże jest trzecim co do wielkości i zarazem jednym z głównych miast aglomeracji łódzkiej, liczącej około 1,15 miliona mieszkańców. Zgierz należy także do Łódzkiego Okręgu Przemysłowego, w którym swoje zakłady produkcyjne posiadają takie koncerny jak Philips, Bosch, Siemens AG, General Electric czy Indesit, a także znajduje się tu wiele centrów dystrybucji, należących między innymi do koncernu Shell, Coca Cola czy Gillete. W rejonie Łódzkiego Okręgu Przemysłowego zaczęły się rozwijać ośrodki usługowe, pojawiło się wiele siedzib firm z branży finansowej oraz informatycznej. Na obszarze Zgierza przecinają się drogi krajowe nr 91 relacji Gdańsk - Częstochowa i 71 relacji Stryków – Rzgów. Miasto połączone jest także z autostradą A2 poprzez węzły drogowe i przechodzą przez nie dwie linie kolejowe.

W aglomeracji opierającej swoją gospodarkę na logistyce i usługach samochody są nieodłącznym elementem krajobrazu. Wiele pojazdów dostawczych, ciężarowych czy nawet małych samochodów flotowych posiada pod maską układy turbodoładowania, zapewniające lepszą wydajność i charakterystykę pracy silnika. Zmniejsza się ilość emitowanych przez nie szkodliwych substancji, są też w stanie przewozić cięższe ładunki. Turbosprężarki posiadają zatem wiele zalet, jednak mają też swoje wady, takie jak zjawisko turbodziury, które rozwiązane zostało w nowszych konstrukcjach, wyposażonych w systemy kierowania spalin takie jak zawór upustu spalin „wastegate” i technologia zmiennej geometrii kierownic turbiny(VTG, VGT, VNT). Większą wadą jest jednak wrażliwość na zanieczyszczenia i niewłaściwe olejowanie, przyczyniająca się do wielu awarii urządzenia, które nie narażone na te czynniki potrafiłoby działać przez bardzo długi czas bez najmniejszych nawet oznak wyeksploatowania.

Uszkodzenia turbosprężarek potrafią mocno odbić się na portfelu poszkodowanego właściciela, szczególnie przyczynia się do tego fakt, iż nowe turbosprężarki bywają horrendalnie drogie i często niemożliwe do kupienia. Na szczęście kosmicznych kwot na rachunku da się uniknąć wybierając regenerację turbosprężarki, polegającą na wyczyszczeniu wszystkich części urządzenia i wymianie uszkodzonych lub zużytych elementów, a także, w razie potrzeby, wyważeniu rdzenia turbosprężarki czy regulacji nastawu ruchomych kierownic. Jeżeli zabieg regeneracji przeprowadzony zostanie w profesjonalnym zakładzie, specjalizującym się w naprawie turbosprężarek, wtedy można być pewnym długiego okresu wysokiej sprawności zregenerowanego urządzenia.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.