bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

Naprawa turbosprężarki Warszawa

NAPRAWA TURBOSPRĘŻARKI WARSZAWA | Bosch Diesel Service – GWARANCJA JAKOŚCI Melett - Turbiny

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Warszawa jest największym miastem w Polsce, którego gęstość zaludnienia wynosi średnio 3355 mieszkańców na kilometr kwadratowy. Jest to także obecna siedziba władz Rzeczypospolitej oraz województwa mazowieckiego.

Miasto zajmuje obszar równy 517,24km2, na którym żyje około 1 735 440 mieszkańców(czyli aż 4,5% ludności kraju), co sprawia, że Warszawa dzierży tytuł największej metropolii kraju. Położona w rejonie Niziny Środkowomazowieckiej Warszawa jest rozciągnięta wzdłuż centralnego odcinka biegu Wisły, czyli największej rzeki w Rzeczypospolitej. Pierwsza miejscowość o najbardziej zbliżonej nazwie – Warszowa, powstała na terenie obecnego miasta w okolicach drugiej połowy XII wieku jako malutka wioska rybacka, zaś w 1413 już jako Warszawa stała się stolicą Księstwa Mazowieckiego, wcielonego do Korony Królestwa Polskiego w roku 1526. Doszczętnie zniszczoną w roku 1944 przez nazistów, Warszawę zaczęto odbudowywać tuż po zakończeniu II Wojny Światowej.

Obecnie miasto stanowi szczególnie ważny dla Polski i Europy ośrodek logistyczny, naukowy, kulturalny, polityczny, przemysłowy oraz usługowy. Na warszawski węzeł komunikacyjny składa się 6 dróg krajowych, 3 trasy ekspresowe, 14 dróg wojewódzkich i aż dwa międzynarodowe porty lotnicze, czyli Warszawa-Modlin i Lotnisko Chopina Warszawa-Okęcie. W Warszawie swoje siedziby ulokowała 1/12 przedsiębiorstw z zarejestrowaną w kraju działalnością, a swoje fabryki i zakłady produkcyjne posiadają tu między innymi takie firmy jak Procter & Gamble, ArcelorMittal, Wedel czy Polfa Tarchomin. Stanowisko Warszawy na arenie międzynarodowej, jej położenie oraz rozmiar sprawiają, iż na jej terenie przemieszcza się codziennie ogrom samochodów wyposażonych w turbosprężarki. Te mają za zadanie poprawę osiągów i charakterystyki pracy jednostki napędowej, zmniejszenie spalania jak i emisji spalin oraz zwiększenie sprawności przy dużych obciążeniach lub na wysokościach, gdzie silniki wolnossące tracą nawet do 50-60% swojej mocy. Aby turbosprężarki były w stanie długo służyć przy warunkach ich pracy, oznaczających temperatury sięgające 1000 stopni Celsjusza i prędkości obrotowe rzędu 100-300 tysięcy obrotów nami nutę, producenci wykorzystują do ich tworzenia niezwykle wytrzymałe materiały i stopy, odporne na temperatury, ścieranie i korozję, takie jak tytan, Inconel, Ni-Resist czy MaRM247.

Nie chroni to jednak całkowicie tych urządzeń, ponieważ w dalszym ciągu narażone są na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, drobiny materiałów i problemy z właściwym olejowaniem układu turbodoładowania, co przekłada się często na poważne uszkodzenia, takie jak zatarcia, zapiekanie się kierownic, wyszczerbienia i wyłamania łopatek wirników oraz naruszenie, niezwykle ważnego przy takich prędkościach obrotowych, wyważenia rdzenia turbosprężarki. Mogą one także spowodować poważne uszkodzenia jednostki napędowej, wymagające niezwykle kosztownych napraw. Naprawę turbosprężarki należy wykonać natychmiast po pojawieniu się pierwszych objawów jej uszkodzenia, najlepiej oddając urządzenie do profesjonalnego serwisu regenerującego układy turbodoładowania.

Zakłady TURBOSERWIS ASO Melett z sieci Bosch Car Service Pawlik, które zajmują się na co dzień naprawianiem tych urządzeń mają bowiem odpowiednio przeszkolonych pracowników i niezbędne do poprawnego przeprowadzenia regeneracji turbosprężarki zaplecze narzędziowo-maszynowe, składające się choćby z urządzeń diagnostycznych czy wyważarek. Pozwala im to na wykrycie nawet mikroskopijnych defektów każdego komponentu oraz sprawniejsze przeprowadzenie właściwej naprawy i czynności wykonywanych już po niej, takich jak regulacja nastawu kierownic turbiny(dotycząca jedynie turbosprężarek z technologią zmiennej geometrii kierownic, która pojawia się jednak w niemal wszystkich obecnie produkowanych urządzeniach) czy wyżej wspomniane wyważenie rdzenia turbosprężarki, bez którego nie wolno montować zregenerowanego egzemplarza do pojazdu.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.