bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

Regeneracja turbin szczecin

Naprawa turbosprężarek w Szczecinie – ASO Bosch Diesel Service – Melett części

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Szczecin (w niemieckim Stettin) to trzecie pod względem powierzchni, wynoszącej 300,55km2, miasto w Polsce. Zamieszkuje tu 407 000 osób, co stanowi siódmy wynik w skali kraju.

Położone nad Odrą oraz jeziorem Dąbie miasto znajduje się tuż przy granicy Polski z Niemcami oraz niedaleko(65km od centrum) morza Bałtyckiego i otoczone jest przez trzy puszcze: Wkrzańską od północy, Bukową od południa oraz Goleniowską od wschodu. Szczecin jest ośrodkiem gospodarczym i turystycznym regionu oraz stolicą województwa zachodniopomorskiego. Znajduje się tu port morski, którego głównym zadaniem jest import rud, olejów, celulozy, granitu oraz eksport węgla, żelaza, zboża. Szczeciński węzeł kolejowy składa się z 6 różnych kierunków linii kolejowych, zbiegają się tu także drogi krajowe nr 6(granica z Niemcami Kołbaskowo-Pruszcz Gdański), 3(Świnoujście-granica z Czechami w Jakuszycach), 10(granica z Niemcami w Lubieszynie-Płońsk), 13(Szczecin-granica Rosówek) oraz 31(relacji Szczecin-Słubice).

Szczecin jest dużym miastem, w którym bardzo ważną rolę odgrywa transport drogowy. Wiele samochodów przemieszczających się po tym mieście wyposażonych jest w układy turbodoładowania. Turbosprężarki są urządzeniami wytrzymałymi i rzadko ulegającymi awariom z powodu wyeksploatowania, jednak są wrażliwe na zanieczyszczenia i niedokładne smarowanie. Dlatego aby uniknąć kosztów związanych z ich naprawą warto często wymieniać olej silnikowy, filtr oleju i filtr powietrza, a także regularnie sprawdzać sprawność układu smarowania i stosować się do podstawowych zasad dotyczących eksploatacji samochodu turbodoładowanego.

Czasem jednak dochodzi do uszkodzenia turbosprężarki, często spowodowanego usterką innych podzespołów pojazdu. Najlepszym ekonomicznie rozwiązaniem jest regeneracja turbo, tańsza od zakupu nowego egzemplarza i bezpieczniejsza od zakupu używanego. Regeneracja turbosprężarki to mówiąc prościej jej naprawa, polegająca na rozłożeniu i wyczyszczeniu urządzenia oraz wymianie uszkodzonych komponentów na oryginalne Meletta razem z eksploatacyjnymi, takimi jak łożyska, czy pierścienie uszczelniające. Turbosprężarka oddana do wyspecjalizowanego serwisu, posiadającego odpowiednie narzędzia i maszyny, może być także ponownie wyważona, co jest niezwykle ważne przy tak dokładnym urządzeniu.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.