bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

Regeneracja turbin Legnica

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


REGENERACJA TURBIN LEGNICA |ASO Bosch Car Service – naprawa turbosprężarki w warsztacie autoryzowanym przez firmę Melett. Potentat na rynku części do turbo. (Dolnośląskie centrum)

Legnica jest trzecim co do wielkości w województwie dolnośląskim miastem, posiadającym prawa powiatu i jednym z najważniejszych w Europie ośrodków przemysłu miedziowego.

Miasto znajduje się na równinie legnickiej, nad Kaczawą, Wierzbiakiem i Czarną Wodą, a także trzema mniejszymi strumykami: Kopaniną, Lubiatówką oraz Pawłówką. Pierwsze osady na rozlewiskach Kaczawy pojawiły się za sprawą Celtów w epoce brązu, w VIII wieku naszej ery istniała już, jako główny gród Trzebowian, Legnica, która lokowana została na prawie magdeburskim dopiero w okolicach 1264 roku. Aktualnie miasto rozciąga się na obszarze 56,29km2, zamieszkałym przez niemal 100 000 osób, dzięki czemu mieści się na liście 100 największych miast w Polsce, zajmując w niej 38 lokatę. W Legnicy znajduje się wiele siedzib i zakładów produkcyjnych, powstał tu także, z inicjatywy KGHM Polska Miedź, Legnicki Park Technologiczny, dzięki któremu w mieście rozwijają się różne gałęzie przemysłu. Funkcjonują tu zakłady przemysłu chemicznego i motoryzacyjnego, takie jak Gates, Faurecia, Voss, Sor Iberica, Härter, wśród przedstawicieli przemysłu metalowego są takie firmy jak Viessman, Winkelmann, czy Brugman, a także Huta Miedzi Legnica, Patelec Elpena czy Pol-Miedź Trans.

Przez Legnicę przebiega odcinek autostrady A4, wchodzącej w skład międzynarodowej trasy szybkiego ruchu E40, a także dwie drogi krajowe i jedna wojewódzka. W samym mieście zarejestrowano około 50 tysięcy samochodów, dużo więcej pojawia się za sprawą turystyki i rozwiniętego przemysłu, co sprawia, iż przez miasto przejeżdża co dzień wiele maszyn z turbodoładowanymi silnikami. Układy turbodoładowania w nich zamontowane odpowiadają za poprawienie charakterystyki pracy silnika i zwiększenie jego wydajności, a co za tym idzie – osiągów pojazdu. Zbudowane z niezwykle wytrzymałych materiałów czasem jednak zawodzą, głównie przez zanieczyszczenia i złe olejowanie lub jego brak. Awaria turbosprężarki objawia się spadkami mocy, dziwnymi odgłosami lub całkowitym brakiem dźwięku pracy urządzenia, zwiększonym apetytem na olej silnikowy i kłębami błękitnego lub czarnego dymu z układu wydechowego.

Pojawienie się każdego z tych objawów jest poważnym sygnałem do sprawdzenia stanu technicznego pojazdu, nie tylko turbosprężarki. Jeżeli to jednak układ turbodoładowania jest ich przyczyną, warto zainteresować się najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem problemu: regeneracją turbosprężarki. Regeneracja turbosprężarki to nic innego jak naprawa urządzenia, polegająca na wymianie jedynie zużytych lub uszkodzonych elementów i wyczyszczeniu oraz ponownym montażu sprawnych części. Profesjonalny zakład Melett - Pawlik, który jest wyspecjalizowany w regeneracji turbosprężarek, będzie w stanie sprawdzić każdy komponent pod kątem nawet mikroskopijnych mankamentów, a także przeprowadzić wyważenie rdzenia turbosprężarki czy wyregulować nastaw kierownic turbiny(czynność konieczna w przypadku ingerencji w technologię zmiennej geometrii kierownic turbiny). Dzięki takim zabiegom naprawiony egzemplarz nie będzie odstawał technicznie od nowego, zaś właściciel nie wyda fortuny, co miałoby miejsce przy szukaniu nieużywanej turbosprężarki.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.