bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

Regeneracja turbin Szczecinek

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


REGENERACJA TURBIN SZCZECINEK | Melett TURBOSERWIS – naprawa turbosprężarek Szczecinek (Zachodniopomorskie Turbo Centrum)

Szczecinek to niewielkie miasto turystyczne położone na Pomorzu Zachodnim, między jeziorami Trzesiecko, Wielimie i Wilczkowo. Mieści się tu siedziba władz powiatu szczecineckiego.

Miasto założone zostało w 1310 roku przez księcia Warcisława IV na pograniczu Pojezierza Drawskiego i Pojezierza Szczecińskiego, nad rzeką Nizicą, która przepływa przez jego centrum. Szczecinek zajmuje obszar 48,48km2, na którym żyje około 40 tysięcy mieszkańców. W mieście rozwija się przemysł dzięki utworzeniu, obejmującej 9 kompleksów zajmujących łącznie 95,51ha, podstrefy Szczecinek, wchodzącej w skład Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Miasto stanowi także ważny węzeł komunikacyjny, co spowodowane jest przecięciem na jego obszarze dwóch dróg krajowych: 11(Bytom-Kołobrzeg) i 20(Stargard Szczeciński-Gdynia) oraz drogi wojewódzkiej nr 172, a także trzech linii kolejowych.

Ze względu na połączenie ważnych dróg krajowych przez miasto przejeżdżają codziennie samochody przedstawicieli firm, dostawcze i ciężarowe. Większość z nich wyposażona jest w silniki doładowane, dzięki czemu mogą lepiej wykonywać swoją pracę. Najczęściej spotykanym typem doładowania w tych pojazdach jest turbosprężarka, która najlepiej ze wszystkich samochodowych układów poprawia osiągi i charakterystykę pracy jednostki napędowej. Układy turbodoładowania mają duży wpływ na jazdę przy zwiększonych wysokościach, gdzie silniki spalinowe tracą nawet do 60% swojej mocy, a także podczas dużych obciążeń pojazdu, co ma miejsce w przypadku samochodów dostawczych i ciężarowych. Nowsze układy turbodoładowania pozbawione są uciążliwej wady starszych konstrukcji, zjawiska turbodziury – momentu bezwładności turbosprężarki przy gwałtownym zwiększeniu obrotów jednostki napędowej. Konstruktorzy pozbyli się jej stosując w turbosprężarkach systemy kierowania spalin, takie jak technologia zmiennej geometrii kierownic turbiny i zawór upustu spalin, nazywany potocznie „wastegate”.

Niestety zwiększają one skomplikowanie konstrukcji i wrażliwość układu turbodoładowania na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i drobiny materiałów, a także na niewłaściwe olejowanie. Efektem tego dochodzi czasem do awarii turbosprężarki, objawiającej się spadkiem mocy, dziwnymi odgłosami wydobywającymi się spod maski czy olbrzymim zużyciem oleju silnikowego i niebieskim dymem wylatującym z układu wydechowego. Na szczęście w przypadku uszkodzenia układu turbodoładowania poszukiwanie nowego egzemplarza zwykle nie jest konieczne, ponieważ wiele uszkodzonych turbosprężarek da się zregenerować w Warsztacie Melett Turboserwis - Pawlik. Regeneracja turbosprężarki nie kosztuje tyle co nowe urządzenie jednak przeprowadzona w profesjonalnym serwisie, wyspecjalizowanym w naprawie tego typu konstrukcji, ma bardzo zbliżoną lub nawet identyczną sprawność, a także długą żywotność(oczywiście pod warunkiem właściwego eksploatowania samochodu turbodoładowanego, w którym znajduje się naprawione urządzenie). Regeneracja turbosprężarki jest naprawą, polegającą na wymianie jedynie uszkodzonych lub wadliwych komponentów oraz, w razie potrzeby, wyważeniu rdzenia (CHRA) turbosprężarki.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.