bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

Objawy uszkodzonej Turbosprężarki

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


OBJAWY USZKODZONEJ TURBOSPRĘŻARKI | Bosch Diesel Service, Bosch Car Service i Melett warsztat – najlepsza obsługa w razie awarii turbiny. Regenerujemy i naprawiamy z pasją

Od drugiej połowy XX wieku turbosprężarki są niekwestionowanym liderem w zakresie stosowanych w samochodach ciężarowych, dostawczych i osobowych układów doładowania. Są to urządzenia niezwykle odporne na wyeksploatowanie, jednak wrażliwe na złej jakości olej i zanieczyszczenia, mogące doprowadzić do szeregu poważnych uszkodzeń zarówno w układzie turbodoładowania, jak i silniku.

Turbosprężarki coraz częściej można znaleźć pod maskami samochodów, ponieważ znacząco poprawiają one charakterystykę pracy i osiągi silnika, jednocześnie zmniejszając emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Niestety, pomimo tworzenia ich z wysokiej jakości i trwałości materiałów, nie są to urządzenia niezniszczalne, zaś wiele objawów związanych z ich uszkodzeniem może być przypisane defektowi zupełnie innego podzespołu w samochodzie ze wglądu na fakt, iż często się pokrywają.

Gdy dojdzie do uszkodzenia turbosprężarki, spod maski mogą zacząć wydobywać się dziwne dźwięki, takie jak głośny gwizd, przypominające syrenę uprzywilejowanego pojazdu wycie, tarcie dwóch metalowych elementów czy stukanie. Takie odgłosy towarzyszą zwykle wyeksploatowaniu rdzenia turbosprężarki lub jej zatarciu, niemal zawsze oznaczając konieczność kosztownej wymiany lub regeneracji układu turbodoładowania. Mimo iż zwykle jest to objaw wyrobionego wirnika turbiny, warto sprawdzić szczelność przewodów miedzy turbosprężarką a chłodnicą międzystopniową, ponieważ mocno sprężone powietrze w trakcie wydostawania się przez drobną nieszczelność także będzie wydawało z siebie gwizd, zaś stukanie i tarcie może wydobywać się z silnika.

Czasem mogą także pojawiać się spadki mocy, które mogą być trwałe lub okresowe. Jeżeli spadki są tylko okresowe, to znaczy że zapieczeniu uległy kierownice turbiny, co spowodowane zostało przez zebrany wewnątrz korpusu nagar. Mimo iż defekt ten wydaje się być błahy, może stwarzać bardzo duże zagrożenie, na przykład w momencie nagłej utraty mocy przy wyprzedzaniu. Trwały spadek mocy z kolei zwykle jest wywoływany przez wyrobienie rdzenia turbosprężarki lub brak szczelności pomiędzy turbosprężarką a układami przelotowymi.

Jeżeli pojawi się gdzieś nieszczelność przewodów łączących układy turbodoładowania, olejowy i wydechowy, może się pojawić zwiększony apetyt na olej silnikowy. Niestety ta przypadłość może być także oznaką wyeksploatowania pierścieni uszczelniających i łożysk, które osadzone są w centralnym kadłubie turbosprężarki. Jeżeli olej przedostaje się do turbosprężarki, to pojawić się może jeszcze jeden objaw, a mianowicie duża ilość dymu wydostająca się z układu wydechowego, w kolorze czarnym lub błękitnym. Błękitny dym to znak, że spalaniu ulega olej silnikowy, co oznacza przedostawanie się go do turbosprężarki lub uszkodzenie panewek w jednostce napędowej. Czarne kłęby dymu są objawem dotyczącym samochodów z silnikami wysokoprężnymi, w których mieszanka paliwowo-powietrzna nie jest odpowiednio(w pełni) spalana, czego przyczyną zwykle bywa za małe ciśnienie doładowania.

Należy pamiętać, że wszystkie z powyższych objawów mogą stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia pasażerów, a także narażać właściciela pojazdu na niezwykle wysokie koszty naprawy, jeżeli ten nie zdecyduje się działać natychmiast po ich napotkaniu. Dlatego też należy jak najszybciej skonsultować się z doradcą Melett Turboserwis Pawlik, który będzie mógł przeprowadzić dokładną diagnostykę pojazdu i ocenić co dokładnie uległo uszkodzeniu.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.