bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

Regeneracja sprężarek

Turbo w twoim samochodzie

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Sprężarka to część chłodna w turbo, odpowiadająca za kompresowanie powietrza, a także razem z turbiną i wałkiem turbosprężarki jeden z głównych podzespołów systemu turbodoładowania.

Gdzie regenerować turbinę ? – tylko Melett serwis gwarancja oryginalnych części. Jaki jest koszt regeneracji turbiny na częściach Melett ? Jak jest cena ?


Turbosprężarki produkowane są z wysokiej trwałości stopów, dzięki którym rzadko zdarzają się awarie w następstwie wyeksploatowania. Są jednak podatne na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, czy to w spalinach, powietrzu czy w oleju silnikowym, co spowodowane jest dużą dokładnością wykonania i spasowania elementów. Obecność takich zanieczyszczeń spowodowana być może zużytym olejem silnikowym, źle działającymi filtrami oleju i powietrza lub nieszczelnym układem przelotowym pojazdu. Do poważnych uszkodzeń turbosprężarki przyczynić się może słabe ciśnienie oleju lub jego całkowity brak.

Większości usterek w układzie turbodoładowania da się uniknąć poprzez regularne wymienianie oleju silnikowego oraz filtrów powietrza i oleju, używając przy tym produktów wysokiej jakości.

W razie podejrzenia awarii turbosprężarki należy niezwłocznie skontaktować się z wyspecjalizowanym zakładem serwisowym Bosch Diesel Service Pawlik Aso Melett w celu przeprowadzenia diagnostyki urządzenia. Może to pomóc uniknąć większych kosztów regeneracji, związanych z gruntowną naprawą jednostki napędowej samochodu. Pracownicy takiego warsztatu turbo mogą także przeprowadzić ewentualną regenerację, która jest rozwiązaniem bezpieczniejszym od zakupu używanej i niesprawdzonej turbosprężarki oraz tańszym od próby zdobycia nowego egzemplarza. W trakcie regeneracji mechanicy rozłożą i dokładnie przeczyszczą każdy komponent sprężarki, po czym sprawdzą je pod względem uszkodzeń i mankamentów, a następnie wymienią uszkodzone elementy wraz z łożyskami i pierścieniami uszczelniającymi. Wyposażony w odpowiednie narzędzia i maszyny, z jakich korzystają producenci turbosprężarek, mechanicy mogą po montażu sprawdzić wszystkie parametry takie jak na przykład stopień kompresji powietrza i wyważenie urządzenia, niezwykle potrzebne do uniknięcia kolejnych awarii oraz wyregulować je zgodnie z danymi producenta.

Regeneracja sprężarki jest zatem najkorzystniejszym rozwiązaniem w przypadku jej uszkodzenia, i zapewnia wysoką sprawność naprawionego urządzenia na długi czas.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.