bosch service regeneracja turbosprężarek

regeneracja

turbosprężarek samochodowych

film pracowni naprawy turbosprężarek

Koszt regeneracji turbiny – Warsztaty samochodowe Melett - cennik

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Turbina nie bez powodu zwana jest „częścią ciepłą” turbosprężarki. Rozpędza się ona bowiem do nawet 300 000 obrotów na minutę, a jej temperatura pracy może wynosić aż 1000 stopni Celsjusza.

Turbosprężarki tworzone są z niezwykle wytrzymałych stopów i materiałów, dzięki czemu awarie spowodowane wyeksploatowaniem głównych elementów niemal się nie zdarzają. Obecnie kadłuby turbin tworzone są ze stopu Ni-Resist zawierającego od 11 do 16% niklu, do 8% miedzi, około 4% chromu, 2,5% krzemu i do 2% manganu, dającego wysoką odporność na temperatury, ścieranie czy korozję. Z tak samo wytrzymałych materiałów produkowane są wirniki, do których wykorzystuje się Inconel – stop o zawartości niklu do 65%, MarM247(19% chromu, 5% niobu, 9% żelaza, 3% molibdenu, 0,6% aluminium i 3% tytanu) lub czysty tytan.

Ciężkie warunki pracy turbiny oraz wysoka dokładność wykonania i spasowania poszczególnych elementów sprawiają jednak, że turbosprężarka wrażliwa jest na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia czy przerwy filmu olejowego. Dobrze jest nauczyć się pewnych zasad eksploatacji pojazdu turbodoładowanego, aby zapobiegać awariom turbiny. Należy przede wszystkim pamiętać o regularnych wymianach oleju silnikowego, ponieważ odpowiada on także za smarowanie i chłodzenie układu turbodoładowania i niezmiernie ważne jest, aby był to odpowiednio dobrany olej wysokiej jakości. Prócz oleju silnikowego warto jest wymienić zarówno filtr oleju oraz filtr powietrza, przez które mogłyby dostać się zanieczyszczenia przyczyniające się do poważnych uszkodzeń urządzenia. Przydatne mogą okazać się podstawowe wskazówki na temat jeżdżenia samochodem z turbosprężarką: nie wyłączajmy samochodu natychmiast po zaparkowaniu, pamiętajmy także by odczekać chwilę po uruchomieniu silnika i nie zatrzymywać jego pracy przy wysokich obrotach. Takie działania pozwolą na odpowiednie olejowanie turbosprężarki i zdecydowane wydłużenie jej żywotności.

Jeżeli podejrzewamy, że doszło do awarii turbosprężarki, natychmiast odwiedźmy wyspecjalizowany warsztat samochodowy Melett w Stalowej Woli w naprawie tych urządzeń w celu diagnostyki. Koszt regeneracji turbiny jest zwykle dużo niższy od zakupu nowego egzemplarza i zdecydowanie bezpieczniejszy od kupowania używanego, który może nie być sprawdzony pod kątem parametrów. Dodatkowym atutem takiego warsztatu turbo Bosch Diesel Service Pawlik są wyszkoleni oraz wyposażeni w odpowiednie narzędzia i maszyny pracownicy, którzy rozkładają i dokładnie czyszczą turbosprężarkę, po czym sprawdzają dokładnie zgodność parametrów urządzenia z tymi podanymi przez producenta. Następnie badają każdy element pod kątem uszkodzeń i wymieniają wadliwe części wraz z łożyskami i pierścieniami uszczelniającymi. Oddanie turbosprężarki do wyspecjalizowanego serwisu turbosprężarek pozwala na określenie przyczyny jej awarii i umożliwia zapobiegnięcie poważnym uszkodzeniom silnika. Zapraszamy do naszej zakładki Cennik i zapoznania się z naszą ofertą.

Regeneracja turbosprężarek dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała.
Naprawa turbosprężarek Częstochowa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski.
Testy turbosprężarek Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk, Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów.
Czyszczenie turbosprężarek Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz, Rybnik, Gliwice.
Turbosprężarki Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice.