bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

Regeneracja turbin Wschowa

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


REGENERACJA TURBIN WSCHOWA | Bosch Diesel Service – Wschowa naprawa turbosprężarek (Centrum Lubuskie Turbo) – warsztat autoryzowany Melett

Wschowa jest niewielkim i długo istniejącym miasteczkiem położonym w województwie lubuskim, będącym siedzibą władz powiatu wschowskiego i gminy miejsko-wiejskiej Wschowa.

Miasto znajduje się pomiędzy Głogowem a Lesznem, zajmuje obszar równy zaledwie 8,39km2, na którym żyje 14 357 mieszkańców. Po raz pierwszy o miasteczku wspomniano na piśmie w bulli papieża Innocentego II w roku 1136, określając je wtedy jako wieś arcybiskupów gnieźnieńskich. W 1343 roku król Kazimierz III wielki wyjął miasto z posiadania książąt śląskich i wcielił je w granice Korony Królestwa Polskiego, dwa lata później nadając mu przywileje miasta królewskiego. W okresie renesansu działały tu ważne zakłady sukiennicze, złotnicze, konwisarskie i garncarskie. Ciekawostką jest fakt, iż w XVII wieku powstała tu pierwsza w Polsce manufaktura farbiarska. Obecnie Wschowa oraz wiele budynków znajdujących się w jej granicach zostały wpisane do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa jako zabytki.

Przez Wschowę przebiega droga krajowa nr 12 oraz drogi wojewódzkie nr 278 i 305, co sprawia, iż jest ona istotnym dla regionu węzłem komunikacyjnym, zaś atrakcyjność turystyczna dodatkowo zwiększa ruch samochodowy na jej obszarze. Często są to samochody wyposażone w turbodoładowanie, o które warto dbać wymieniając regularnie filtr powietrza, filtr oleju oraz olej silnikowy, odpowiedzialny za chłodzenie układu. Pomaga to w uniknięciu nieprzyjemnych dla portfela kierowcy awarii, takich jak zapiekanie się kierownic(dotyczy jedynie turbosprężarek z technologią zmiennej geometrii kierownic turbiny), wyszczerbienie łopatek wirnika czy zatarcie rdzenia turbosprężarki. Niestety czasem zdarza się, że i tak dochodzi do awarii układu turbodoładowania, a wtedy kierowca zaczyna się załamywać horrendalnymi sumami związanymi z zakupem nowego egzemplarza, który często jest niemożliwy przez brak nowych urządzeń na rynku detalicznym. Jeżeli jest się posiadaczem uszkodzonej turbosprężarki, warto skontaktować się z wyspecjalizowanym serwisem regeneracji tych urządzeń, ponieważ jest to o wiele mniej kosztowna alternatywa dla zakupu nowego egzemplarza, dająca taką samą sprawność naprawionego układu.

Taka naprawa nie jest skomplikowana, jednak wymaga warunków laboratoryjnych po to by zapobiec dostawaniu się najmniejszym zanieczyszczeniom na dopiero wyczyszczone i wypiaskowane elementy turbosprężarki, które są dokładnie sprawdzane specjalistycznymi urządzeniami diagnostycznymi w celu wykrycia nawet najmniejszych uszkodzeń, czy wad fabrycznych, po czym sprawne komponenty są czyszczone ultradźwiękowo zaś uszkodzone zostają wymienione na nowe. Przy ponownym składaniu mechanicy serwisu Melett - Pawlik sprawdzają wyważenie rdzenia turbosprężarki i poprawiają je, jeśli zajdzie taka potrzeba. Sprawdzają także, czy nastaw ruchomych kierownic jest odpowiednio wyregulowany. Takie czynności nie są możliwe do przeprowadzenia bez odpowiedniej wiedzy i zaplecza narzędziowo-maszynowego, posiadanych przez profesjonalne Turbo-Serwisy Melett, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego warsztatu. Właściwie zregenerowana turbosprężarka może służyć właścicielowi jeszcze przez wiele lat, pod warunkiem odpowiedniego eksploatowania turbodoładowanego samochodu.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.